Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Моніторинг стану свободи слова в країнах ЦА - новий проект

25 лютого, 2004 р.

    Неурядові організації чотирьох країн Центральної Азії об'єднали свої зусилля по захисту свободи слова, прав журналістів і ЗМИ.
    Це Національна Асоціація незалежних засобів масової інформації Таджикистану (НАНСМИТ), Громадсчьке об'єднання "Журналісти" (Кыргызстан), Міжнародний Фонд захисту свободи слова "Адил соз" (Казахстан) і організація "Интерньюс" (Узбекистан). Основна мета проекту - розвиток відкритого цивільного суспільства, реалізація його прав на одержання всебічної і неупередженої інформації і всеосяжне посилення демократичних принципів свободи слова в Казахстані, Киргизстані, Таджикистані й Узбекистані.
    Проект підтриманий Агентством США по міжнародному розвитку (ЮСАИД). Реалізацію проекту в Узбекистану здійснює Недержавна некомерційна організація "ІNTERNEWS". У її задачі також входить проведення моніторингів стану волі слова. Для реалізації даного проекту в організації на договірній основі працюють 15 кореспондентів - в областях країни, у місті Ташкенті й у Республіці Каракалпакстан.
    Робота кореспондентів координується Бахриевым Каримом Хакимовичем karіm@іnternews.uz
    Юридичний аналіз зведень про конфлікти в області СМИ і про порушення прав журналістів здійснюється юристом і адвокатом Бахтиером Шахназаровым bakhtіyors@іnternews.uz
    Моніторинг проводиться з вересня 2003 року. По його результатах щомісяця готується звіт про стан свободи слова а Узбекистану, де фіксуються факти про порушень прав ЗМИ і журналістів.
    Звіт складається з трьох розділів. У перший розділ включаються повідомлення, що показують особливостей політичного, адміністративного і правового клімату в країні, що визначають фактичне положення СМИ. У повідомленнях другого, найбільшого по обсязі, розділу включаються повідомлення про прямі порушення прав СМИ і журналістів. І, нарешті, третій розділ містить у собі повідомлення про обвинувачення, висунутих у відношенні журналістів у здійсненні кримінально карних діянь.
    "Интерньюс-Узбекистан" починає розсилання щомісячних звітів моніторингу по електронній пошті. Бажаючі можуть підписатися безкоштовно, відправивши повідомлення юристові моніторингу за адресою bakhtіyors@іnternews.uz
    Надалі передплатники одержать і результати моніторингу за попередні місяці. Бажаючі також можуть відвідати сайт в Інтернету за адресою www.cafspeech.kz, де можна одержати докладну інформацію про результати моніторингу в чотирьох вищевказаних республіках і стані волі слова в цілому. На сайте є спеціальний розділ "гарячі новини", де можна знайти останні новини.
    
    Джерело: Ferghana.Ru


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю