Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


ЄВРОКОМІСІЯ МАЄ НАМІР ЗАПОЧАТКУВАТИ ПЕРШУ "РЕГІОНАЛЬНУ ПРОГРАМУ ЗАХИСТУ" ДЛЯ БІЖЕНЦІВ У КРАЇНАХ "ЗАХІДНОГО СНД"

9 вересня, 2005 р.

    Єврокомісія має намір започаткувати у країнах “Західного СНД” – в Україні, Молдові та Білорусі - першу “Регіональну програму захисту” (РПЗ) для біженців. Про це сьогодні заявив віце-президент ЄК Франко Фраттіні, представляючи представникам преси пропозиції до нового пакету документів щодо регулювання міграції у Європейському Союзі.
    
    Головним призначенням РПЗ є надання прямої допомоги біженцям, поліпшення умов їхнього проживання та захисту в країнах перебування.
    
    За його словами, вибір регіонів для здіснення перших РПЗ зумовлений кількома факторами, серед яких наявна та підтверджена Верховним комісаром ООН ситуація щодо біженців, наявні фінансові можливості в країні їхнього перебування та політичні пріоритети.
    
    “Ми маємо намір започаткувати першу Регіональну програму захисту у країнах Західного СНД - в Україні, Білорусі та Молдові. Пілотна програма для цього регіону матиме на меті продовжити та розвинути вже розпочату роботу у сфері захисту, інтеграції та документального забезпечення. Головний фокус буде зроблено на зміцненні вже існуючих механізмів захисту біженців,” – заявив віце-президент Єврокомісії. За його словами, наступна пілотна РПЗ буде реалізовуватися в регіоні Великих Озер та у Танзанії.
    
    Фраттіні підкреслив, що РПЗ не матимуть нічого спільного з утриманням біженців у таборах та не передбачатимуть процедури розгляду заяв на надання притулку у ЄС за межами Євросоюзу, але передбачатимуть надання біженцям допомоги з використанням існуючих фінансових інструментів та у контексті взаємовідносин Єврокомісії з третіми країнами.
    
    За даними Євро комісії, у порівнянні з 2002 роком у 2004 році потік біженців до Євросоюзу знизився на 34 відсотки, з 425 520 до 282 480 людей. Водночас, у нових державах ЄС за цей же період кількість біженців зросла з 32 070 до 38 920 (на 21 відсоток). Найбільшу кількість біженців приймають Великобританія і Франція – близько 60 тисяч для кожної країни. Більше усього біженців у Європу в 2003-2004 роках прибуло з Росії (9,8% від загальної кількості). За Росією йде Сербія і Чорногорія (6,6%), Туреччина (6,1%) та Ірак (4,9%). До десятки країн-лідерів за кількістю біженців, на які припадають 48,3 відсотки пошукувачів притулку, належать також Китай, Нігерія, Індія, Іран, Сомалі та Конго.
    
    Джерело: Укрінформ


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю