Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Не тільки кіно

15 травня, 2006 р.

    Третій міжнародний фестиваль Дні документального кіно про права людини „Український контекст”, який розпочинається 20 травня в столичному Домі кіно це не тільки гарне кіно. Глядачі та всі зацікавлені зможуть зустрітися з режисерами та правозахисниками, прийняти участь в дискусіях та обговореннях фільмів, а також проблем, що стосуються порушення прав людини в Україні та сусідніх країнах.
    
    У неділю ввечері, напередодні перегляду фільму Лариса Богораз – невідворотна доля, о 18:30 на глядачів чекає зустріч з відомим українським правозахисником Євгеном Захаровим, для якого Лариса Богораз була тією людиною, яка привела його до правозахисного руху.
    
    В той же вечір о 19:40 планується зустріч з дисидентами та бійцями УПА, які детальніше зможуть розказати про події фільму Загадка Норильського повстання, українського режисера М. Ткачука, який буде демонструватися одразу після цієї зустрічі.
    
    Ще раніше глядачі порозмовляти з відомим білоруським правозахисником Борисом Звозковим, членом правозахисного жюрі фестивалю. Зустріч відбудеться о 16:50, одразу після перегляду фільму Хімія по білоруські, режисера В. Фанайлова.
    
    Практичні поради щодо проведення мирних зібрань, про свої права під час демонстрацій та про гострі кути цього питання можна буде дізнатись на Практичному семінарі „Як проводити мирні зібрання”, який проводитиме відомий правозахисник та громадський діяч, один з учасників акції „Україна без Кучми” Володимир Чемерис 22 травня о 17:00. Після семінару о 18:35 учасники запрошуються до перегляду фільму естонського режисера Міліс Муху Демонстрантка. Фільм розповідає про жінку, для якої організація протестів та проведення демонстрацій стало її життям.
    
    23 травня о 13:00 відбудеться Семінар на тему „Порушення прав дитини в Україні”, після семінару демонстрація фільмів присвячених цій темі: Діти з Ленінградського, фільм польських режисерів Анжея Целінські та Ганни Полак, що був намінований на Оскара, та Born Dead польского режисера Яцея Славута.
    
    В той же день, 23 травня, після перегляду фільма Реакція російського режисера В. Герчикова
    (фільм про реакцію на засудження відомого російського бізнесмена М.Ходорковського), о 19:20
    можна буде поставити запитання режисеру В.Герчикову та відомому російському
    правозахиснику Валентину Гефтеру.
    
    24 травня на глядачів чекає Презентація колекції документальних фільмів „Гендерний монтаж – 7 фільмів із 7 пост-радянських країн” та обговорення проблем із дотриманням прав жінок та сприянню надання рівності можливостей в Україні.
    
    25 травня о 12:00 журналісти зберуться обговорити проблему вільної преси в Україні, обговорення розпочнеться з перегляду фільму Свобода джинси? Український контекст, українського режисера І.Чайки.
    
    В цей день програма кінофестивалю продовжиться переглядом фільма присвяченому проблемам людей, які живуть з ВІЛ та СНІДом, що називається Позитивні люди, українського режисера С. Лисенка. А з 13:00 розпочне свою роботу Семінар „Перспективи розвитку антидискримінаційного законодавства в Україні” організований Коаліцією ВІЛ-сервісних організацій, Міжнародною Програмою зменшення шкоди та Консорціумом "Здоровий вибір".
    
    З 15:00 газета «Без Цензури» запрошує на відверту розмову на тему «Реалізація права на доступ до історичної інформації в Україні».
    
    Організатори сподіваються, що кожен глядач зможе отимати не тільки естетичне, але і інтелектуальне задоволення. Повністю програму фестивалю можна переглянути тут:
    http://www.helsinki.org.ua/index.php?id=1146836398
    
    Фестиваль організований:
    
    Українською Гельсінською спілкою з прав людини
    Громадською організацією „Центр сучасних інформаційних технологій та візуальних мистецтв”
    
    за підтримки:
    Національної спілки кінематографістів України,
    Міністерства культури та туризму України,
    
    за фінансової підтримки Міжнародного Фонду „Відродження”.
    
    Медіа-партнери: Перший національний телеканал, Радіо ЕРА, радіо Свобода, СЕЙЧАС: Правовой АСПЕКТ, газета «Без Цензури», інтернет-видання „Телекритика”, Національний кінопортал Kinokolo, Сайт “Майдан”.
    
    Партнери фестивалю:
    Варшавський МКФ Human Raigts in Film, МКФ One World (Прага), Європейська документальна мережа (EDN), Німецький культурний центр Гьоте - Інститут в Києві, Український жіночий фонд, Український освітній центр реформ, Коаліція ВІЛ-сервісних організацій, Гільдія документалістів Росії, Спілка кінематографістів Росії, Кінокомпанія „МаГіКа-фільм”, Продюсерська компанія „Inspiration Films”, “Гештальт Консалтінг Груп”.
    
    Докладніша інформація про кінофестиваль на офіційному веб-сайті : www.docudays.org.ua


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю