Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Розвивається україно - канадський проект вивчення суддями канадської системи ювенальної юстиції

5 лютого, 2005 р.

    *** У рамках цього проекту й з метою вивчення канадської системи ювенальної юстиції та судочинства у справах неповнолітніх 7–20 листопада 2004 р. судді Верховного Суду України: В.І. Жук, Я.В. Мачужак, М.Є. Короткевич і начальник управління кадрового забезпечення О.Ф. Мельничук, голова Апеляційного суду Харківської області В.Д. Бринцев, голова Шевченківського районного суду м. Львова Ю.В. Донченко, офіційні особи Генеральної прокуратури України, Міністерства юстиції України та представники неурядових організацій, діяльність яких пов’язана із захистом прав дітей, перебували в Країні Кленового Листка. Вони відвідали Верховний Суд Канади в м. Оттаві, де їх привітав спеціаліст відділу протоколу Майкл Галланта, а також відбулася ділова розмова із суддею цього суду Іаном Бінні, який поділився досвідом роботи найвищого судового органу Канади (котрий наділений ще й функціями Конституційного Суду), розповів про підготовку та підбір кадрів на посаду суддів. У Міністерстві юстиції Канади провідний юрист відділу у справах неповнолітніх Пола Кінгстон розказала про майже сторічну історію розвитку ювенальної системи юстиції своєї держави, а також про оновлене федеральне законодавство щодо кримінальної (судової) відповідальності неповнолітніх.
    
    Протягом 11–17 листопада у провінції Саскатчеван, де найчисленніша українська громада, делегація ознайомилася з програмами
    
    уряду провінції щодо попередження злочинності серед неповнолітніх, з конкретними програмами Міністерства виправних закладів та громадської безпеки, розробленими для цієї категорії правопорушників, мала змогу оцінити ефективність діяльності урядових організацій із захисту прав та інтересів дітей, побувала у провінційному та апеляційному судах Саскатчевану, різних виховних і медико-реабілітаційних закладах та установах, де відбувають покарання неповнолітні, засуджені до позбавлення волі.
    
    Свої програми з питань взаємодії в системі ювенальної юстиції різних урядових, міжвідомчих установ та щодо відповідальності спеціалістів органів ювенальної юстиції презентували департаменти: освіти (Деніс Чуб), громадських ресурсів і працевлаштування (Мерілін Хедланд), охорони здоров’я (Дон Марлейн) та державної адвокатури (Дебра Паркел).
    
    Під час візиту відбулася ділова розмова із представниками провінційного ювенального суду – головою суду п. Сенюком і суддею Леслі Халідей — стосовно попередження злочинності серед неповнолітніх, застосування альтернативних заходів та умовного покарання, взаємодії суду з іншими департаментами й організаціями в системі ювенальної юстиції.
    
    Українська делегація побувала на судових процесах, де розглядалися справи щодо неповнолітніх правопорушників, а після цього заслухали коментар судді Леслі Халідей про постановлення вироків чи інших рішень у таких справах.
    
    Представники нашої країни зустрілися також з Міністром юстиції Саскатчевану Франком Квенелом та суддями апеляційного суду провінції.
    
    У провінції Рейджані делегація оглянула приватний молодіжний центр Пола Доджака, де відбувають покарання засуджені до позбавлення волі неповнолітні (з відкритим і закритим режимом), мала бесіду з його директором Шоном Міганом, із директором Програми періоду ув’язнення Міністерства виправних закладів та громадської безпеки Роном Сімпсоном, з начальником поліції провінції, доктором Келом Джонстоном, який ознайомив гостей із діяльністю очолюваних ним органів, розслідуванням справ щодо неповнолітніх осіб (альтернативними заходами поліції, способами залучення громадськості до попередження злочинів, надання підтримки потерпілій стороні, підготовки кадрів, навчання з ведення діалогу з неповнолітніми та співпрацю із сім’ями тощо).
    
    18–19 листопада відбулися заключні семінари і пленарні сесії за участю керівника програми Канадського агентства міжнародного розвитку (СІDА) Патриції Марущак та експерта проектів Посольства Канади в Україні Наталії Заварзіної, на яких обговорювалися подальша співпраця між зазначеним агентством і Верховним Судом України.
    На фото: вихованці курізької перевиховної колонії (Харківська область). Фото: Олег Спорников


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю