Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 ПУБЛІКАЦІЇ -- З української преси


Цих згубила жадність до срібла (Увага шахраї)

   
    Водію на замітку
    
    
     Останнім часом “зелені” карти стали об’єктом особливої уваги страхових компаній. Напружена ситуація складається в прикордонних регіонах України. Справа в тім, що страхові поліси підробляють різного роду “майстри”. З одного боку – це ласий шматок для шахраїв, з іншого – головний біль страхових компаній, що працюють в цьому сегменті.
     Як відомо, наявність “зеленої” карти є обов’язковою умовою при виїзді за кордон. В західних областях країни за кордон в сусідні європейські країни від’їжджають щодня без вихідних і перерв на обід. Прикордонні пункти часто перевантажені. Черги, напруга, нервовість створюють сприятливі умови для нечистих на руку комерсантів.
    В минулому році в Україні було продано більше 462 тисяч зелених карток на суму в 60 мільйонів гривень. На дванадцяти таких сертифікатах спритні агенти заробили 3860 гривень. Сьогодні міліція веде слідство десятків випадків навмисного злочину в цій сфері.
     Система автострахування “зелена карта” виникла в Європі у 1949 року. За цей час вона набула довіри як у водіїв, так і у потерпілих. Зелена карта є гарантом соціального захисту в разі неприємних пригод на автошляхах. Україна стала членом європейської системи “зеленої карти” у 1998 року. Всі питання, що пов’язані з виплатами за збитки майну та здоров’ю вирішує уповноважений орган, яким є Моторне (транспортне) Страхове Бюро України. Треба знати, що поліси за уповноваженням МТСБУ видаються страховим організаціям – членам моторного бюро. Таких компаній одинадцять і лише вони мають право на страхування по системі “зеленої карти”.
     Якщо водій став винуватцем дорожньої аварії, Моторне(транспортне) Страхове Бюро України або інша страхова компанія цивілізовано вирішує всі питання й сплачує потерпілому за його збитки.
     Нажаль, за час дії вітчизняної “зеленої карти” факти фальсифікації та підробки полісів набули масового характеру. Їх підробляють як страхові агенти, так і автовласники. Сьогодні остаточно доведено факти...
     Чимало інших схожих прикладів. За 41 фактом підробки матеріали передані до районних органів внутрішніх справ у Львівській, Волинській та Закарпатській областях.
     Фахівці МТСБУ активізували роботу в системі зеленої карти. І відразу потягнувся кримінальний ланцюжок.
    Існують фальшиві зелені карти, тобто підробляються безпосередньо самі бланки. Поліграфічно вони виконані певним чином, існує прийнятий стандарт, є ступені захисту тощо. Натомість, на підроблених бланках інший шрифт, нерівні, нерозбірливі підписи тощо.
     Саме неприємне – факти фальсифікації зелених карток агентами. Страховик фактично змінює данні зеленої карти. Дуже часто страхові агенти заповнюють поліси на власний розсуд. Так шахрай пише не 178, а 72 грн., не місяць, а тиждень, не Пежо, а Жигулі.
     Безперечно, нечесні дії викликають протидію. Якщо страхові компанії не отримують страхових сум, то й вони змушені вжити відповідних заходів.
    Нечесні на руку страхові агенти мають пам’ятати – рано або пізно їх злочин буде викрито.
    
     Михайло Городецький,
     фундація “Чинність Закону”
    

Публікація від 29 жовтня, 2003 р.

Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю