Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Конкурс для неурядових організацій з Німеччини, Польщі, України та Білорусі

6 липня, 2006 р.

    У 2006 році Фундації Роберта Боша, Стефана Баторія та Фундація PAUCI розпочинають новий ґрантовий конкурс для неурядових організацій з Німеччини, Польщі, України та Білорусії на реалізацію тристоронніх проектів.
    
    Програма німецько-польсько-українсько/білоруської співпраці співорганізована та фінансова спільно з Фундацією Роберта Боша і Стефана Баторія. В Україні партнером програми є Фундація польсько-української співпраці PAUCI. У 2004 році Україна та Білорусь стали безпосередніми сусідами Європейського союзу.
    
    Помаранчева революція показала велику силу та енергію українського громадянського суспільства і його проєвропейську орієнтацію. Незважаючи на серйозні труднощі, білоруські неурядові організації також демонструють активність та готовність до співпраці з європейськими партнерами. Спільні заходи за участі німців, поляків, білорусів та українців, це шанс на здобуття значного цінного досвіду в налагоджені партнерських стосунків.
    
    Проекти в рамках конкурсу мають на меті:
    
    Підтримку місцевих громадських ініціатив в Україні та Білорусі;
    залучення цих ініціатив до міжнародної польсько-німецької співпраці чи німецьких організацій до польсько-українсько/білоруського неурядового співробітництва;
    залучення громадян Польщі та Німеччини до співпраці з Україною та Білоруссю;
    зміцнення громадянської активності та залучення до суспільного життя українців та білорусів шляхом розповсюдження модельних проектів у цих сферах;
    
    В рамках програми підтримуватимуться освітні й громадські проекти, спрямовані на різні суспільні групи. Проекти можуть стосуватися різних тем, серед яких - європейська інтеграція, охорона навколишнього середовища, права і громадянська свобода, загальна історія, національна культурна спадщина. Заходи в рамках проектів повинні насамперед задовольняти інтереси білорусів та українців.
    
    Хто може отримати фінансування?
    
    Заявки на отримання фінансування в рамках програми можуть подавати неурядові організації з Польщі, Німеччини та Білорусі або з Польщі, Німеччини та України. Заявки можуть складати польські, німецькі або українські неурядові організації від імені трьох партнерів. На жаль, у зв`язку з формальними причинами, фінансування не може бути надане білоруським організаціям.
    
    Партнерами проекту в Польщі та Німеччині повинні бути неурядові організації. У певних випадках, зумовлених специфікою проекту, партнерами в Україні та Білорусі можуть бути також суспільні інституції, такі як, школи, будинки культури, осередки соціальної допомоги, музеї та інше.
    
    Фінансування не буде надаватися на:
    
    молодіжні обміни;
    гуманітарну допомогу;
    інвестиції (будівництво, ремонт);
    покриття базових витрат на функціонування організації;
    дослідницькі та наукові проекти, друк перекладів та видань;
    на діяльність політичних партій та релігійну діяльність;
    
    Відбір проектів складається з двох етапів.
    
    Спочатку партнерські організації готують лист намірів, в якому описують запланований проект та коротко характеризують свою діяльність. Одна з партнерських організацій, яка виступатиме координатором, висилає на адресу Фундації Баторія цей лист мовою оригіналу та його переклад англійською чи німецькою мовами. Українські організації висилають лист на адресу київського офісу Фундації PAUCI. Організації, котрі представлять найцікавіші пропозиції, будуть запрошені на триденну підготовчу зустріч.
    
    Під час зустрічі партнери отримають можливість краще ознайомитись один з одним, доопрацювати деталі спільних проектів та отримати консультацію представників фундацій, які реалізують програму. Після зустрічі організації-координатори складуть доповненні заявки, які оцінить міжнародна комісія за участю експертів з Німеччини, Польщі, України та Білорусі. Проекти можуть бути реалізовані з лютого по грудень 2007 року. Організації, які не можуть знайти третього партнера, можуть звернутися до однієї з трьох партнерських фундацій і отримати допомогу (нижче див. контакти).
    
    В силу наших можливостей, ми намагатимемося помагати налагодити контакти із потенційно зацікавленими організаціями з країн-партнерів.
    
    Лист намірів
    
    Лист намірів потрібно вислати мовою оригіналу організації-координатора та ;перекладений варіант на англійську чи німецьку мови. Лист не може бути довшим за 3 сторінки і має містити таку інформацію:
    
    Коротка презентація організації, яка складається із заявки від імені трьох партнерських організацій: назва, адреса, телефон, e-mail, сторінка в Інтернеті, прізвище особи відповідальної за проект, найважливіші сфери діяльності;
    
    Коротка презентація двох інших партнерських організацій:
    назва, адреса, телефон, e-mail, сторінка в Інтернеті, прізвище особи відповідальної за проект, найважливіші сфери діяльності;
    Короткий опис проекту: цілі проекту, конкретні плановані заходи та терміни їх реалізації, роль партнерських організацій в реалізації проекту, очікувані результати; Обсяг бюджету, заплановані інші джерела фінансування, очікуваний розмір фінансування. До листа потрібно також додати декларації участі в реалізації проекту двох партнерських організацій, підписані особами уповноваженими їх представляти.
    
    Декларації мають бути надіслані мовою оригіналу. Листи намірів треба вислати
    поштою до 15 липня 2006 року на адресу: Fundacja im. Stefana Batorego Partnerstwo Inicjatyw Społecznych ul. Sapieżyńska 10a 00-215 Warszawa та в електронній версії: agajewska@batory.org.pl чи у разі, якщо координатором є українська організація - на адресу:
    Фундація PAUCI офіс
    в Києві, вул. Б.Хмельницького 68-68 Київ 01030, Україна та в електронній
    версії: ls@pauci.kiev.ua (тема: PPIS) i agajewska@batory.org.pl
    
    Терміни:
    
    до 15 липня 2006 р.. висилання листів намірів;
    до 15 серпня 2006
    р. . відбір кращих листів та запрошення на зустріч партнерських організацій;
    
    27-30 вересня 2006 р. - зустріч партнерів проекту;
    до 31 жовтня 2006 р. - надання готових заявок;
    грудень 2006 - засідання комісії та
    оголошення переможців конкурсу;
    січень-грудень 2007 - реалізація
    проектів.
    
    Оплата витрат на подорож
    
    У рамках програми планується також виділяти
    невеликі дотації на відшкодування коштів подорожі. Їх цілю є допомога в налагодженні тристоронньої співпраці. Заявку на фінансування може подавати одна з партнерських організацій, яка бере участь в реалізації двостороннього проекту (наприклад, польсько-німецькому чи українсько-польському), який фінансується з інших джерел, і хоче запросити представника організації з третьої країни для участі в заході в рамках реалізованого проекту. Заявки висилаються на адресу Фундації Баторія і розглядаються координатором програми.
    
    Українські організації висилають лист на адресу київського офісу Фундації PAUCI.
    
    Максимальний розмір фінансування складає 750 EUR й може покривати кошти подорожі тільки одного запрошеного представника організації. В разі схвалення заявки, координатор узгоджує із заявником спосіб звітності за зроблені видатки. Кошти будуть перераховані на рахунок за принципом ;відшкодування витрат; після завершення; поїздки ; на підставі представлених звітних документів.
    
    Заявка про оплату витрат на подорож Заявку треба подати у Фундацію Баторія польською, англійською чи німецькою мовою, у Фундацію PAUCI польською чи українською. Заявка не повинна перевищувати 2 сторінки і має містити наступну інформацію:
    
    Коротка презентація організацій, які беруть участь в проекті: назва, адреса, телефон, e-mail, сторінка в інтернеті, найважливіші сфери діяльності;
    
    Коротка презентація організації, яку запрошують: назва, адреса, телефон, e-mail, сторінка в інтернеті, найважливіші сфери діяльності; Короткий опис двостороннього проекту: цілі, конкретні заходи та терміни їх реалізації, для участі в якому з етапів реалізації проекту запрошується партнер з третьої країни, як можна залучити до реалізації проекту третього партнера, яких
    результатів можна очікувати від тристоронньої співпраці; бюджет проекту;
    джерела фінансування;
    
    Презентація особи, яку запрошують, вартість подорожі, заявлений розмір фінансування. Заявки на фінансування можна висилати поштою на адресу: Fundacja im. Stefana Batorego Partnerstwo Inicjatyw Społecznych
    ul. Sapieżyńska 10a 00-215 Warszawa та в електронній версії:
    agajewska@batory.org.pl чи ; - у разі координатором є українська організація
    . на адресу: Фундація PAUCI офіс в Києві, вул. Б.Хмельницького 68-68 Київ
    01030, Україна та в електронній версії: ls@pauci.kiev.ua (тема: PPIS) i
    agajewska@batory.org.pl ; Терміни Заявки на ґранти на подорожі будуть
    прийматися тричі на рік. Строки складання заявок такі:
    
    31 березня 2006
    30 червня 2006
    30 листопада 2006
    
    Контакти:
    Фундація ім. Стефана Баторія
    Агата Гаєвська
    Tel: + 48 (22) 536 02 45 E-mail: agajewska@batory.org.pl
    Фундація Роберта Боша (тільки інформація)
    
    Карстен Ленк
    Tel.: +49 (0)711 /4 60 84 79
    E-mail: carsten.lenk@bosch-stiftung.de
    
    Фундація PAUCI Орися Луцевич
    Tel.: + 380 (44) 235 . 8410 E-mail: ol@pauci.kiev.ua
    
    Джерело : Фундація ім. Стефана Баторія, Фундація Роберта


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю