Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Зустріч з правозахисниками - жертвами переслідувань з Бєларусі та Росії - відбулась вчора в НАУКМА.

13 травня, 2005 р.

    12 травня о 19:00 у кіно клубі НаУКМА (вул. Набережно-Хрещатинська, 27, кім. 13, кіноклуб) відбулася зустріч із активістами громадських організацій «ЗУБР» (Бєларусь) та «Меморіал» (Росія, Чечня), яких переслідують за їхню правозахисну діяльність в рідних країнах. Творча група телестудії нашої Фундації "Чинність закону", брала участь у зйомках під час зустрічі. Нам вдалося записати великі ексклюзивні інтерв"ю із правозахисниками із Білорусі і Чеченської республіки. Ці матеріали будуть передані до нашого "Громадського відеоархіву з прав людини", а також розміщені у ЗМІ. У цих інтерв"ю правозахисники дали кожен свою оцінку стану справ відповідно у Білорусії та Росії, зокрема Чеченській республіці. Зокрема білоруська правозахисниця Ірина Тойсцик, назвала вибори, які незабаром відбудуться до парламенту Білорусі: "черговим фарсом, який перетвориться на всенародний одобрамс, при повній ізоляції політичної опозиції, ліквідації незалежни ЗМІ тощо". Проте за словами Ірини Тойсцик " у нас є приклади України, Грузії інших пострадянський країн, які скинули із себе кайдани президентів - диктаторів".
    У свою чергу Шакман Акбулатов, який очолює назранський офіс "Меморіалу" (Росія), у своєму інтерв"ю дав розгорнуту характеристику стану справ людини у Чеченській ресубліці. Зокрема він назвав цей стан "геноцидом чеченського народу", порівнявши так звані "зачистки", які проводить російська армія: "з трагедіями, які відбувалися у Хатині,Бабиному Яру, Сонгмі...". Правозахисник зазначив, що аніякої "стабілізації та входження ситуації в Чечні в конституційне поле насправді не відбувається". Втім Ш.Акбулатов подякував Україні за "вдалий приклад відродження в сучасні практиці, мирного національно - визвольного руху". А ми нагадаємо, що 11 травня в Києві стартувала глобальна акція Міжнародної Амністії „Спікер-тур Захисників прав людини" проти переслідувань правозахисників у Бєларусі, Російській Федерації, Туреччині та Туркменістат. Глобальна акція триватиме з травня 2005 року до січня 2006 року, пройде по країнам Європи та Центральної Азії, завершиться в США.
    Акція є продовженням діяльності МА на захист конкретних осіб, які постраждали за реалізацію права на свободу вираження, зборів та асоціацій, за правозахисну або громадську діяльність. У рамках акції представники країн-мішеней - жертви переслідувань, відвідають практично всі країни Європи, а також США задля участі у публічних акціях, зустрічах з громадськими діячами, політиками, ЗМІ, лідерами національних і міжнародних НУО, аби не тільки повідомити про ситуацію з правами людини у власних країнах, але й через міжнародну солідарність забезпечити міжнародний захист та безпеку в їх рідних країнах чи закордоном, а також посилити тиск на уряди Бєларусі, Російської Федерації, Туреччини та Туркменістану. Тиснути на уряди потрібно для того, аби змусити їх забезпечити повагу до прав людини з боку державних службовців. В тому числі, право на свободу вираження, асоціацій та зборів, тобто гарантувати легітимність роботи правозахисників, активістів соціальних рухів, журналістів та інших груп та створити умови для повної реалізації цих прав без перешкод і переслідувань.
    Організація заявляє - є всі підстави стверджувати, що серед європейських і центральноазіатських країн Російська Федерація, Бєларусь, Туркменістан і Туреччина на жаль, вирізняються серйозними порушеннями та переслідуваннями, що застосовуються урядами до людей за мирну реалізацію їхніх прав на свободу вираження, зібрань та асоціацій. Міжнародна Амністія занепокоєна тим, що в цих країнах уряд представляє діяльність правозахисників як злочинну, а також тим, що представники державної влади піддають їх залякуванням, арештам і тортурам. Найбільше занепокоєння викликає той факт, що влада коїть всі ці порушення абсолютно не побоюючись будь-яких наслідків і відповідальності.
    Детальну Інформацію про українську частину глобальної акції МА можна отримати в офісі УАМА в Києві: тел. (044) 469-70-27, факс (044) 248-94-33
    На фотоколажі: Зліва - направо Х зверху до низу:
    Студенти НАУКМА - слухають правозахисників, Шахман Акбулатов, Ірина Тойсцик під час інтерв"ю телестудії "Чинність закону", члени УА "Міжнародна амністія" - початок акції.


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю