Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Дихайте глибше! 16 лютого - в Україні набирає чинності Кіотський протокол .

28 січня, 2005 р.

    Уряди всіх країн вживають активних заходів щодо розв’язання проблеми зміни клімату, узгоджують свої кроки й оцінюють досягнуті результати. Про це йшлося на нараді з реалізації в Україні положень Кіотського протоколу в світлі рішень Х конференції сторін рамкової конвенції ООН про зміну клімату в Буенос-Айресі за участю урядової делегації України і представників ще 166 країн світу. "Позиція Україна була виголошена на сегменті найвищого рівня",- сказав заступник міністра охорони навколишнього природного середовища Святослав Куруленко. Україна зацікавлена у розвитку співпраці з міжнародними організаціями. Рамкова конвенція ООН про зміну клімату відкриває можливості отримання Україною закордонних інвестицій в екологічно дружні технології в рамках Кіотського протоколу, запевнив заступник міністра. За його словами, в Буенос-Айресі проведено ряд двосторонніх зустрічей і консультацій з міжнародними організаціями і потенційними партнерами з метою започаткування і реалізації в Україні спільних проектів, а також для отримання можливостей залучення коштів із зовнішніх джерел для створення національної інфраструктури, яка б дала змогу впроваджувати механізми Кіотського протоколу. Торік міністерство надало підтримку вісьмом потенційним проектам спільного провадження для участі у міжнародних тендерах на закупівлю одиниць скорочення викидів парникових газів. Завершено підготовку кадастру, сказав заступник міністра, викидів парникових газів за 2001-2002 роки.
    
    За словами директора Департаменту міністерства Євгена Бережного, розроблено проект національного плану заходів з реалізації положень Кіотського протоколу до рамкової конвенції ООН про зміну клімату. Зараз цей проект на розгляді в Кабінеті Міністрів України. Тим часом створюється, за словами експертів міністерства, національна система оцінки антропогенних викидів та абсорбції поглиначами парникових газів і національний реєстр дозволів на антропогенні викиди парникових газів. Однак усе це можна втілити в життя за відповідної нормативно-правової бази, над чим твердо має намір працювати Верховна Рада України на наступній сьомій сесії. Окрім того, на нараді представники громадських організацій сказали, що міністерство нехтує їхню думку. Заступник міністра погодився, що взаємодію між фахівцями міністерства і громадськістю справді необхідно вдосконалювати.
    
    Нагадаємо, що 4 лютого виповнюється рік, як Верховна Рада України ратифікувала Кіотський протокол до рамкової конвенції ООН про зміну клімату. Це стало базисом для застосування механізмів Кіотського протоколу в Україні. Мета Кіотського протоколу - обмеження і зниження викидів парникових газів до 2012 року.


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю