Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ІНТЕГРО
Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Із зміною української влади має змінитися і ставлення до захисту жертв Скнилівської трагедії, - вважає Ніна Карпачова

12 квітня, 2005 р.

    *** Невдовзі виповниться три роки від тоді, коли на Скнилівському летовищі у спекотному липні 2002 року безжальна смерть забрала десятки людських життів, а хтось - вмить став калікою. Здавалося б, держава має зробити все, щоб захистити своїх потерпілих громадян та родичів загиблих. Та, на жаль, проблема до цього часу остаточно не розв’язана.
    
    З перших днів цієї сумної події Уповноважений з прав людини брала участь у роботі державної і обласної комісій з подолання наслідків трагедії, зустрічалася з потерпілими, відвідувала уражених у лікарнях. Протягом часу, що минув, здійснено кілька контрольних перевірок стану дотримання прав потерпілих.
    З метою поновлення прав постраждалих людей, рідних і близьких загиблих та поранених у цій катастрофі, 18 листопада 2003 року Уповноваженим було внесено подання Прем’єр-міністру України «Про порушення прав громадян, потерпілих на Скнилівському летовищі м. Львова».
    Проте, до Уповноваженого з прав людини продовжують надходити звернення від потерпілих громадян, їхніх представників, громадських організацій, які свідчать про те, що з боку виконавчої влади не було вжито вичерпних заходів щодо забезпечення прав потерпілих внаслідок Скнилівської трагедії.
    Уповноважений з прав людини Ніна Карпачова звернулася з листом до Президента України Віктора Ющенка, у якому поінформувала, що держава досі не взяла на себе відповідальність за порушення гарантованих Конституцією України невід’ємних прав громадян на життя, недоторканність та безпеку, і навіть офіційно не вибачилась перед сім’ями загиблих та потерпілих.
    Ніна Карпачова зазначає, що попри великі масштаби Скнилівської трагедії, довготривалу негативну дію її наслідків, до цього часу не визначені критерії, на підставі яких люди визнаються потерпілими, на державному рівні не встановлений статус потерпілих і не визначена система соціального захисту цих людей в залежності від важкості отриманих тілесних ушкоджень, травм, ступеню родинних стосунків загиблих або травмованих.
    Не вирішене також питання призначення усім громадянам, які стали інвалідами внаслідок зазначеної трагедії, пенсій, які могли б забезпечити їм достатній життєвий рівень. Тим самим порушуються права громадян на відшкодування за рахунок держави шкоди, завданої їм діями органів державної влади.
    Український Омбудсман повідомила Президенту України, що до Міністерства оборони України потерпілими заявлено понад 300 цивільних позовів про відшкодування матеріальної та моральної шкоди на суми від 5 тисяч до 24 мільйонів гривень.
    Уповноважений з прав людини здійснює моніторинг судового засідання з цих питань, що зараз відбувається у Львові. Разом з цим, вона пропонує Президенту задовольнити вимоги потерпілих та членів сімей загиблих щодо позасудового відшкодування державою заподіяної їм шкоди у відповідності до чинного національного і міжнародного законодавства.
    Проблеми захисту прав громадян, потерпілих у Скнилівській трагедії, Уповноважений з прав людини планує всебічно обговорити з Президентом України під час зустрічі, що відбудеться найближчим часом.


Чи вважаєте ви за необхідне реформувати ООН?
Так
Ні
ООН потрібно ліквідувати, а не реформувати