Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Стартував проект „Мережа громадської дії у Вінницькій, Хмельницькій та Черкаській областях"

30 березня, 2007 р.

    З ініціативи Вінницького обласного комітету молодіжних організацій, Вінницької обласної молодіжної громадської організації „Наше Поділля” та громадської організації „Вінницький прес-клуб” за фінансового сприяння Національного фонду підтримки демократії розпочато реалізацію проекту
    „Мережа громадської дії у Вінницькій, Хмельницькій та Черкаській областях”.
    
    На жаль, слід констатувати, що сьогодні громадяни не мають реальних можливостей реалізувати свої прагнення впливати на рішення місцевої влади. До цього часу так і не має концепції спільних дій місцевої влади і громадськості, яка б дала можливість реалізації ефективного діалогу формату „влада – громадськість”.
    
    Громадські організації, які б мали бути „містком” між владою, громадянами і бізнесом на районному рівні дуже слабкі. В окремих районах незалежні громадські організації взагалі відсутні. Для того, щоб вирішити проблемні питання громадянам з районів доводиться їхати до обласного центру, де ситуація з громадськими організаціями є кращою, але все ще далекою від ідеальної. А якщо в окремих районах і є дієві громадські організації, які користуються довірою в місцевого населення то брак їхнього досвіду у сфері представництва інтересів громадян явно заважає їхній ефективній діяльності.
    
    Спільно із Східноєвропейським демократичним центром із Варшави, Польща та Національним Фондом Підтримки Демократії, Вашингтон, США, наші організації вже 5 років працюють над проблемою розвитку організацій громадянського суспільства в районах Вінницької області. За цей час ми навчились (і навчили інших) створювати коаліції і працювати спільно над вирішенням проблемних питань. Так за цей час було лише створено 14 нових районних організацій, що були створені із місцевих ініціативних груп, а зараз це здебільшого самостійні та авторитетні молодіжні громадські організації, для активістів цих організацій було проведено понад 30 семінарів та тренінгів з найбільш актуальної для громадських активістів тематики. З боку держави розпочато впровадження нових програм на підтримку ініціатив громадських організацій (це ще не соціальне замовлення, але вже близько до нього) для впровадження, якого нашими організаціями було докладено багато зусиль.
    
    Зараз настав час, коли відчуваємо причетність і відповідальність не лише за Вінницьку область, але й за сусідні Хмельницьку та Черкаську. Протягом діяльності проекту ми плануємо поширити позитивний досвід, який було здобуто у Вінницькій області, а також спробувати цілком нові підходи для активізації молодіжного середовища в районах цих областей.
    
    Проект „Мережа громадської дії у Вінницькій, Хмельницькій та Черкаській областях” спрямований на формування стабільної мережі громадянської дії (структуризовані та неструктуризовані NGO, незалежні засоби масової інформації (ЗМІ), локальні ініціативні групи), з метою підвищення впливу та ролі організацій громадянського суспільства в процесі захисту й представництва інтересів громадян на території Вінницької, Хмельницької та Черкаської областей (західної частини області).
    
    Завдання, які перед собою ставлять організації-виконавці проекту:
    - формування мережі громадянської дії на основі організацій громадянського суспільства (структуровані та неструктуровані NGO, незалежні ЗМІ, локальні ініціативні групи) з 6 районів Вінницької області, міст Умань та Хмельницький, а також координаційного центру в м. Вінниці;
    - створення партнерських зв’язків між організаціями громадянського суспільства в шести обраних районах Вінницької області та налагодження постійного й оперативного обміну інформацією;
    - створення партнерських відносин між місцевою владою та організаціями громадянського суспільства;
    - навчання лідерів місцевих активістів районних центрів Вінницької області основам громадянського представництва громадян, і як результат підняття на якісно новий рівень знань і умінь громадських активістів, що працюють на території районів Вінницької області;
    - активізація громадянського руху на території Вінницької області, міст Хмельницький та Умань, а також формування консультаційно-інформаційних пунктів по підтримці громадської активності локальних ініціатив та об’єднань громадян.
    
    Проект „Мережа громадської дії у Вінницькій, Хмельницькій та Черкаській областях” стане чи не першим проектом, що реалізується на Поділлі, який цілеспрямовано від початку і до кінця спрямований на розбудову та підтримку громадських організацій з поза меж великих міст. Цей проект є важливий і тим, що передбачає довго терміновість дії прямих результатів проекту, адже консультаційно-інформаційні центри (центри громадської активності) в 6 районах Вінницької області, місті Умань, місті Хмельницький, а також координаційний центр в м. Вінниці забезпечать активізацію громадянського руху на території Поділля та Наддніпрянщини і стане осередком громадської активності в майбутньому.
    
    Джерело: Прес-служба проекту „Мережа громадської дії у Вінницькій, Хмельницькій та Черкаській областях”


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю