Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ІНТЕГРО
Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Результати круглого столу: «План дій Україна – Європейський Союз: людина, її права і свободи».

23 травня, 2007 р.

    До Дня Європи у Харкові круглий стіл «План дій Україна – Європейський Союз: людина, її права і свободи» провели Центр прав людини «Древо життя», Харківська жіноча організація «Крона» і Харківська обласна державна адміністрація за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Предметом обговорення стали результати моніторингу виконання Державних програм інформування громадськості з питань європейської і євроатлантичної інтеграції на 2004-2007 рр. та дві статті Плану дій Україна-ЄС: 2.9 «забезпечення рівноправності» та 2.11 «забезпечення поваги до прав профспілок та основних стандартів праці».
    
    «Відповідно до міжнародних зобов’язань України та її стратегічної мети щодо подальшої європейської інтеграції Україна продовжуватиме внутрішні перетворення на основі зміцнення демократії, верховенства права, поваги до прав людини». Ці питання мають неабияке значення не лише в контексті інтеграції України до ЄС, але і в контексті співробітництва з Євроатлантичним Альянсом, виконання Україною зобов’язань, що випливають з членства в Раді Європи.
    
    Зрештою, розбудова демократії та посилення захисту прав людини – не для звіту перед міжнародними організаціями, а для громадян самої України, які, до того ж, мають право знати про перебіг цих процесів, – зазначив Анджей Рачковський, віце-консул Республіки Польща.
    
    Тамара Трацевич, керівник проекту «Харківська громада отримає інформацію про діяльність місцевого уряду у сфері європейської та євроатлантичної інтеграції», підтриманого Міжнародним фондом «Відродження», проаналізувавши стан, рівень інформованості харків’ян про ЄС та НАТО і інтеграційні процеси, зазначивши причини, констатувала недостатність інформації.
    
    Активну участь в обговоренні результатів моніторингу взяли керівники та спеціалісти Харківської обласної державної адміністрації. Зокрема, Наталія Печерська, начальник управління внутрішньої політики, Микола Пахнін, начальник управління у справах сім’ї та молоді, у своїх виступах проінформували про заходи, які здійснюються в Харківському регіоні щодо реалізації Плану Дій «Україна-ЄС». А перший заступник начальника головного управління зовнішньоекономічних зв’язків та євроінтеграції Михайло Камаса висвітлив економічні аспекти співпраці регіону з країнами ЄС у сфері інвестицій та зовнішньоекономічної діяльності, підкресливши, що загальний обсяг прямих іноземних інвестицій з країн ЄС до економіки Харківської області становить більше 800 млн. доларів США, що складає більше 50% загальних інвестицій.
    
    З метою підвищення рівня поінформованості харків’ян про План дій Україна-ЄС, до порядку денного було включено обговорення двох статей Плану дій Україна-ЄС: ст. 2.9 «забезпечення рівноправності» та ст. 2.11 «забезпечення поваги до прав профспілок та основних стандартів праці».
    
    Сесія «Ґендерний аспект євроінтеграції» позначилася дуже жвавою полемікою. Інна Лазарук з Харківської жіночої організації «Крона» зазначила: «хоча ґендерна рівність є одним з найважливіших чинників демократизації суспільства, невід’ємною складовою прав людини, виявилось, що наряду з розумінням принципу рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, що дозволить Україні поступово наближатися до європейських стандартів якості життя», навіть серед освічених людей існує нерозуміння ґендеру: одні вважають, що «Україна має свої традиції (жінка – мати, господиня, берегиня і т.і.) і не варто йти «проти природи», інші ототожнюють ґендерну рівність з радикальним фемінізмом». І зробила висновок, що «до Європи нам ще далеченько і роботи в плані реалізації ст.2.9 «непочатий край». Проте звернення до політичних партій і громадськості щодо гендерної рівності на рівні прийняття рішень підтримала більшість учасників.
    
    На другій сесії «Соціальна Україна в соціальній Європі», що пройшла під орудою Олексія Кляшторного з Конфедерації вільних профспілок України, були розглянуті питання забезпечення поваги до прав профспілок та основних стандартів праці.. Як зазначила Віце-президент громадської організації «Віват Сократ» Надія Дубровіна, що вивчала в Польщі роль Воєвудських Комісій Суспільного Діалогу для впровадження ефективних механізмів соціальної діяльності та партнерства, «в Україні для ефективної дії профспілок ще не створено ряд необхідних правових механізмів і спостерігається кілька протиріч між існуючим законодавством, що регламентує порядок створення та діяльності профспілок, та рядом стандартів Міжнародної організації праці. Парламентом досі не прийнято Трудовий кодекс, у 2006 році не було здійснено жодних кроків у напрямі підвищення дієвості профспілкового законодавства. Згідно з останнім Звітом Міжнародної конфедерації вільних профспілок, були виявлені чисельні порушення прав профспілок і з боку роботодавців».
    
    Під час гострої дискусії було піднято поточні проблеми діяльності профспілок, особливо незалежних: формальність окремих профспілок; галузевість структури; недостатність інформування членів профспілок щодо трисекторного соціального партнерства; неповага з боку Верховної Ради точки зору профспілок на різні соціально-економічні проблеми та події, що були представлені у формі офіційних звернень. А особливо виступаючі підкреслили пасивність значної чисельності членів профспілок, їх незгуртованість та правову неграмотність. І хоча шляхи «забезпечення поваги до прав профспілок та основних стандартів праці» цього разу знайдено не було, проблема поставлена, дискусія розпочата.
    
    Загалом учасники круглого столу, що отримали ще й багато інформаційних матеріалів про ЄС, більше дізналися про сутність Плану дій Україна – ЄС. Отже, вектор європейської інтеграції став більш зрозумілим.
    
    А харківські ЗМІ, окрім «Ура-інформ», в обговорюваних проблемах інформаційного приводу знов не знайшли. І широка громадськість про поточну роботу по розбудові демократичного суспільства знов інформацію не отримала.
    джерело: www.kharkivoda.gov.ua


Чи вважаєте ви за необхідне реформувати ООН?
Так
Ні
ООН потрібно ліквідувати, а не реформувати