Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ІНТЕГРО
Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 ПУБЛІКАЦІЇ -- Офіційні документи


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА Державної кримінально-виконавчої служби України

   
    Державна кримінально-виконавча служба України складається з центрального апарату, 25 територіальних органів управління в Автономній Республіці Крим, областях, місті Києві та Київській області, 183 установ, 703 підрозділів кримінально-виконавчої інспекції, навчальних закладів (два центри первинної підготовки, коледж другого рівня акредитації).
    Станом на 1 березня 2007 року у 183 установах кримінально-виконавчої служби трималося 160,1 тис. осіб, у тому числі: у 32 діючих слідчих ізоляторах - 33,4 тис. осіб, у 137 кримінально-виконавчих установах відкритого та закритого типів - 124,2 тис. засуджених, в 11 виховних колоніях - 2,2 тис. неповнолітніх засуджених, у 2 лікувально-трудових профілакторіях - 301 особа.
    На обліку 703 підрозділів кримінально-виконавчої інспекції перебуває 160 тис. осіб.
    Завдяки проведенню цілеспрямованої роботи у порівнянні з 2004 роком майже на 32 тис. вдалося зменшити кількість осіб, які тримаються в місцях позбавлення волі, в установах виконання покарань додатково створено 1515 місць, у тому числі 255 місць для тримання засуджених до довічного позбавлення волі та 705 у дільницях соціальної реабілітації, поліпшено комунально-побутові умови тримання засуджених і ув'язнених, їх харчування, медичного обслуговування, зменшено рівень смертності та захворюваності на туберкульоз, значно підвищено рівень загальноосвітнього та професійно-технічного навчання.
    З метою приведення умов утримання засуджених і ув'язнених до міжнародних стандартів за ініціативою Департаменту прийнято постанову Кабінету Міністрів України від 3 серпня 2006 року № 1090 «Про затвердження Державної програми покращання умов тримання засуджених та осіб, взятих під варту, у відповідність до вимог законодавства, на 2006-201С роки», .іа виконання заходів якої планується залучити 2,3 млрд. грн.
    За рахунок перепрофілювання існуючих установ та переобладнання окремих будівель за останні чотири роки додатково створено 3960 місць для тримання засуджених в установах виконання покарань, 853 місця в секторах максимального рівня безпеки для тримання осіб. засуджених до довічного позбавлення волі та на певний строк.
    Поліпшуються умови їх утримання, харчування та медичного забезпечення (протягом минулого року на 39,4% зменшилась кількість звернень засуджених щодо умов їх тримання, на 5,7% - щодо їх медичного обслуговування). Крім того, на 22,4% зменшилась кількість актів Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини щодо порушень у діяльності Державної кримінально-виконавчої служби, що може свідчить про певні позитивні досягнення у роботі органів і установ виконання покарання, дотриманні прав і свобод людини та громадянина при виконанні кримінальних покарань.
    Поліпшується, але залишається недостатнім фінансування Державної кримінально-виконавчої служби із загального фонду Державного бюджету України (2004 рік - 37,3% від потреби; 2005 рік - 44%; 2006 рік - 45,2%). На 2007 рік затверджено видатки загально фонду у сумі 1410,9 млн.грн., що забезпечує розрахункову потребу на 53%.
    Відповідно до статті 53 Конституції України забезпечується право громадян, які перебувають в місцях позбавлення волі, на здобуття повної загальної середньої освіти.
    Спільно з Міністерством освіти і науки України Департаментом за останні два роки в установах виконання покарань відновлено мережу загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів, яку було зруйновано у 1994 році. У теперішній час у 35 колоніях функціонують загальноосвітні середні школи, у 73 колоніях та 31 слідчому ізоляторі - класи з вечірньою формою навчання, у 11 колоніях та 12 слідчих ізоляторах - навчально-консультаційні пункти. Крім того, забезпечено роботу 74 навчальних центрів і філій при виправних колоніях та 1 1 професійно-технічних училищ та філій при виховних колоніях.
    Як результат, лише у минулому навчальному році документи загальнодержавного зразку про середню освіту отримали 3,6 тис. засуджених. У теперішній час здобувають середню освіту 18 тис. засуджених. У професійних навчальних закладах при установах щорічно здобувають робітничі професії та підвищують свою кваліфікацію понад 10 тис. засуджених більше ніж з 50 професій.
    Особливої уваги Департаментом приділяється медико-санітарному забезпеченню засуджених і ув'язнених, що здійснюється у 105 медичних частинах в кожній установі та 22 спеціалізованих лікарнях відповідно до Закону України "Основи законодавства України про охорон)1 здоров"я" та спільного наказу Департамент)' і Міністерства охорони здоров"я України.
    
    З цією метою забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, допомоги та лікування В1Л-інфікованих і хворих на СНІД, протидії туберкульозу Департаментом розроблено та реалізуються чотири відомчі програми, впроваджується Проект Світового банку "Контроль за туберкульозом та ВІЛ/СНІДом в Україні".
    Партнерами Департаменту в цій роботі є Міністерство охорони здоров'я в Україні та неурядові організації, зокрема Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІДу в Україні, Фонд "Відродження" та інші.
    Завдяки вжитим заходам досягнуто поліпшення основних показників охорони здоров'я. зокрема показник смертності у порівнянні з аналогічним періодом минулого року в установах виконання покарань зменшився на 7%, в слідчих ізоляторах - на 12%. Показник захворюваності на туберкульоз в установах виконання покарань зменшився на 16,8%, в слідчих ізоляторах - майже на 2%.
    До початку опалювального сезону 2006-2007 років завершено запланований комплекс заходів з проведення поточних ремонтів житлово-комунальних об'єктів: відремонтовано 799 гуртожитків, 146 медичних частин, 179 банно-пральних комплексів, 176 продовольчих складів. Установи у повному обсязі забезпечені вугіллям на опалювальний сезон до 1 травня 2007 року. Крім цього, придбано обладнання 496 одиниць на загальну суму 3,5 млн.грн.(пральні машини, котли стравоварильні, холодильне обладнання та інше).
    Проведено заготівлю картоплі та овочів урожаю 2006 року за рахунок бюджетних видатків (60%) та самостійного забезпечення (40%) на загальну суму близько 24 млн. грн.
    У 2007 році фінансування потреб на закупівлю продовольства становить 177,2 млн. гривень, що на 62,2 млн.грн. більше, ніж у 2004 році. Забезпеченість установ основними продуктами харчування становить 100%.
    Для реалізації засудженими права на працю функціонують 132 підприємства Державної кримінально-виконавчої служби, які спеціалізуються на виробництві машин і обладнання для сільського господарства, підйомно-транспортного устаткування, іншої продукції машинобудування та металообробки, виготовлення меблів, швейних виробів, продукції з природного каменю.
    За 2006 рік підприємствами установ виконання покарань виготовлено продукції та надано послуг промислового характеру у діючих цінах на суму 371,3 млн. грн. Приріст обсягів виробництва у порівнянні з результатами 2005 року склав 12,6 відсотків. Фінансові плани з обсягів виробництва в цілому по системі виконані на 108 відсотків. Фінансовий план з реалізації продукції виконано на 106,7%, у порівнянні із 2005 роком приріст обсягів реалізації склав 13,2 відсотка.
    Розпочато роботу щодо створення служби пробації, що надасть можливість подальшого зменшення чисельності засуджених в установах виконання покарань за рахунок більш широкого застосування покарань, не пов'язаних з позбавленням волі.
    Забезпечено участь громадськості в процесі виправлення і ресоціалізації засуджених, а також громадського контролю за дотриманням прав засуджених під час виконання покарань, який здійснюється через спостережні комісії та інші організаційно-правові інституції. Партнерами Департаменту є майже 90 громадських організацій, які беруть активну участь у роботі із засудженими та надають їм допомогу після звільнення.
    Організовують і проводять роботу із засудженими та ув'язненими 47,8 тис. працівників, що становить майже 77% від встановленого законодавством нормативу.
    Підготовка спеціалістів для органів і установ виконання покарань здійснюється в Національній юридичній академії України ім. Ярослава Мудрого у місті Харкові, Харківському національному університеті ім. В. М. Каразіна та Чернігівському юридичному коледжі Державного департаменту України з питань виконання покарань, а для забезпечення потреб у початковій підготовці кадрів - в Дніпродзержинському та Білоцерківському училищах професійної підготовки працівників кримінально-виконавчої системи.
    Державний департамент України з питань виконання покарань
    

Публікація від 20 березня, 2007 р.

Чи вважаєте ви за необхідне реформувати ООН?
Так
Ні
ООН потрібно ліквідувати, а не реформувати