Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Підсумки обговорення законопроекту "Про об'єднання громадян"

26 квітня, 2006 р.

    19 квітня 2006 року відбулося обговорення законопроекту "Про об'єднання громадян", підготовлений Мін'юстом.
    
    Організатори обговорення Міністерство юстиції та Центр правової реформи і законопроектних реформ (234-8094, 234-6173).
    
    Були присутні представники біля 25 громадських організацій. Обговорення відбулось за головування заступника міністра юстиції - Лідії Горбунової.
    
    Результати обговорення:
    
    1. Учасники обговорення загалом схвалили запропоновану редакцію законопроекту. Відзначили, що багато пропозицій, які лунали під час попереднього обговорення 6 лютого 2006 року, було враховано, а саме:
    
    · Громадські організації(ГО) можуть створювати і фізичні і юридичні особи;
    · Ліквідовано територіальні статуси ГО. При реєстрації отримаємо зразу всеукраїнський.
    
    2. Було відзначено несподівано конструктивну позицію представників Мін’юсту.
    
    3. Зазначено, що 16 березня 2006 року ВРУ прийняла Закон "Про внесення змін до Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців", відповідно до якого з жовтня 2006 року державна реєстрація ГО буде відбуватися тільки в управліннях Мін’юсту. Тобто за 3 дні Мін'юст має видати зареєстрований статут, свідоцтво державної реєстрації юридичної особи та поставити на облік в податкову і соціальні фонди.
    
    Які проблеми ще лишилися:
    
    1. Не вирішено питання, чи можуть осередки всеукраїнських організацій реєструватися як юридичні особи?
    (Пропонуємо: осередки всеукраїнських ГО не повинні мати юридичних осіб, їм пропонується форма спілки громадських організацій)
    
    2. Проблема плати за реєстрацію. Законопроект пропонує залишити дві плати за реєстрацію ГО, окремо за державну реєстрацію юридичної особи - 10нмгр та за реєстрацію Мінюстом статуту (розмір встановлюється Постановою КМУ) – зменшити вдвічі порівняно з наявним.
    
    (Пропонуємо: встановити плату за реєстрацію єдину, прописати в законі, розмір має бути 10нмгр або менший)
    
    3. Проблема необхідності підтвердження всеукраїнськими організаціями всеукраїнського статусу, наприклад для спортивних асоціацій.
    
    (Пропонуємо: ввести процедуру підтвердження всеукраїнського статусу за бажанням. Процедуру реєстрації ГО та надання їй статусу необхідно розділити. Критерії для всеукраїнського статусу та процедуру його надання залишити наявними).
    
    4. Проблема міжнародних громадських організацій. Немає впевненості, що такий статус нам потрібен. Він нічого не додає для роботи ні в Україні, ні за кордоном. Важливо регламентувати роботу представництв іноземних організацій в Україні.
    
    5. Проблема державного контролю за діяльністю ГО. На жаль, 5 розділ законопроекту має дуже багато зауважень і потребує значного перероблення і визначення процедур контролю, параметрів контролю та можливих санкцій.
    
    Що далі:
    
    1. Представникам громадських організацій необхідно виробити спільні пропозиції до законопроекту "Про об'єднання громадян" та направити їх до Мін'юсту до 11 травня 2006 року.
    
    2. Необхідно визначити співвідношення законопроекту "Про об'єднання громадян" та законопроекту "Про непідприємницькі організації" та бажану логіку їх прийняття і запровадження.
    
    3. Необхідно розпочати громадський моніторинг запровадженням Мін'юстом змін до реєстраційного законодавства щодо створення "єдиного вікна" з реєстрації ГО.
    
    
    Автор : Максим Лациба, Український незалежний центр політичних досліджень
    Джерело: www.civicua.org


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю