Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Президент і Омбудсман обговорили проблеми прав людини

14 квітня, 2005 р.

    *** 13 квітня Президент України Віктор Ющенко зустрівся з Уповноваженим з прав людини Ніною Карпачовою. Зважаючи на щоранкові зустрічі на вул. Банковій Президента зі скривдженими людьми з усіх куточків України, Ніна Карпачова також взяла участь цьому прийомі громадян. Частину заявників Омбудсман запросила до Секретаріату Уповноваженого з прав людини для надання подальшої допомоги.
    Безпосередньо під час зустрічі, яка тривала понад півтори години, було обговорено низку проблемних питань щодо дотримання прав і свобод людини в Україні. Зокрема, йшлося про виконання Україною взятих на себе зобов’язань у відповідності до міжнародних договорів у галузі прав людини, про необхідність посилення співпраці України з міжнародними правозахисними структурами.
    Значну увагу співрозмовники приділили проблемам дотримання політичних, громадянських, соціально-економічних прав громадян України, боротьбі з бідністю, особливостям регіональних пріоритетів щодо дотримання прав людини, а також піднесенню статусу судової гілки влади.
    Президент підтримав позицію Уповноваженого щодо збереження Департаменту з питань виконання покарань „в діючому статусі” і дав відповідні доручення. Було домовлено про спільне відвідання пенітенціарних закладів ближчим часом.
    Окремо під час бесіди йшлося про можливість запровадження в Україні подвійного громадянства. Омбудсмана було запрошено до робочої групи з цих питань та до безпосередньої участі в засідання Ради національної безпеки та оборони.
    Окремо співрозмовники торкнулися болючого питання захисту прав жертв Скнилівської катастрофи. Ніна Карпачова передала Президенту лист з обґрунтуванням цієї проблеми. Віктор Ющенко погодився, що цинічно виглядає чинний статус жертв, як постраждалих від „загального захворювання”. Він доручив Уряду України в десятиденний термін у комплексі розглянути питання надання відповідного статусу потерпілим в Скнилівській трагедії та їхнього соціального захисту.
    Обговорювалося питання підтримки родини загиблого журналіста Георгія Гонгадзе, зокрема, двох його неповнолітніх дітей, матері та дружини.
    Йшлося також про продовження спільної україно-кубинської програми „Діти Чорнобиля”, 15 років якої виповнилося в ці дні. Ніна Карпачова передала Президенту прохання батьків 20 тисяч дітей, які пройшли лікування на Кубі, а також Товариства „Україна – Куба”, Спілки воїнів-кубинців не підтримувати в Комісії ООН з прав людини антикубинської резолюції, щодо засудження прав людини на Кубі. Уповноважений зазначила, що саме блокада Куби протягом 46 років і є головним порушенням прав людини.
    Співрозмовники торкнулися також інших питань, зокрема, дотримання прав національних меншин в Україні та підтримки української діаспори за кордоном, на що в поточному бюджеті України вперше виділено конкретну суму – 50 мільйонів гривень.
    Завершуючи зустріч Віктор Ющенко зазначив, що, як гарант дотримання конституційних прав і свобод людини в Україні, він робитиме все, щоб права людини стали стрижнем нової влади.


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю