Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ІНТЕГРО
Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Перспективи партнерства Українського Верховного Суду та Американської асоціації юристів (ABA/CEELI)

14 лютого, 2004 р.

    З метою розвитку тривалого й позитивного партнерства Верховний Суд України 19 січня 2004 р. відвідали представники (програма Американської асоціації юристів «Правова ініціатива у Центральній Європі та Євразії”). Зазначену інституцію представляли заступник її директора Майкл Майя, директор програми в Україні Хайді Сілвей і координатор судових програм в нашій країні Тарас Вавринчук. З української сторони у зустрічі взяли участь: суддя Верховного Суду, заступник голови Ради суддів України В.І. Гуменюк, виконуюча обов’язки директора Центру Верховного Суду по підвищенню кваліфікації суддів та працівників апарату В.І. Мировська, начальники відділів управління міжнародно-правового співробітництва Н.Л. Напрієнко й О.В. Гунько та інші офіційні особи.
    Хайді Сілвей повідомила, що представники ABA/CEELI мають намір обговорити коло питань подальшої співпраці з органами судочинства нашої країни, зокрема, й щодо застосування законодавства про вибори. Адже ця подія є актуальною для України в нинішньому році. Передбачається, що одним із компонентів зазначеного співробітництва має бути навчання суддів. З огляду на попередній досвід керівництво ABA/CEELI вважає, що ключовими органами в роботі з суддями України є Верховний Суд та Рада суддів. Тому Хайді Сілвер, зазначивши, що “Американська асоціація юристів очікує продовження роботи з Верховним Судом України”, поцікавилася, в яких галузях та формах українські правники вважають за потрібне розвивати партнерство.
    
    В.І. Гуменюк констатував, що, зважаючи на статус-кво в судово-правовій системі України, доцільно попередньо визначити три основні етапи співробітництва у нинішньому році. По-перше, є план забезпечення вісімнадцяти судів комп’ютерами та відповідними програмами. Це необхідний крок до запровадження новітніх технологій у судочинстві.
    
    По-друге, необхідно надати суддям максимальну інформацію про виборче законодавство, зокрема й нове, та його застосування, яке має бути однаковим на теренах України. Тому передбачено проведення семінарів у чотирьох регіонах нашої країни. Це навчання здійснюється з метою об’єктивного та неупередженого розгляду суддями спорів, пов’язаних з виборами. Слід зазначити, що при розгляді справ, зумовлених виборами 1999 року, напередодні яких проводились такі семінари, було допущено мінімум помилок. Крім того, кожному судді нашої держави необхідна методична допомога із застосування норм виборчого права.
    
    По-третє, з першого січня нинішнього року в Україні стали чинними нові Цивільний, Сімейний та Господарський кодекси. Отож відповідно до програми, що розроблена, слід провести їх вивчення суддями. Зокрема, передбачені зустрічі суддів Верховного та Вищого господарського судів із розробниками кодексів та народними депутатами, аби правники зрозуміли дух і букву цих законодавчих актів. Необхідно також розробити відповідні методичні матеріали. Комплекс робіт з вивчення нового законодавства та ознайомлення з практикою його застосування має бути виконаним до червня нинішнього року.
    
    Як зазначив Майкл Майя, ABA/CEELI цінує партнерство з Верховним Судом України. У передвиборчий період воно набуває особливої ваги. Адже у кожній країні під час виборів певний наголос робиться на суддівську систему. Однак при цьому він зауважив: “Вибори не мають затінювати всю іншу роботу. Ми не вважаємо за потрібне відмовлятися від тих проектів, що вже започатковані, і з увагою вислухали ваші пропозиції”.
    
    За словами заступника директора ABA/CEELI, попередня практика співпраці свідчить, що без участі Верховного Суду України зусилля, спрямовані на навчання суддів нашої країни, є марними. Тому слід продовжувати і поглиблювати партнерство.
     Джерело : Сервер ВСУ


Чи вважаєте ви за необхідне реформувати ООН?
Так
Ні
ООН потрібно ліквідувати, а не реформувати