Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ІНТЕГРО
Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Відбулася колегія Міністерства праці та соціальної політики

31 жовтня, 2006 р.

    *** 27 жовтня 2006 року під головуванням Міністра Михайла ПАПІЄВА відбулося засідання колегії Міністерства праці та соціальної політики.
    
    На засіданні розглянули питання про стан погашення заборгованості із виплати заробітної плати за 9 місяців 2006 року та про проект Закону України «Про єдину систему збору та обліку внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».
    
    «Сьогодні нас турбує ситуація з погашення боргів по зарплаті в таких областях, як Харківська, Миколаївська, Закарпатська, Кіровоградська, Одеська, Івано-Франківська, Рівненська, а також у місті Києві,» - наголосив Міністр. На 1 жовтня заборгованість із виплати заробітної плати в Україні становить 995,4 мільйона гривень, зменшившись у вересні на 2,7 мільйона (0,3%). Михайло Папієв зазначив, що позитивна тенденція до погашення заборгованості із зарплати почалася в серпні, протягом якого борг зменшився на 91 мільйон гривень, і негативно оцінив значне зниження темпів зменшення цієї заборгованості у вересні. Міністр пояснив таку ситуацію відчуттям безкарності з боку керівників на місцях.
    
    Михайло Папієв нагадав, що, за дорученням Президента та Прем’єр-міністра України, заборгованість із зарплат економічно активних підприємств має бути погашена до 1 січня 2007 року. Тим паче, що на цю категорію підприємств припадає майже половина всього боргу. Міністр, крім того, наголосив, що за дорученням Прем’єр-міністра, після проведення колегії і підбиття підсумків з цього питання на засіданні Кабміну буде порушено питання про відповідність посадам керівників усіх областей, в яких ситуація із заборгованістю із зарплати не змінилася або погіршилася.
    
    Михайло Папієв також зазначив, що в Україні є 814 тисяч громадян, яким упродовж січня-вересня цього року нараховано заробітну плату нижчу, ніж законодавчо встановлений розмір мінімальної заробітної плати. Крім того, за даними міністра, в нашій країні 2 мільйони 800 тисяч працюючих громадян України мають нараховану заробітну плату нижчу, ніж законодавчо встановлений розмір прожиткового мінімуму – менше 496 гривень. «Саме тому Прем’єр-міністр визначив основним пріоритетом України на 2007 рік боротьбу з бідністю серед працюючих», - заявив Михайло Папієв.
    
    Міністр наголосив, що актуальним є питання виведення зарплат з тіні. Цій меті повинен прислужитися і Закон України «Про єдину систему збору та обліку внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», проект якого розглядався на колегії. Прийняття і реалізація цього закону дозволять уніфікувати всі фінансові потоки в системі соціального страхування та поставити їх під контроль, що підвищить ефективність та прозорість використання страхових коштів, дозволить створити рівність можливостей надання матеріального забезпечення застрахованим особам, які працюють на підприємствах з різним фінансовим станом.
    
    Характеризуючи законопроект, міністр праці та соціальної політики зауважив, що, що у людей сформувалися великі соціальні очікування. Скажімо, роботодавці сприймають його як шлях до суттєвого зменшення навантаження на фонд оплати праці. Проте Мінпраці має на меті насамперед у такий спосіб спростити, на першому етапі, звітність із сплати внесків до соціальних фондів.«Цей закон зараз практично погоджений з нашими соціальними партнерами і буде найближчим часом розглянутий на засіданні Кабінету Міністрів, після цього його внесуть на розгляд Верховної Ради»,- зазначив М. Папієв. Міністр також висловив побажання, аби урядовий законопроект і ті законопроекти, які підготували народні депутати, послужили основою для вироблення остаточного варіанту цього документа.
    
    
    
     Джерело: http://www.mlsp.gov.ua


Чи вважаєте ви за необхідне реформувати ООН?
Так
Ні
ООН потрібно ліквідувати, а не реформувати