Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


“Потрібно звільнити величезний невикористаний потенціал Європи”, – сказав Президент Баррозу, представляючи стратегічні цілі Європейської Комісії на наступні п’ять років

2 лютого, 2005 р.

    *** Звертаючись сьогодні до Європейського Парламенту, Президент Європейської Комісії Жузе Мануель Баррозу представив своє бачення стратегічних завдань Європейського Союзу на період до 2010 р. Головна мета цих завдань полягає у забезпеченні процвітання, солідарності та безпеки усіх європейців. Вперше Європейська Комісія пропонує спільну програму стратегічних цілей у партнерстві з Європейським Парламентом і Радою Європейського Союзу. Комісія вважає, що важливо аби європейські інституції мали спільні пріоритети та з самого початку співпрацювали у напрямку виконання основних завдань Союзу. Комісія також прийняла робочу програму на 2005 рік, що включає перший пакет конкретних ініціатив для реалізації Стратегічних завдань.
    Президент Баррозу сказав: „Ми повинні звільнити величезний невикористаний потенціал Європи. Ми повинні чітко встановлювати пріоритети, які б відповідали очікуванням громадян щодо Європи на період до 2010 р. Я вважаю, що ми повинні розпочати такий же відважний і сміливий процес трансформації, як створення спільного ринку у 1985 р., запровадження спільної валюти чи безпрецедентне розширення Європейського Союзу до 25 держав-членів. Це вимагатиме справжнього лідерства. Як від європейських інституцій, так і від урядів. Ми повинні започаткувати період європейського відновлення. Я вважаю, що виклики, які стоять перед нами, є настільки широкими та складними, що ми можемо з ними справитися лише у партнерстві. На мою думку, ми повинні побудувати динамічне Партнерство задля європейського відновлення: Партнерство заради процвітання, солідарності та безпеки на нашому континенті.”
    Процвітання: Комісія прагне знову поставити Європу на шлях довготривалого процвітання. Головним пріоритетом сьогодні є відновлення самодостатнього динамічного росту та забезпечення робочих місць у Європі у відповідності до Лісабонської стратегії. Протягом останньої декади ріст і продуктивність Європи не відповідали показникам її основних економічних партнерів. Ключові елементи цієї програми включатимуть:
    Створення сприятливого підприємницького середовища шляхом забезпечення можливості проведення підприємствами їхньої діяльності у стабільних макроекономічних умовах та у дійсно загальноєвропейському режимі з рівними правами започаткування бізнесу, спільним підходом до корпоративного управління та інтелектуальної власності, справедливими правилами корпоративного оподаткування та сприятливими для торгівлі митними системами.
    Інвестування заради процвітання: ЄС зобов’язався інвестувати 3% ВВП у науково-технічну сферу та значно підвищити інвестиції у сферу вищої освіти – це має ключове значення для процвітання економіки знання. Нові політичні курси повинні усунути перешкоди у сфері транспорту, телекомунікації та енергетичних систем.
    Використання змін: залучення більшої кількості людей до ринку праці, заохочення створення робочих місць і перехід до більшої кількості робочих місць вищої якості.
    Солідарність: завдання полягає у підтримці та посиленні вибору Європи на користь солідарності та соціальної справедливості, зміцнення єдності розширеної Європи та захисту довкілля. Ключові елементи програми включають використання політичних курсів, спрямованих на підтримку єднання і сприяння конкурентоспроможності та росту, а також зменшення при цьому економічної нерівності. Солідарність повинна перейти до майбутніх поколінь через постійне лідерство ЄС у питаннях захисту довкілля, включаючи питання зміни клімату та раціонального управління природними ресурсами. Захист фундаментальних прав і боротьба проти дискримінації повинні бути поставлені в авангард діяльності ЄС з новим ініціативами щодо боротьби з дискримінацією та заснуванням Європейського агентства з фундаментальних прав.
    Безпека і свобода: Громадяни цілком обґрунтовано очікують, що відповідна протидія загрозам їхньому здоров’ю та безпеці має здійснюватися і на європейському рівні. Конституція посилить дієздатність ЄС. Впровадження Гаазької програми, ухваленої у 2004 р., стане ключовим пріоритетом для забезпечення координованої реакції на ризики, що виникатимуть перед громадянами у Європі. Питання про ризики здоров’ю та довкіллю має вирішуватися через забезпечення здатності ЄС до швидкого попередження та негайної реакції на конкретні кризові ситуації, а також постійної роботи у режимі попередження.
    Європа як світовий партнер: Слід активно готуватися до нових розширень і тісніше наближати Західні Балкани до членства в ЄС. Лібералізація торгівлі забезпечить нові ринки збуту для експорту та якісні робочі місця на конкурентних, відкритих і регульованих ринках. Потрібно енергійно проводити переговори на всіх рівнях, особливо у Світовій організації торгівлі, як у випадку Доганського раунду, але також з ключовими двосторонніми та регіональними партнерами (Китаєм, Індією, Бразилією, Латинською Америкою, підготовка конкретних пропозицій для Африки). ЄС повинен відігравати ключову роль насамперед у забезпеченні, а потім впровадженні Плану мирного врегулювання на Близькому Сході. Слід вдихнути нові сили у трансатлантичні відносини. Високий пріоритет надаватиметься успішній політиці сусідства та створенню більш інтегрованого простору з сусідами ЄС, такими як Росія та Україна. Політика розвитку ЄС керуватиметься цілями розвитку тисячоліття для 2015 р.
    Комісія сподівається, що згоду Європейського Парламенту та Ради щодо запропонованих Стратегічних цілей можна буде досягнути до кінця строку головування Люксембургу в Європейському Союзу. Це забезпечить міцну платформу для спільної діяльності європейських інституцій на наступні 5 років.
    Додаткова інформація:
    http://europa.eu.int
    
    Як Комісія забезпечуватиме процвітання, солідарність і безпеку за допомогою робочої програми 2005 р.?
    Процвітання
    - Повторне запровадження Лісабонської стратегії росту та забезпечення робочих місць
    - Реформування пакту росту та стабільності для підтримки стабільності у межах єврозони
    - Впровадження нових дослідницьких програм для здійснення значного стрибка у дослідницькій спроможності Європи
    - Запровадження нової програми для підвищення конкурентоспроможності та підприємництва в європейських компаніях
    - Пакет заходів кращого регулювання для забезпечення високої якості, простіших законів ЄС і зменшення бюрократії
    Солідарність
    - Досягнення домовленості для забезпечення значного інвестиційного сплеску у бідніших регіонах Європи
    - Новий підхід до молоді у рамках політики ЄС
    - Новий план соціального розвитку для забезпечення високоякісних робіт та справедливості на робочому місці
    - Ініціатива посилення дії ЄС у сфері боротьби з дискримінацією
    - Стратегічний план вирішення проблем зміни клімату на наступне десятиліття
    Безпека
    - Заснування Агентства з фундаментальних прав для забезпечення прав громадян у всій Європи
    - Розподіл навантаження вартості контролю кордонів ЄС
    - Новий підхід до використання потенціалу легальної міграції до Європи
    - Нові правила підвищення безпеки на морі для пасажирів і довкілля
    Зовнішні зносини
    - Перша пропозиція нового партнерства сусідам ЄС
    - Нормалізація відносин зі Сполученими Шатами
    - Передова стратегія вирішення проблем Африки
    - Вирішальний етап досягнення згоди щодо торгової угоди у Доганському раунді розвитку


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю