Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Регіональні новини НУО від бюлетеню ГУРТу

6 лютого, 2005 р.

    РОЗВИТОК МІЖСЕКТОРНОГО ПАРТНЕРСТВА У КРЕМЕНЧУЦІ
    
    Кременчук, 31 січня 2005 року. Прийнято положення про Раду сприяння розвитку міжсекторного партнерства - дорадчого органу для збільшення участі громадських організацій міста у прийнятті управлінських рішень влади.
    
    До складу Ради увійшли 4 представники від громадських організацій, 3 депутати міськради та 4 службовця. Раду очолила Г.Я. Пугасєй - заступник голови міста.
    
    Раду створено за рішенням міського голови М.В. Глухова у грудні 2004 року з метою підвищення ефективності вирішення соціальних проблем із залученням на конкурсній основі громадських і благодійних організацій. Для цього у міському бюджеті 2005 року передбачено кошти на реалізацію соціальних проектів у сумі 35 тисяч гривень. Проведення конкурсу соціальних проектів заплановано на квітень 2005 року.
    
    *************
    Львів, 26 січня 2005 року. Благодійний фонд “Галицький аптекар” отримав гуманітарний вантаж від французької Асоціації “Рука допомоги Україні”.
    
    Отримане медичне обладнання буде розподілено між 8-ю міською клінічною лікарнею м. Львова, Львівською обласною дитячою клінічною лікарнею, Львівським обласним перинатальним центром, іншими закладами охорони здоров`я Львівщини.
    
    Загальна вартість гуманітарного вантажу - понад 22,000 євро, а вага - понад 1,200 кг.
    
    Ідею важливої гуманітарної акції Франції для України ініціював президент Асоціації “Рука допомоги Україні” пан Жак Петрусенко, підтримала скаутська команда з Парижу, керівником якої є пан Олів’є Десшазо, які і забезпечили транспортування вантажу в Україну.
    
    *********************
    Луцьк, 26 січня 2005 року. Відбулось засідання прес-клубу ринкових реформ, на якому обговорювалися механізми співпраці громадян та місцевої влади, необхідність здійснення контролю громадян за діями нової влади та важливість участі громадян у політичному житті держави та Волині зокрема.
    
    В обговоренні взяли участь представники місцевої влади, громадських та політичних організацій.
    
    Громадські слухання, як механізм впливу громадян на владу, в нових політичних умовах мають бути іншими - зазначає координатор новоствореної Коаліції громадських організацій обласного центру Волині “Луцьк європейський” Олександр Мартинюк. Він вважає, що механізми і структури громадянського суспільства до осені минулого року мали формальний характер. Оскільки “законодавство передбачає проведення громадських слухань, влада не заперечувала, і навіть виступала ініціаторами їх проведення. Але такі громадські слухання мали дещо деформований, викривлений зміст”, - зазначив Олександр Мартинюк. За його словами, “практика проведення громадських слухань на Волині мала наступний вигляд: під час таких заходів збиралося певне кероване середовище - працівники бюджетних організацій, установ, що підпорядковані владі, представники влади перебували в президії чи за трибуною, проходила дискусія. Це мало форму публічного обговорення, але не мало нічого спільного з громадськими слуханнями”, - запевнив координатор Коаліції громадських організацій.
    **********************
    Львів, 25 січня 2005 року. Західноукраїнський центр “Жіночі перспективи” провів круглий стіл “Подолання ґендерної та вікової дискримінації на ринку праці в Україні: навчання та програма дій”.
    
    Участь у роботі круглого столу взяли представники Управління у справах сім’ї та молоді, Управління економіки, Управління юстиції Львівської облдержадміністрації, Управління праці та соціальної політики, Управління статистики, депутати Львівської обласної та міської рад, представники Львівського обласного центру зайнятості, профспілок, громадських організацій, агенцій працевлаштування, підприємців, ЗМІ.
    
    Для обговорення було винесено інформацію про становище жінок на ринку праці, ґендерну та вікову дискримінацію та реалізацію проекту “Подолання ґендерної та вікової дискримінації на ринку праці в Україні: навчання та програма дій” Західноукраїнського центру “Жіночі перспективи”, що виконується за підтримки Європейської Комісії.
    ***************************


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю