Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 ПУБЛІКАЦІЇ -- З української преси


ЧОРНОБРИВІ НАШОЇ КРАЇНИ, КОХАЙТЕСЯ!

   
    “Держава — це велика сім’я, а сім’я — це маленька держава.”
    (Конфуцій)
    
    Передмова, що оплутана Гименеєм
    Перманентно триваюча економічна криза наклала свій відбиток і на такий традиційний національний здобуток українців, як інститут сім’ї. Тенденція деградації традиційно міцної, заможної та багатодітної української родини настільки очевидна, що з цього приводу, висловлює глибоку занепокоєність вже навіть Рада національної безпеки та оборони. Статистика пригнічує жахливими цифрами: кількість шлюбів зменшується, а розлучень, навпаки, різко зростає. Усе більше українських молодят не поспішають із реєстрацією і живуть “цивільним шлюбом”. Наразі кількість таких “сімей” перевищує рівень 1926 року, коли реєстрація шлюбу була необов’язковою. А відтак весільні пари “старіють”: середній вік тих хто збирається побратися становить наразі - 25 - 29 років. Усе рідше можна зустріти студентське подружжя. Натомість занадто великим є відсоток людей, котрі жодного разу не були у шлюбі, особливо серед 30—35-річних жінок. Причини? Та старі “як світ”! Економічні труднощі, невлаштованість молоді, невпевненість у майбутньому і так далі... Проте чимало молодих подружніх пар виявляються не підготовленими до шлюбу не через фінансові труднощі. А зовсім навпаки. Нині свободу вибору партнера зведено до культу, знову ж таки матеріального. Втративши національні сімейні традиції, майбутнє українське подружжя намагається копіювати західний спосіб життя — з його прагматичними стандартами та підходами. Тоді як в самому “західному” суспільстві, стурбованому тривожною сімейною статистикою, проблеми моральності й сімейності переростають в урядові програми. Однак, наша сьогоднішня тема, це не спроба зміцнити українську родину, а намагання дати хоч якусь пораду стомленим шукачам “інтернетського щастя за бугром” .
    
    Самостійний пошук не віртуального, але віртуозного коханця
    Оскільки усе більше людей в наші часи не мають можливості самостійно зустріти людину для серйозних стосунків і шлюбу, а ризик випадкових вуличних знайомств, бурхливі та швидкоплинні курортні романи і постійний дефіцит спілкування та часу, змушують людей більше робити помилки, ніж створювати сім’ї, все більше наших з вами самотніх співвітчизників вдається до інтернет – пошуків “самого чарівного та привабливого (вої)”. І тут на шляху до першого реал – побачення, наших “найпросунутіших” майбутніх молодят очікує велика кількість сумнівних сюрпризів від збоченців до кидал – включно. Зразу ж пожаліємо журнальну площу, і не будемо зупинятись на небезпеці марнування часу в секс – чатах, де окрім “стурбованих” малоліток та солідних одружених чоловіків під “ніками” на кшталт “молодий латінос”, нікого “доленосного” ви ніколи не зустрінете. Не гайте часу і працюйте в іншому напрямку. Ну що стосується жіночої частини нашої аудиторії, то тут усе простіше – насамперед жінки шукають іноземців. Прикро, але факт! Отож, щоб "затягти" в шлюб іноземця, треба відписати сотні кілометрів комп'ютерних рядків решті “претендентів”. Написати з тією метою, щоб коли прийде “той самий” у вас, не було традиційного “тремтіння у колінках” від казна-звідки впавшого на вашу голову щастя. Справжній, стовідсотковий шлюбний варіант, запевняю вас, прийде саме тоді, коли ви зовсім на нього не чекаєте, і неабияк змарніли від одноманітних чоловічих “відписок”, уже неодноразово відісланих “на мило” інших жінок. Це, наприклад, героїчні листи про те, як по дорозі до “вашого кохання”, ваш “герой” серйозно занедужав, потрапив в авіакатастрофу та, можливо, подібно до Данко, “освітлював своїм серцем шлях людям”. І ще багато-багато інших нісенітниць з хворої підсвідомості “інтернет – приставал”.
    Серед “пошарпаних життям казанов”, з якими вам доведеться листуватись, обов'язково виявиться пара - інша скнарих європейців, що запросять вас відвідати коханого - за ваш же рахунок, декілька “гарячих” іноземців із далекого Азербайджану, що спробують довідатися про вашу біографію, а потім схилити вас до сексу в Інтернеті та надіслати “фото – голяка” . А також мляві вдівці Близького Сходу і примітивні турки, у яких, вибачте на слові “устала труба”, прагматичні німці “в відрядженнях” і так далі. Отож із усього того строкатого, балакучого і гучного Вавилона покупців вашої жіночої долі, самими рішучими і діловими хлопцями виявляться, як це підтверджує практика, американці. Чомусь завжди більш легкі на підйом, вони із задоволенням, спонукувані природною цікавістю, незважаючи на вартість квитків приїдуть до вас у гості, демократично сприймуть ваш побут і звичаї, і при вдалому розташуванні зірок, а також керуючись кількістю витрачених на вояж грошей, запропонують вам приїхати до Америки - по візі нареченої. Чи поберуться з вами там, чи ні - це ще велике питання, але ви вже “на місці”, от і розбирайтесь. Але про це ми поговоримо іншим разом...
    
    ”Я спитав у агента, де моя кохана... га?”
    Індустрія шлюбного бізнесу на Заході існує давно й успішно, і падіння "залізної завіси" “вдихнуло” другий подих у цей вид бізнесу. Західні чоловіки, що утомилися від чоловікоподібних, напористих і неохайних західних “емансипе”, із задоволенням знайомляться з жіночними, чарівними і ніжними дамами з України і створюють з ними щасливі родини. Схема роботи міжнародного шлюбного агентства проста й ефективна. Об'єкти його діяльності: з одного боку - західні чоловіки, що прагнуть знайти собі подругу життя, яка б була по - можливості молода, красива і невимоглива і, з іншого боку, - пострадянські жінки, змучені особистим безладдями і побутовими проблемами, але дуже привабливі і невибагливі. Агентство зводить їх одне з одним і за це одержує свою винагороду. Все начебто просто і зі смаком. Проте є цілий ряд серйозних моментів, на які слід звернути увагу наших дорогоцінних шукачок щастя. Директор одного з найбільших київських шлюбних агенцій - Олександр Антонович, люб’язно погодився надати шановним дамам, кілька слушних порад задля успішного “фрахту” “принца на золотому коні”. Насамперед фото, або щоб вже виглядати зовсім по – західному – портфоліо. На ньому ви повинні виглядати насамперед скромно. Можливо, у вас і прекрасні ноги, проте для того, щоб це показати не слід фотографуватися в “відвертому” купальнику. Таке фото із задоволенням будуть розглядати “інетські малолітки”, але нормальний серйозний чоловік з закордону, навряд чи зацікавиться можливістю шлюбу з жінкою, сфотографованої “в повний огляд”. Далі. Майте на увазі: факт, що Ви - доктор наук і маєте дві вищих освіти, ні в якому разі не додасть Вам привабливості в свідомості західного “претендента”. Скоріше навпаки. Так що добре подумайте, чи варто згадувати про це у Вашій анкеті. А от наявність дітей, навпаки - є пріоритетом. І ще. Не жалійтеся йому! Особливо на початку Вашого знайомства! Листи, що від початку пройняті полум'яною ідеєю про те, що "у нас усі мужики - алкоголіки й імпотенти, навкруги розруха і голод, а я, бідолаха, не маю ані копійки на шматок хліба і колготки", аж ніяк не викликають у чоловіків бажання звалити усі ваші турботи на свої плечі. Як правило, західні наречені негайно припиняють контакт, якщо відчувають, що його кореспондент листується з ним не через його особисті якості, а лише для того, щоб змінити місце проживання.
    
    З ранку гроші, ввечері наречена...
    Яких тільки шахраїв не народжує земля українська. “Міняли”, “кидали”, “розводили” та інші представники нетрудового прошарку нашого суспільства рясно “обсіли” базари – вокзали. Але останнім часом до сфери їхньої “компетенції потрапив Інтернет”. Тривогу “заграли” вже такі солідні організації як Секретаріат Уповноваженого з прав людини в Україні. На думку Омбудсмена: "Сьогодні в Інтернеті існує безліч оголошень стосовно запрошення на роботу або пропозицій щодо шлюбу. Проте, як показує досвід розвинутих країн, за останні роки кількість зафіксованих випадків шахрайства через Інтернет зросла у десятки разів. Ці проблеми повинні бути враховані при підготовці відповідного закону України про Інтернет.” Однак, поки Закону немає, спритні інтернет – кидали, розвивають бурхливу діяльність на теренах колишнього СРСР. Ось лише найбільш характерні випадки. Протягом аж декількох років 33-річний мешканець південного облцентру полегшував банківські рахунки іноземців, що бажали зв'язати себе узами шлюбу з дівчатами з України та Росії. На сайтах знайомств в Інтернеті, шахрай розміщував фотографії реальних жінок, що бажають вийти заміж за іноземця. Коли ж потенційний наречений виходив на в'язок, шахрай від імені наших красунь починав листування і на якомусь етапі, коли мова вже заходила про дату весілля, просив переказати на свій рахунок “скромну” суму - від 2 до 8 (!) тисяч доларів. Після одержання переказу листування раптово припинялося, і наречений що не відбувся, залишався і без грошей і без нареченої. За роки своєї діяльності цей “інтернет – сват”, полегшив гаманці наречених з Англії, Греції, Туреччини, Іспанії, Бельгії та інших країн, на суму більш ніж 300 тисяч доларів!!! Проте, ще далі пішли наші сусіди з “Білокам’яної”, котрі “роздягли” довірливого громадянина Японії, який приїхав “стати на рушник” із симпатичною україночкою. В аеропорту приятелі пройдисвіта зустріли самурая і відвезли його на квартиру, де гість залишив свої особисті речі і відправився на екскурсію по “рідних місцях нареченої”, а повернувшись не знайшов свого багажу: зникли відеокамера, фотоапарат, інші коштовні речі. Звісно, здебільшого, жертвами таких “горе - сватів” стають іноземці. І справа тут зовсім не в тому, що наші співвітчизники рідше, ніж іноземці, звертаються до інтернету. Справжня причина криється в менталітеті “імпортних” наречених. Наші на відміну від них давно навчилися правильно розставляти пріоритетність надходження грошей і стільців...
    Епілог із продовженням
    В наступних числах ПіКу, ми спробуємо відслідкуати долю “опосередкованої” української нареченої на заході і сході нашої планети. Тобто вже після того, як її титанічні ін ренет – зусилля закінчилися позитивно.
    
    Олег Спорников
    

Публікація від 21 жовтня, 2003 р.

Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю