Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


20 березня 2006 р. у Верховному Суді України відбулася зустріч із представниками Швейцарського бюро співробітництва в Україні

22 березня, 2006 р.

    У Верховному Суді України 20 березня 2006 р. суддя цього суду, заступник Голови Ради суддів України В.І. Гуменюк та начальник управління міжнародно-правового співробітництва В.П. Потапенко зустрілися з представниками Швейцарського бюро співробітництва в Україні (далі – Бюро) – експертом проекту Томасом Штадельманом та координатором програм Андрієм Кавакіним.
    
    Головними темами обговорення стали оцінка ефективності та подальші перспективи роботи Центру суддівських студій (далі – Центр) у рамках проекту “Підтримка судової реформи в України”, який здійснюється за підтримки Швейцарського бюро співробітництва в Україні.
    
    Відповідаючи на запитання Томаса Штадельмана щодо співробітництва Верховного Суду України з названим вище Центром, В.І. Гуменюк наголосив на тому, що така співпраця є постійною, надзвичайно корисною й необхідною. “Нині ми проводимо спільні заходи, що стосуються Цивільного кодексу України (голландський проект “Матра”), кримінального права (питання альтернативних видів покарань) та проблем, пов’язаних із незалежністю судової влади. У майбутньому плануємо розширити коло спільних питань та займатися дослідженням проблем судової реформи, органів суддівського самоврядування та їхньої взаємодії з головами апеляційних та місцевих судів. Необхідно також зазначити, – наголосив В.І. Гуменюк, – що “ластівкою” для таких спільних дій було підписання відповідного Меморандуму між Радою суддів України та Центром”.
    
    В.П. Потапенко наголосив на тому, що Верховний Суд України тісно співпрацює з багатьма країнами світу. Насамперед із США, Канадою, Німеччиною, Голландією та, звичайно, Швейцарією. Усі заходи, заплановані у рамках попередніх проектів, були виконані повністю. За участю суддів Верховного Суду України проводилися спеціальні конференції й семінари, на яких обговорювалися окремі проблеми українського судочинства. “Маємо надію, що завдяки Центру та за умови інвестиційної підтримки Бюро ми організуємо й запустимо у світ новий проект, присвячений новелам адміністративного судочинства в Україні” – сказав В.П. Потапенко.
    
    Сторони також обговорили питання щодо взаємодії Центру з Академією суддів України та дійшли висновку, що перш за все треба чітко розуміти їхню специфіку. Академія суддів України, яка діє при Державній судовій адміністрації України, є базовим навчальним закладом з підготовки та підвищення кваліфікації суддів. Вона працює відповідно до затверджених навчальних планів та щорічних наборів потоків слухачів. У свою чергу Центр є неурядовою й відкритою для спілкування організацією, до основних обов’язків якої належить оперативне вирішення тих чи інших актуальних питань, пов’язаних із судовою системою. Тобто перед тим, як будувати програму спільних заходів, перш за все необхідно врахувати різницю та специфіку, яка спостерігається у їхній діяльності.
    
    Насамкінець сторони висловили сподівання щодо подальшої співпраці Швейцарського бюро співробітництва в Україні з українськими представниками судової системи (Верховним Судом України, Радою суддів України, Академією суддів України, Центром суддівських студій), яка буде такою ж продуктивною та у цілому сприятиме подальшому розвитку судочинства в Україні.
    
    У 1997 р. Швейцарія та Україна уклали двосторонню угоду про технічну співпрацю, в межах якої у м. Києві було відкрито Швейцарське бюро співробітництва для координації та підтримки програм в Україні. Бюро працює від імені двох державних організацій – Дирекції з питань розвитку та співробітництва Швейцарії (Swiss Development and Cooperation), яка входить до складу Міністерства закордонних справ Швейцарії, та Державного секретаріату з економічних питань (SECO), який є частиною Федерального Департаменту з економічних питань Швейцарії.
    
    До основних обов’язків Бюро належать: підтримка перехідних процесів в Україні шляхом сприяння демократичним реформам; забезпечення сталого економічного розвитку; впровадження принципів рівноправного суспільства; допомога у поглибленні інтеграційних процесів.
    
    Швейцарські програми співробітництва в Україні направлені на підтримку чотирьох основних напрямків: соціальний розвиток і турбота про здоров’я; реформування державного управління та сфери юстиції; стале використання природних ресурсів; розвиток приватного сектору економіки та підтримка малого і середнього бізнесу.


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю