Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Відносини між Україною та ЄС напередодні самміту

16 листопада, 2005 р.

    *** Вступне слово Надзвичайного та Повноважного Посла Великобританії в Україні Роберта Брінклі
    Контекст, у якому проходитиме українсько-європейський самміт у Києві 1 грудня цього року, у багатьох відношення надихає. Безумовно Україна повинна і надалі наполегливо працювати над впровадженням політично-економічних реформ, домовленість про які була зафіксована у Плані дій Україна-ЄС. Це найкращий спосіб активної реалізації євроінтеграції України.
    Збільшення свободи та урізноманітнення засобів масової інформації в Україні є важливим досягненням, і ми вітаємо прогрес України у цій сфері впродовж минулого року. Тепер необхідно посилити та закріпити цей успіх. ЄС буде уважно слідкувати за розвитком ситуації під час кампанії перед парламентськими виборами у березні 2006 року. Для України це можливість продемонструвати якості, які підтвердять про те, що вона демократична європейська країна.
    Після підписання Плану дій між Україною та ЄС склалася хороша співпраця у сфері зовнішньої політики, де Україна підтримує позиції ЄС з питань регіонального та міжнародного значення, включаючи і на рівні Організації Об’єднаних Націй. Особливо підвищилася у цьому році співпраця щодо регіональних питань, і ми вітаємо позитивну роль, які відіграє Україна у відношенні врегулювання конфлікту у Молдові.
    Самміт Україна-ЄС співпаде з початком роботи Місії ЄС з надання прикордонної допомоги та здійснення моніторингу на українсько-молдавському кордоні. Ми сподіваємося, що ця місія, штаб-квартира якої буде розташована в Одесі, зробить важливий внесок у посилення прикордонного та митного контролю та неопосередковано допоможе врегулюванню придністровської проблеми.
    Вступне слово Голови Представництва Європейської Комісії в Україні Посла Ієна Бога
    Самміт Україна-ЄС, що відбудеться у Києві 1 грудня, ста! не важли вою подією у розвитку відносин між Україною та ЄС.
    Це дозволить обом сторонам відмітити значний прогрес, досягнутий у впровадженні Плану дій Україна-ЄС. Він також дозволить визначити шляхи просування вперед, оскільки залишається ще багато роботи.
    З позитивних досягнень ми хотіли би відзначити відкриття переговорів про спрощення візового режиму, заплановане відбутися до початку самміту. Ми також сподіваємося, що процес прийняття рішення щодо надання Україні статусу ринкової економіки просунеться далеко вперед, якщо це питання не буде остаточно вирішено. На самміті також буде відзначено значний прогрес у галузі енергетичної співпраці, яка має життєву важливість для обох сторін. Планується також підписання угод щодо програми „ГАЛІЛЕО” та у сфері цивільної авіації.
    Що стосується торгових питань, то ми підтримуємо заявку, яку подала Україна щодо входження до Світової організації торгівлі та сподіваємося, що це станеться у найближчому майбутньому. Коли це станеться, ЄС розпочне переговори про створення зони вільної торгівлі. Зі своєї сторони ЄС розпочав відповідні підготовчі дослідження.
    На майбутнє ми заохочуємо Україну продовжувати рухатися по шляху реформ, який вона обрала для себе, та який утворює суттєву складову Плану дій. Європейська Комісія і надалі підтримуватиме цей процес за допомогою збільшення фінансування Програми ТАСІС (100 млн. євро у 2006 році) для підтримки інституційної, правової та адміністративної реформи, приватного сектору та економічного розвитку, а також надання допомоги у вирішенні питань, пов’язаних із соціальними наслідками перехідного періоду.
    Вступне слово Тимчасово повіреної у справах Австрійського Посольства Сігрід Берки
    Австрія підтримує подальше впровадження Плану дій Україна-ЄС і сподівається, що Україна продовжить реалізацію процесу реформ.
    Нас! тупні ко нкретні кроки, спрямовані на наближення України до Європейського Союзу, включають також надання статусу ринкової економіки та підготовка угоди про зону вільного торгівлі у рамках переговорів, що мають розпочатися після вступу України до СОТ. Австрія рішуче підтримує ці кроки.
    Під час головування Австрії в ЄС Україна займатиме чільне місце у процесі реалізації Європейської політики сусідства. У першій половині 2006 року буде здійснено перегляд впровадження Плану дій Україна-ЄС. Також заплановано проведення засідання Ради з питань співпраці між Україною та ЄС на міністерському рівні.
    В залежності від прогресу, який буде досягнуто під час головування Великобританії, Австрія готова працювати у напрямку швидкого укладення з Україною угод про спрощення візового режиму та реадімісію.
    Австрія рішуче налаштована використати можливості свого головування для подальшого розвитку тісних і динамічних відносин між Україною та ЄС.
    Додаткову інформацію про відносини між Україною та ЄС, включаючи повний текст Плану дій Україна-ЄС англійською та українською мовами, можна знайти на веб-сайті Представництва Європейської Комісії в Україні: www.delukr.cec.eu.int.


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю