Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ІНТЕГРО
Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Торгувати людьми стане складніше

24 жовтня, 2005 р.

    21 жовтня 2005 року Міжвідомча координаційна рада з питань протидії торгівлі людьми затвердила Державну Програму протидії торгівлі людьми на 2006-2010 роки та проект Бюро Національного координатора з протидії торгівлі людьми.
    
    Проблему обговорювали: Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Ніна Карпачова, представники Міністерств: внутрішніх і закордонних справ, праці та соціальної політики, а також керівники правозахисних організацій, що займаються зазначеним питання.
    
    Представляючи нову Державну Програму Юрій Павленко наголосив, що ця проблема є надзвичайно болючою для України. Про це, зокрема, свідчать відповідні дані. За інформацією представництва Міжнародної організації міграції в Україні, кожен десятий українець має близьку людину, що певною мірою постраждала від цього злочину.
    
    З часу введення кримінальної відповідальності за торгівлю людьми (стаття 149 Кримінального кодексу України) виявлено 1133 такі злочини.
    
    Тільки за 7 місяців 2005 року виявлено 261 факт торгівлі людьми, що втричі більше, ніж за аналогічний період минулого року, повернуто до України понад 300 потерпілих, припинено діяльність 28 організованих злочинних груп зазначеної спрямованості.
    Термін реалізації попередньої Комплексної програми, що розрахована на 2002-2005 роки, майже завершився, але для України проблема залишається надзвичайно гострою.
    
    «Вона руйнує людські долі, долі жінок, дітей, родин, підриває моральні засади суспільства і здоров’я нації, і тому основним завданням держави повинен стати їхній соціальний і економічний захист, а також пошук нових, більш ефективних форм боротьби з торгівлею людьми», - наголосив Міністр.
    
    Перша українська Комплексна програма протидії торгівлі людьми (на 1999-2001 роки) була зосереджена на проведенні широких інформаційних кампаній і вивченні ситуації. Друга – більш конкретно поставила завдання стосовно здійснення системної превентивної роботи, відпрацювання механізмів виявлення злочинців та їх покарання, надання допомоги постраждалим від торгівлі людьми. Окремими розділами будуть передбачені заходи щодо захисту дітей, постраждалих від цього злочину, а також діяльність, спрямована на подолання нелегальної трудової міграції і примусової праці.
    
    Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Ніна Карпачова у своєму виступі зазначила, що завдання, закладені до другої Комплексної Програми є вірними. Надзвичайно важливим у боротьбі з торгівлею людьми, на думку Омбудсмана, зараз є поєднання таких трьох складових, як: превентивні заходи, покарання винних та захист свідків і постраждалих.
    
    При цьому, як зазначила омбудсман, перевага має бути віддана саме першій складовій, до якої входять такі важливі завдання, як боротьба з бідністю, створення робочих місць для громадян. Також, Омбудсман наголосила на необхідності посилення контролю за міждержавним усиновленням. Для цього, за словами Уповноваженого Верховної Ради з прав людини, необхідно посилити координацію всіх структур, які займаються цією проблемою.
    
    Джерело : Прес-служба Мiністерства України у справах сiм'ї, молодi та спорту


Чи вважаєте ви за необхідне реформувати ООН?
Так
Ні
ООН потрібно ліквідувати, а не реформувати