Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ІНТЕГРО
Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ КОНКУРС ГРАНТІВ ДЛЯ ОРГАНІЗАЦІЙ ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА

6 лютого, 2005 р.

    ***
    ГРАНТИ ПАРТНЕРСТВА З АДВОКАСІ
    Проект “Мережа громадянської дії в Україні (UCAN)”, який виконується Інститутом сталих спільнот (ISC) і фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID), оголошує всеукраїнський конкурс грантів для організацій громадянського суспільства (ОГС), які мають значний досвід роботи у сфері розвитку громадянського суспільства в Україні.
    
    Інститут сталих спільнот (ISC) є незалежною громадською організацією, що допомагає громадам у демократичних країнах, а також у тих країнах, де демократія тільки розвивається, вирішувати нагальні проблеми суспільного життя для побудови кращого майбутнього. ISC надає спільнотам і організаціям, що їх підтримують, тренінги, консультації та гранти, необхідні для вирішення їхніх проблем, а також для визначення власного шляху розвитку після того, як підтримка ISC закінчиться.
    
    Мета конкурсу: сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні шляхом підтримки діяльності організацій громадянського суспільства (ОГС), які мають досвід роботи з представлення інтересів та захисту прав та підвищення активності громадян у всіх сферах суспільного життя.
    
    Проекти від ОГС, які будуть підтримані в рамках конкурсу, сприятимуть розвитку громадянського суспільства та зміцненню ОГС в Україні через представлення інтересів та захист прав різних верств населення, а також залучення громадян до участі в правовій та регуляторній реформах, що стосуються діяльності ОГС. Проекти мають передбачати представлення інтересів та захист прав громадян і бути спрямовані на вирішення конкретних проблем місцевих громад. Проекти також повинні сприяти активізації участі громадян у вирішенні місцевих питань як безпосередньо, так і через ОГС, тим самим розвиваючи традиції громадянської відповідальності.
    
    Із числа переможців цього конкурсу формуватиметься партнерська мережа UCAN з адвокасі (представлення інтересів та захисту прав громадян). Організації, що отримають ґранти та стануть учасниками партнерської мережі (надалі - партнери), будуть також запрошені до участі у тренінгах і конференціях, що фінансуватимуться за рахунок UCAN. Гранти підтримуватимуть діяльність, зорієнтовану на розширення участі громадян та досягнення системних змін, які задовольнятимуть реальні потреби громадян (суспільства, громад, конкретних соціальних груп) та третього сектору в цілому.
    
    Гранти партнерства з адвокасі
    
    Гранти партнерства з адвокасі будуть надані досвідченим організаціям громадянського суспільства в Україні для здійснення проектів з представлення інтересів та захисту прав громадян (тобто, адвокасі). Під адвокасі UCAN має на увазі різноманітну діяльність ОГС та громадськості, що призводить до позитивних змін у житті українських громадян. Практика адвокасі передбачає публічне висловлення громадянами пріоритетних питань, що їх непокоять, вимогу визнання їхніх прав, прагнення бути почутими і відігравати активну роль у прийнятті рішень, які впливають на життя населення України.
    
    Успішні проекти з адвокасі повинні:
    - чітко визначати проблему;
    - містити конкретне та реалістичне вирішення проблеми;
    - свідчити про здатність ОГС досягти реального прогресу у пошуках рішення;
    - залучати значну кількість громадян до процесу вирішення проблеми;
    - інформувати широку громадськість про результати проектної діяльності;
    - показувати чіткий зв’язок між безпосередніми результатами проекту та довгостроковим впливом цих результатів на зміцнення громадянського суспільства в Україні.
    
    Гранти з адвокасі надаватимуться українським ОГС, які працюють у різних сферах. Усі зацікавлені організації повинні підтвердити безпосередній досвід з представлення інтересів і захисту прав громадян, але до участі в конкурсі запрошуються найрізноманітніші ОГС - від таких, що надають послуги населенню, та мозкових центрів, які розробляють законопроекти і пропагують більш ефективну публічну політику, і до професійних асоціацій, що організують своїх членів для досягнення певних цілей у сфері державної політики.
    
    UCAN планує надавати підтримку проектам, які:
    - охоплюють широке коло громадян, представників органів державної влади та органів місцевого самоврядування, ОГС та приватного сектору з метою визначення спільного бачення ролі та місця кожного із секторів у демократичному суспільстві;
    - виявляють недоліки в інституціях, системах, процедурах, законодавстві чи нормативних актах в різних сферах діяльності, що впливають на якість життя українських громадян, і пропонують конкретні заходи та рішення, що призведуть до конкретних та стійких позитивних змін;
    - сприяють кращій підготовці та поширенню інформації для громадян стосовно їхніх юридичних прав і надають конкретні, практичні поради;
    - надають підтримку в галузі адвокасі та правову допомогу для відновлення чи захисту прав та інтересів населення в різних сферах життя з метою визначення та закріплення ролі громадян та ОГС у цій діяльності;
    - зміцнюють незалежні аналітичні центри, які застосовують дослідницькі та аналітичні методи для захисту громадянських прав та підвищення відповідальності та підзвітності державних органів влади та органів місцевого самоврядування.
    
    Тематичні категорії проектів
    
    UCAN визначає дев’ять тематичних категорій, до яких можуть бути віднесені проекти, подані на участь у конкурсі на отримання грантів з адвокасі. Десята категорія “Інше” розрахована на ті проекти, які не підпадають під жодну з дев’яти категорій. Оскільки одним з головних критеріїв під час вибору переможців буде інноваційність підходу, UCAN заохочує конкурсантів не обмежуватися цими категоріями та надсилати пропозиції з новими ідеями, підходами та тематикою.
    
    1. Законодавча та судова реформа. Проекти цієї категорії включають підтримку юридичних клінік, які надають консультації окремим громадянам і ОГС; кампанії, спрямовані на вдосконалення чинного законодавства; розробку процедур та проведення тренінгів для ОГС та представників влади з питань впровадження нового законодавства; діяльність з реформування судової системи, в тій мірі, в якій це впливає на діяльність ОГС. UCAN заохочує проекти, які допомагають зрозуміти та ефективно впровадити законодавчі акти.
    
    2. Підтримка вразливих груп населення. Ця категорія включає проекти, спрямовані на покращення життя та захист прав вразливих груп населення, таких, як: бездомні діти, жінки-жертви насильства, або люди, які живуть з ВІЛ/СНІД, та інші. Проекти повинні не тільки покращувати якість послуг, що надаються окремим особам та певним групам населення, але також пропонувати шляхи впровадження нових механізмів та підходів, що можуть змінити ситуацію в певних регіонах на краще. Проектам, які містять нові моделі співпраці між ОГС та органами місцевої влади, зокрема у сфері надання послуг вразливим групам населення, буде надана перевага, особливо у випадках, коли ОГС отримають можливість впливу на формування політики. Особливо заохочуються проекти, результати яких можуть бути використані в інших регіонах, та які передбачають часткове покриття витрат за рахунок місцевих бюджетів.
    
    3. Реформа політичної системи. Ця категорія включає проекти, метою яких є удосконалення механізмів участі громадян у демократичних процесах, впливу виборців на рішення політиків та забезпечення прозорості діяльності політичних інституцій. Під політичними інституціями ми розуміємо законодавчу і виконавчу владу і стосунки між ними, виборчу систему, а також стосунки між різними рівнями органів державної влади і місцевого самоврядування. Будь-який проект цієї категорії не повинен підтримувати жодну політичну партію, і має бути спрямованим на вдосконалення діяльності установ та механізмів, за допомогою яких громадяни та ОГС беруть участь у прийнятті рішень на місцевому, регіональному та державному рівнях.
    
    4. Інновації в освіті. Ця категорія включає проекти, що пропонують нововведення в учбові плани та підготовку викладачів; представляють альтернативні заклади освіти, реформу державної системи освіти та посилення ролі зацікавлених груп, як, наприклад, батьківських комітетів та учнівських рад у визначенні освітньої політики. Проекти повинні зосереджуватися на офіційній системі освіти і можуть здійснюватися на різних рівнях - від дитячого садка до університету, а також можуть стосуватися приватних закладів освіти і включати взаємодію з Міністерством освіти України. Основний наголос повинен робитися на підготовці молодих українців до активної та відповідальної ролі поінформованого громадянина в демократичному суспільстві.
    
    5. Молодь. Ці проекти спрямовані на залучення молоді до активного суспільного життя, участі в розвитку місцевої громади, політичних процесах та сприяють молодіжному лідерству у соціальній, економічній та політичній сферах. Підтримка UCAN буде надана молодіжним організаціям, робота яких пов’язана з безпосереднім залученням до діяльності зацікавлених та відданих справі молодих людей. UCAN підтримує інноваційні підходи у роботі з молоддю у подоланні цинізму, апатії, егоцентризму, якщо ці підходи реалізуються у конкретних заходах та підвищують роль молоді у покращенні сучасних життєвих умов, а також у визначенні майбутнього України.
    
    6. Економічні права. Ці проекти можуть бути зорієнтовані на впровадження нових законів, які гарантують українським громадянам нові економічні права, але не впроваджуються на різних рівнях.
    
    7. Захист навколишнього середовища. Ця категорія включає проекти, які передбачають захист та відновлення здорового екологічного стану України, наприклад, проекти з очищення забруднених територій, захист заповідних зон, дотримання норм міжнародних конвенцій, таких як Орхуська конвенція, і формування більш відповідальної екологічної політики. Ці проекти повинні бути спрямовані на адвокасі та істотні зміни у правовій та регуляторній системах, або зміцнення організацій та партнерств з метою укріплення та підтримки екологічної безпеки, що продовжуватиметься після завершення проекту.
    
    8. Реформа соціальної системи. Ці проекти вирішують проблеми, що виникли у зв’язку з низькою ефективністю посткомуністичної системи у роботі із соціально незахищеними групами населення. Заохочуються проекти, які пропонують практичні заходи щодо розробки інноваційних підходів до надання соціальних послуг, які раніше були у сфері відповідальності органів влади. Найбільш успішними будуть проекти, які включатимуть співпрацю ОГС з місцевою владою та демонструватимуть нові моделі соціальних послуг, які можуть бути використані в інших сферах та інших регіонах.
    
    9. Розвиток місцевих громад. Ці проекти зосереджуються на важливості міжсекторального співробітництва, спрямованого на покращення життєвих умов та вирішення проблем у місцевих громадах. Проекти можуть бути спрямовані на розвиток нових моделей та заохочення до їх впровадження, а також демонструвати приклади системних змін.
    
    10. Інше. UCAN заохочує організації надсилати нові ідеї щодо покращення майбутнього українців на будь-якому рівні: місцевому, регіональному чи національному. Пропозиції цієї категорії повинні зосереджуватися на адвокасі та відповідати вимогам участі у конкурсі UCAN.
    
    Фінансування
    
    Розмір фінансування за проектом залежатиме від запропонованої діяльності та можливості організації адмініструвати надані кошти. Більшість грантів UCAN становитиме 20,000-25,000 доларів США, але передбачається надання кількох грантів до 35,000 доларів США. Строк дії проектів не повинен перевищувати 12 місяців з моменту підписання договору.
    
    Організації громадянського суспільства, які подають грантову пропозицію, повинні дотримуватися рекомендацій щодо підготовки бюджету проекту. Проекти повинні передбачати ефективне використання коштів і забезпечити не менш 10% власної участі у витратах у вигляді фінансових чи нефінансових внесків.
    
    Вимоги щодо участі у конкурсі
    
    Організації повинні відповідати наступним вимогам:
    1. Реєстрація (зареєстрована як юридична особа в Україні до 31 грудня 2002 року).
    2. Підтвердження досвіду діяльності з представлення інтересів і захисту прав (адвокасі).
    3. Рекомендаційні листи.
    4. Підтвердження партнерських стосунків (співробітництво з іншими ОГС, державними органами влади чи місцевого самоврядування, бізнесом).
    5. Мінімум 10% власних коштів (фінансовий чи нефінансовий внесок).
    6. Банківські реквізити (можливість відкриття окремого банківського рахунку протягом місяця).
    
    Увага! Якщо організація не відповідає вимогам участі в конкурсі, наведеним вище, заявка від організації не буде прийнята до розгляду.
    
    Процес оцінювання пропозицій
    
    Пропозиції на отримання грантів з представлення інтересів та захисту прав будуть оцінюватися з урахуванням наступного:
    - постановка проблеми (коротка характеристика проблем, які пропонується вирішити завдяки реалізації проекту);
    - мета та завдання проекту (чітко сформульовані мета та завдання, а також основні напрямки реалізації, що відповідають завданням проекту);
    - інноваційність та оригінальність (творчий, оригінальний підхід до розробки та впровадження пропозицій з адвокасі);
    - географія проекту (визначення території, на яку поширюватиметься вплив проекту);
    - цільова група (визначення аудиторії на яку спрямовано діяльність проекту);
    - очікувані результати (чітко сформульовані, конкретні, реалістичні й досяжні в рамках завдань діяльності проекту, що відповідають критеріям, на підставі яких вимірюється успішність проекту);
    - вплив проекту (довгостроковий вплив проекту і його важливість для розвитку громадянського суспільства в Україні);
    - моніторинг і оцінювання (пояснення, яким чином буде оцінюватися реалізація та вплив проекту за якісними та кількісними показниками);
    - опис діяльності за проектом (стратегія реалізації завдань проекту і стислий виклад діяльності, що здійснюватиметься для досягнення цих завдань);
    - життєздатність та самофінансування (реалістичний план продовження діяльності після закінчення проекту);
    - робочий план (детальні, чітко викладені робочий план та графік заходів, що відповідають загальній стратегії та завданням проекту).
    
    Усі прийняті пропозиції будуть розглянуті та оцінені співробітниками ISC на конкурсних засадах та відповідно до пріоритетів проекту UCAN.
    
    Процедура розгляду пропозицій:
    1. Співробітники ISC/UCAN визначають відповідність поданих проектів вимогам участі в конкурсі.
    2. Незалежні українські та іноземні експерти розглядають усі пропозиції, рекомендовані ISC/UCAN.
    3. Конкурсна комісія, що складається з представників USAID, ISC та незалежних експертів, проводить остаточний відбір проектів-переможців.
    
    Кінцевий термін подачі заявок - 11 березня 2005 року.
    
    Оголошення переможців - 15 квітня 2005 року. Підписання угод про надання гранту - травень 2005 року.
    
    Під час розгляду пропозицій співробітники Інституту сталих спільнот можуть звернутися з проханням надати додаткову інформацію стосовно грантової заявки. Прохання про додаткову інформацію не означає, що ІSС підтримає або не підтримає проект. Такий запит просто вказує на те, що така інформація потрібна для завершення процесу розгляду.
    
    Процедура подання заявки
    
    Грантові пропозиції мають бути подані до офісу ISC/UCAN. Подані заявки будуть відхилені в разі подання неповної інформації. Заявки мають подаватися англійською (обов’язково) та українською або російською мовами. Форма заявки повинна бути повністю заповнена, разом з описом проекту, обсяг якого не повинен перевищувати десяти друкованих сторінок. Мають бути подані один примірник англійською та два примірники українською або російською мовами. Всі пропозиції мають бути надіслані рекомендованою поштою або передані кур’єром безпосередньо на адресу офісу ISC/UCAN.
    
    Усі грантові заявки мають бути:
    1. Подані у відповідному форматі з усіма необхідними додатками.
    2. Містити три примірника необхідних додатків (їх не потрібно перекладати англійською).
    3. UCAN не прийматиме заявок, надісланих факсом або електронною поштою.
    4. UCAN не повертатиме поданих заявок.
    
    Заявки на конкурс грантів надсилайте за адресою: 01034, Київ–34, Володимирська, 47, офіс 9, Інститут сталих спільнот (ISC), Проект “Мережа громадянської дії в Україні (UCAN)”.
    
    Додаткову інформацію та аплікаційні форми можна отримати:
    - на Інтернет-сайті проекту “Мережа громадянської дії в Україні” (ISC/UCAN) http://www.ucan-isc.org.ua/ukr/what_we_do/grants;
    - на Інтернет-сайті Ресурсного центру “Гурт” http://www.gurt.org.ua.
    
    КОНТАКТИ:
    Проект “Мережа громадянської дії в Україні” (ISC/UCAN)
    01034, Київ-34, вул. Володимирська, 47, офіс 9
    Тел.: (044) 494 4597, 229 5002
    Факс: (044) 279 4834
    Електронна пошта: ucan@ucan-isc.org.ua
    Інтернет-сайт: http://www.ucan-isc.org.ua


Чи вважаєте ви за необхідне реформувати ООН?
Так
Ні
ООН потрібно ліквідувати, а не реформувати