Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ІНТЕГРО
Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Альтернативна доповідь про дотримання прав людини в Україні

2 серпня, 2006 р.

    На 82 сесії Комітету ООН з прав людини, яка проходила у Європейській штаб-квартирі ООН (Швейцарія, м. Женева) з 10 по 28 липня 2006 року, розглядалася доповідь держави Україна щодо виконання нею зобов’язань з реалізації в Україні положень Міжнародного пакту про громадянські і політичні права.
    
    Як альтернативне джерело інформації Міжнародним юридичним центром «Легітим» була подана доповідь щодо дотримання в Україні прав і свобод людини, що гарантовані Міжнародним пактом про громадянські і політичні права. Міжнародний юридичний центр «Легітим» став єдиною громадською організацією, яка довела до відома Комітету позицію провідної юридичної громадськості України щодо стану забезпечення і гарантування державою основних прав і свобод людини.
    
    Міжнародний пакт про громадянські і політичні права є одним з основоположних міжнародних документів, спрямованих на забезпечення фундаментальних прав людини. Україна визнала даний документ для себе обов’язковим у 1976 році. Відповідно до Пакту держава повинна подавати до Комітету з прав людини (органу, що здійснює контроль за виконанням державами на їх території положень Пакту) у строки, встановлені Комітетом, державні доповіді щодо стану дотримання прав і свобод громадян на території України. Крім того, передбачена можливість подання поряд з державними альтернативних доповідей від громадських організацій та інших представників громадянського суспільства. Подання альтернативних доповідей не є обов’язковим, але надзвичайно бажаним для самого Комітету з прав людини, оскільки він отримує джерело альтернативної інформації і не обмежений виключно матеріалом, наданим державою.
    
    Представлення альтернативних доповідей щодо виконання державою положень міжнародних договорів, їх кількість та якість є свідченням стану розвитку громадянського суспільства відповідної країни.
    
    В основу альтернативної доповіді був покладений вельми корисний досвід, набутий під час підготовки матеріалів та роботи над опублікуванням збірки Модельних справ із застосування Конвенції ООН про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок, що спільно проводились Верховним Судом України і Міжнародним юридичним центром «Легітим».
    
    Доповідь ґрунтується на реальних справах, що були розглянуті судами України, іншими органами державної влади та місцевого самоврядування. Вона також містить унікальний аналіз законодавства України щодо застосування положень міжнародних договорів з прав людини в юридичній практиці України.
    
    Альтернативна доповідь і модельні справи, покладені в її основу, активно обговорювались експертами Міжнародного юридичного центру «Легітим» з провідними юридичними колами Харківщини, зокрема, з суддями, адвокатами, практикуючими юристами, правозахисниками.
    
    Альтернативна доповідь викликала велику зацікавленість з боку учасників обговорення і була визнана ними практично корисною, ґрунтовною та такою, що об’єктивно відображує ситуацію в сфері захисту основних прав людини в Україні.
    
    Альтернативна доповідь, підготовлена Міжнародним юридичним центром «Легітим», була визнана експертами Комітету з прав людини надзвичайно корисною для оцінки стану виконання Пакту в Україні і розміщена на сайті Верховного комісара ООН з прав людини (www.ohchr.org). З українським варіантом доповіді можна ознайомитися на сайті Міжнародного юридичного центру «Легітим» ( www.legiteam.ws/ua).
    
    
    Автор : Міжнародний юридичний центр «Легітим»


Чи вважаєте ви за необхідне реформувати ООН?
Так
Ні
ООН потрібно ліквідувати, а не реформувати