Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


УВАГА! УПЕРШЕ В УКРАЇНІ! Відкритий простір: підготовка фасилітаторів

25 квітня, 2005 р.

    *** Багато з нас відчуває, що наша робота, організації, у яких ми працюємо, громади, де ми живемо, країна і навіть весь світ навколо нас змінюються з постійно зростаючою швидкістю.
    
    Щоб ефективно справлятися з новими вимогами, нам необхідно мати підхід, до якого буде залучено всі зацікавлені сторони з притаманними їм розумінням, досвідом, сумнівами та мудрістю. Керуючись цим підходом, ми разом перетворимо організації та громади на місця, де дух, продуктивна праця, громадянське суспільство та всі прояви життя зможуть розгорнутися і процвітати.
    
    Технологія „Відкритий простір” і є саме таким підходом.
    
    Він допомагає групам людей, організаціям, громадам, різним за типом та масштабом, розкрити сили для співпраці, взаємодії, творчості та натхнення, необхідних для вирішення нагальних проблем. Він забезпечує структуру часу, місця і, свого роду, ритуал, завдяки яким люди самі організовують своє навчання та планування. У межах цієї структури всі працюють над тими завданнями, які їм цікаві, і за які вони готові нести відповідальність.
    
    Як фасилітатори, консультанти, тренери, управлінці, керівники неприбуткових організацій та місцевих громад, Ви отримаєте неоціненну користь від тренінгу, який детально ознайомить Вас із техніками відкритого простору та навчить Вас фасилітувати заходи відкритого простору.
    
    Відкритий простір – це просто, але не легко! Ви дізнаєтесь, що відкритий простір простіший, цікавіший та креативніший за інші, звичайні Вам методи групової роботи. До того ж, він дешевший і потребує менше часу для планування, ніж будь-який інший масштабний груповий метод. У той же час він вимає багато від фасилітатора. Досить важко бути присутнім і непомітним водночас. Після цього тренінгу Ви зможете фасилітувати заходи відкритого простору для будь-якої за характером та тематикою групи, кількістю від 35 до 2000 учасників. Окрім практики, Вам не потрібне ні подальше навчання, ні ліцензування.
    
    За шість місяців після проведення тренінгу Вас буде запрошено на перший Український навчальний обмін із відкритого простору. Це можливість переглянути Ваш досвід як фасилітаторів відкритого простору та забезпечити основу для взаємодії та навчання. Обмін буде проводено у форматі відкритого простору.
    
    Тренінг проведуть Мікаел Панвіц (США/Німеччина) та Джо Топфер (Німеччина).
    
    Разом вони провели 17 тренінгів для фасилітаторів із відкритого простору для більш, ніж 500 учасників в Австрії, Данії, Німеччині, Угорщині, Польщі та Росії.
    
    Але більш важливим є те, що вони профасилітували більше 170 заходів з відкритого простору, починаючи з 1996 року, охопивши близько 18 000 учасників в Європі, Африці та Азії.
    
    Приєднуйтесь до нас, щоб відкрити простоту, силу, дух і, звичайно ж, цікавість відкритого простору!
    
    
    План тренінгу
    Тренінг складається з трьох частин.
    Все буде проходити у форматі відкритого простору.
    Перша частина проводиться за всіма правилами відкритого простору, включаючи сесію планування для пошуку теми, технічну організацію відкритого простору, вступ до техніки відкритого простору, визначення проблем та робота над ними, документування результатів та планування наступних кроків. Ви набудете досвід учасника відкритого простору, що є ключовою передумовою для розуміння духу та методології цієї техніки.
    Друга частина – „Відкритий простір на відкритому просторі” для рефлексії та вивчення методу та основ відкритого простору на противагу щойно відчутому Вами „дальньому плану/перспективі”.
    Третя частина – відкритий простір у ролі фасилітатора „ Я – фасилітатор відкритого простору”. Цей відкритий простір профасилітують учасники.
    Паралельно робота трьох різних заходів відкритого простору (рефлексія, читання та навчання) буде підсилена „бібліотекою” відкритого простору, „кінотеатром” відкритого простору (відео- та компакт-диски), „музеєм” відкритого простору (артефакти) та кібер-простором, щоб зробити огляд того, що відбувається у „світі відкритого простору” по всій планеті.
    У ході тренінгу питання та відповіді використовуються для безперервної дискусії та діалогу серед учасників. Навчальні групи стануть основою для діалогу в малих групах. Буде надано можливість зворотнього зв‘язку, місце та час для планування Вашого майбутнього в ролі фасилітатора відкритого простору.
    Підсумуємо, тренінг на 90% базується на досвіді, самоорганізованому навчанні в режимі відкритого простору, 5% – коучінг, 5% – дискусія та діалог, 0% – лекцій, 0% – кейсів, практично 0% нецікавості та майже 100% цікавості.
    
    Підготовка до тренінгу
    Якщо зможете, прочитайте „Технологія відкритого простору” Гарісона Оуена („Open Space Technology” by Harrison Owen). Ви можете отримати примірник на цьому веб сайті www.amazon.com.
    Також можна прочитати скорочений варіант цього путівника в Інтернеті на www.openspaceworld.com/users_guide.htm.
    Подивіться також інформацію на веб сайті www.openspaceworld.org – це всесвітній сайт для фахівців із відкритого простору . А також www.michaelmpannwitz.de та www.joconsult.de
    нададуть Вам багато матеріалів німецькою та деякі матеріали англійською та російською та багато малюнків.
    Якщо Ви вже були на заходах відкритого простору, чудово. Якщо ні, намагайтесь взяти участь хоча б в одному з таких заходів, перед тим, як приїхати на тренінг. Для отримання інформації звертайтесь до Мікаела Панвіца або Джо Топфера чи дивіться Всесвітню Мапу відкритого простору www.openspaceworldmap.org/.
    
    
    Дати
    Тренінг розпочнеться у неділю, 22 травня в 15:00 та закінчиться у п’ятницю, 27 травня після обіду.
    
    Місце проведення
    Буде повідомлене відібраним учасникам не пізніше 10 травня.
    
    Заповнені реєстраційні форми та СV (обов‘язково) просимо надсилати не пізніше 17.00 29 квітня 2005 року на електронну адресу: training@ucan-isc.org.ua чи факсом (044) 468 98 09 або 279 48 34.


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю