Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Журналістів не кинуть на самоті

17 листопада, 2004 р.

    Для безперешкодного висвітлення ЗМІ перебігу виборчого процесу Національна спілка журналістів України, Професійне об’єднання „Незалежні медіа-профспілки України” та Правова програма IREX U-Media створили тимчасовий офіс для цілодобової допомоги журналістам у дні виборів.
    
    Безкоштовна телефонна лінія для журналістів буде працювати 20 листопада з 12.00 до 20.00 та цілодобово з 7.00 21 листопада.
    
    У разі порушення професійних прав, у тому числі при відмові у наданні інформації, забороні присутності на засіданнях виборчих комісій журналісти можуть звертатися для надання негайної допомоги. 21 листопада та під час підрахунку голосів юристи та представники журналістських організацій будуть працювати не тільки у київському офісі, а й у всіх обласних центрах України.
    
    Професійні права журналістів гарантуються Конституцією України та українським законодавством, зокрема ст. 26 Закону України “Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні”, ст. 38 Закону України “Про телебачення і радіомовлення”.
    
    Умисне створення в будь-якій формі перепон в реалізації прав журналіста вважається перешкоджанням його законній професійній діяльності, за яке винні особи притягуються відповідно до закону до кримінальної (стаття 171 Кримінального Кодексу України), адміністративної чи цивільно-правової відповідальності. Члени виборчих комісій в межах своїх повноважень і компетенції надають представникам засобів масової інформації всіх форм власності необхідні їм відомості щодо підготовки та проведення виборів.
    
    Відповідно до пункту 9 статті 28 Закону “Про вибори Президента України” представники засобів масової інформації мають право без дозволу або запрошення бути присутніми:
    - на засіданнях виборчих комісій усіх рівнів;
    - у приміщенні, де проводиться голосування;
    - під час підрахунку голосів;
    - під час встановлення результатів голосування.
    
    Єдина вимога Закону - кількість представників від одного ЗМІ обмежується двома особами. Документами, які підтверджують статус журналіста є: редакційне посвідчення, посвідчення журналіста, видане Національною Спілкою журналістів України або незалежною медіа-профспілкою.
    
    Законодавством не передбачена будь-яка акредитація журналістів на виборчих комісіях. Виборча комісія може позбавити журналіста права бути присутнім на її засіданні виключно у разі, якщо цей журналіст неправомірно перешкоджає проведенню такого засідання. Під час проведення засідання виборчої комісії, у тому числі під час підрахунку голосів та під час встановлення результатів голосування присутні журналісти мають право проводити фото- , кінозйомки, аудіо- та відеозаписи.
    
    Кожен журналіст може оскаржувати рішення, дії або бездіяльність відповідної виборчої комісії. Повідомляйте про випадки порушень ваших прав за телефонами:
    8-800-50-165-50
    8-050-688-64-38
    (044) 234-52-09
    (044) 235-08-51
    Електронна пошта: administrator@nsju.org
    
    
    Джерело : Київська незалежна медіа-профспілка


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю