Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Реформуючи охорону здоров’я, представники регіонів вивчають європейський досвід

25 квітня, 2005 р.

    *** Вивчити європейський досвід організації первинної медико-санітарної допомоги населенню і використати ці знання під час реформування системи охорони здоров’я своїх регіонів мають на меті керівники різних рівнів Сакського району АР Крим, Михайлівського району Запорізької області, міста Комсомольськ Полтавської області та представники міністерств охорони здоров’я України і Криму.
    24 квітня вони відправилися в тижневе навчальне відрядження до Великої Британії. Учасники поїздки представляють регіони, які є партнерами Проекту ЄС „Профілактичні та первинні заходи охорони здоров’я України, Києва та ряду областей” щодо впровадження нової моделі надання первинної медико-санітарної допомоги на засадах сімейної медицини з метою підвищення ефективності, якості та доступності охорони здоров’я в Україні.
    Представники пілотних регіонів знайомитимуться з європейським досвідом на прикладі Північної Ірландії та Англії. Вони з’ясовуватимуть, яке місце в її системі охорони здоров’я відведено первинному медичному обслуговуванню, як здійснюється його фінансування, дізнаються про особливості функціонування первинної ланки охорони здоров’я як у місті, так і у сільській місцевості. У програмі поїздки – лекції, дискусії, відвідання трасту охорони здоров’я, центру здоров’я, сімейні амбулаторії, цілодобової медсестринської служби, хоспісу, ознайомлення з національною системою охорони здоров’я он-лайн. Учасники поїздки побувають також у Лондоні, де відвідають Королівський коледж лікарів загальної практики.
    Це вже друга поїздка представників пілотних регіонів, організована в рамках Проекту ЄС. Восени минулого року у Великобританії побували сімейні лікарі і медичні сестри, які успішно завершили навчання з сімейної медицини в Україні. Вони знайомилися з професійними стандартами роботи своїх британських колег і нині вже використовують набуті знання у щоденній практиці.
    Можливість вивчення європейського досвіду – лише один з аспектів діяльності Проекту. Робота в пілотних регіонах охоплює як перепідготовку сімейних лікарів та медичних сестер, обладнання амбулаторій сімейної медицини медичним обладнанням та комп’ютерною технікою, так і переорієнтацію системи охорони здоров’я з вторинної спеціалізованої допомоги на первинну профілактичну, зміну фінансування та запровадження механізмів стимулювання.
    Проект ЄС „Профілактичні та первинні заходи охорони здоров’я України, Києва та ряду областей” розпочав свою роботу у жовтні 2002 року, реалізація його розрахована на 36 місяців. Проект фінансується Європейським Союзом. Виконавець проекту – німецький консорціум СІІ ГРУП/ЕПОС. Завдання проекту - в поліпшенні якості, ефективності та доступності первинної медико-санітарної допомоги для населення України. Очікуваний результат – розробка моделі первинної медичної допомоги для подальшого її впровадження на національному рівні.
    Консорціум СІІ ГРУП/ЕПОС, який впроваджує в Україні проект ЄС з сімейної медицини, є незалежною міжнародною консалтинговою компанією, яка спеціалізується на наданні послуг міжнародним донорським організаціям, національним і місцевим урядовим структурам та приватному сектору у країнах Центральної та Східної Європи, а також виконує проекти, які фінансуються Європейською Комісією та Світовим Банком, тощо.
    На ринку України компанія успішно працює протягом останніх 8 років: надає консультації Міністерству охорони здоров’я України, успішно впровадила проект ЄС у фармацевтичній промисловості.
    Контактна інформація: Любов Павлюх, тел/факс: (044) 235-6042, 246-5986,
    e-mail: LP@cii.kiev.uа
    До уваги журналістів! На Інтернет-порталі www.svitua.com створено рубрику „Сімейна медицина”, матеріали якої розсилаються понад 500 адресатам, серед яких центральні і місцеві урядові структури, міжнародні й українські громадські організації, а також ЗМІ, більшість з яких регіональні. Журналісти можуть безкоштовно використовувати усі факти з матеріалів рубрики або повністю передруковувати самі матеріали, а також надсилати свої власні інформації, відгуки чи побажання.


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю