Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ІНТЕГРО
Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Допомогу Україні на боротьбу зі СНІДом призупинено

2 лютого, 2004 р.

    Глобальний фонд боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією оголосив, що призупиняє надання коштів українським отримувачам, та поскаржився на недоліки роботи у цій галузі. Ця базована у Женеві міжнародна доброчинна організація, яка допомагає у боротьбі зі СНІДом, висловила стурбованість тим, що досі в Україні була використана лише незначна частина (740 тисяч доларів) з виділених семи з половиною мільйонів доларів.Основними рецепієнтами допомоги від Всесвітнього фонду були Всеукраїнський фонд боротьби зі СНІДом, Міністерство охорони здоров'я України та українська програма розвитку ООН.
    Глобальний фонд раніше висловлював побажання, аби українські реципієнти чіткіше пояснили, на що саме збираються витрачати їхні кошти, і надали конкретну документацію. За словами деяких фахівців, цим пояснювалася затримка в початку фінансування української програми з боротьби зі СНІДом.
    Загалом дворічна програма допомоги Україні передбачає виділення 25-ти мільйонів доларів на боротьбу з поширення СНІДу та допомогу ВІЛ-інфікованим, але зараз ці кошти надаватися не будуть.
    Як сказав Бі-Бі-Сі представник Глобального фонду Йон Ліден, це було зроблено для того, аби виправити проблеми, які склалися із використанням їхніх коштів. Він натякнув, що це призупинення має спонукати організації-реципієнти до ефективнішого використання коштів та вирішення існуючих проблем. Йон Ліден також сказав, що це не означає зупинки допомоги Україні з боку Глобального фонду, оскільки на час перегляду програм допомоги роботу з українською стороною перебере на себе "інша організація", проте не уточнив, яка саме, сказавши, що поки що ведуться переговори.
    Директор організації Річард Фічем сказав, що у даному вигляді програма допомоги не приносить успіхів, а тому потрібні зміни.
    За даними ООН, епідемія СНІДУ поширюється в Україні найшвидшими за європейськими мірками темпами, і приблизно 500 тисяч українців можуть бути носіями ВІЛ.
    
    
    Джерело : Українська служба Бі-Бі-Сі


Чи вважаєте ви за необхідне реформувати ООН?
Так
Ні
ООН потрібно ліквідувати, а не реформувати