Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ІНТЕГРО
Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Європейська Рада: забезпечити стабільність і допомогти бідним

19 грудня, 2005 р.

    Пріоритетними для Європейського Союзу залишається підтримка внутрішньої стабільності та розвиток найбідніших країн-сусідів, оскільки ці питання взаємопов’язані. Таких висновків дійшов один із найважливіших органів влади, що безпосередньо ухвалює рішення з питань подальшої політики ЄС, — Європейська Рада.
    15 – 16 грудня у Брюсселі відбулося засідання Європейської Ради, якому передував виступ Президента Європарламенту Жозепа Борелла. У своїй промові він підкреслив нагальність поширення європейських цінностей, зокрема, зробив наголос на важливості скасування смертної кари в усьому світі.
    Наслідком засідання Європейської Ради стали рішення з 12 пунктів порядку денного.
    На думку Європейської Ради, слід нарешті схвалити глобальний підхід до міграції, яка починає відігравати дедалі важливішу роль у житті Європейського Союзу. Останні події у деяких країнах-членах, передовсім у Франції, призвели до зростання громадського занепокоєння, яке вимагає збалансованого підходу до питання міграції. Європейська Рада вважає, що слід боротися не лише з фактом нелегальної міграції (це – ключове питання у стосунках ЄС із третіми країнами), але так само і з її коренями. Цьому може сприяти подолання злиднів шляхом створення нових умов і можливостей у найбідніших країнах. Пріоритетними у цій царині є країни Африки та Середземномор’я.
    Надзвичайну важливість і гостроту має питання боротьби проти глобального тероризму. Європейська Рада ухвалила надавати більші кошти на боротьбу з радикалізацією та іншими причинами, що змушують людей іти в терористи. Результати впровадження Антитерористичної стратегії ЄС буде проаналізовано на зустрічі в червні 2006 року.
    Окремо в постанові Європейської Ради згадано про колишню югославську республіку Македонію, чий неабиякий поступ на шляху демократії та європейських цінностей було відзначено під час засідання. Як наслідок, Європейська Рада надала Македонії статус кандидата в члени ЄС. Однак подальша інтеграція Македонії в ЄС відбуватиметься суворо відповідно до прийнятої нещодавно Стратегії розширення.
    Рада схвалила стратегію “ЄС і Африка: прямуючи до стратегічного партнерства”, що має на меті поглибити співпрацю обох сторін задля поступу держав, що відстають від світового розвитку. Згідно з постановою сесії Європейської Ради, другий самміт ЄС-Африка буде проведено у Лісабоні якомога скоріше.
    Наступними на порядку денному стали стабільний розвиток і проблема зміни клімату. Європейська Рада привітала досягнення середньо- та довготермінової стратегії ЄС з цього питання. Рада також схвалила досягнення цілей Конференції зі зміни клімату, що має поліпшити виконання таких механізмів, як Кіотський протокол. Було ухвалено рішення звернути увагу на зміну технологій, вдосконалення промислових виробництв, надто ж у співпраці з Індією, Китаєм та Росією. Європейська Рада схвалила також комюніке Єврокомісії щодо скорочення впливу авіації на клімат та новий інтегрований підхід до ефективності енергоносіїв, позаяк ідеться про питання, яке стоїть впритул до безпеки ЄС.
    Європейська Рада також прийняла звіт Президента Комісії та Найвищого Представника і спільний англо-австрійський звіт з дебатів про майбутнє Європи у країнах-членах ЕС. Як було погоджено, до цього питання Європейська Рада ще повернеться у першій половині 2006 року.
    На засіданні Ради було також досягнуто згоди з фінансових перспектив на 2007 – 2013 роки. У контексті періоду стрімкого й значного зростання, що його зараз переживає світова економіка, Європейська Рада звернула увагу на кричущу потребу економічних реформ та соціальної модернізації всередині об’єднання, які дали б змогу адекватно відповідати на виклики глобалізації та демографічних змін. Скорочення податку на додану вартість, рішення про яке ухвалила Європейська Рада, має привести до зменшення податкового тягаря на бізнес та громадян. Рада також вирішила розвивати інноваційні та наукомісткі технології, що дали б змогу ефективніше використовувати комунікативні, наукові, людські ресурси.


Чи вважаєте ви за необхідне реформувати ООН?
Так
Ні
ООН потрібно ліквідувати, а не реформувати