Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Через законодавчу неврегульованість Україна спроможна надати статус біженця лише двом відсоткам бажаючих.

2 липня, 2007 р.

    Кількість осіб, які отримують статус біженця в Україні, незначна. Так, у 2006 році статус біженця був наданий лише 44 з 1959 осіб, що подали заяви. Про це заявила заступник Міністра юстиції Валерія Лутковська у ході семінару "Біженці та шукачі притулку в Україні", який відбувається сьогодні у Києві за сприяння Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців та ХІАС(Єврейська спільнота сприяння іммігрантам).
    
    Валерія Лутковська наголосила, що така різниця обумовлюється, зокрема, неспроможністю України забезпечити ні реалізацію прав осіб, які подали заяву про надання статусу біженця, ні прав осіб, яким такий статус надано.
    
    Зокрема, зазначила заступник Міністра юстиції, українським законодавством не передбачено проведення заходів для інтеграції в українське суспільство, наприклад програм з вивчення української мови, працевлаштування, навіть для біженців, яких Україна визнала такими. Недостатньою є робота з надання роз’яснень щодо доведення до населення всіх аспектів міграційних процесів, які відбуваються в Україні, зокрема, щодо подолання проявів ксенофобії та расової нетерпимості, покращення розуміння громадянами України проблем і психології біженців.
    
    Заступник Міністра юстиції повідомила, що на сьогодні в Україні розробляються проекти законів "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства" (нова редакція) та "Про біженців та осіб, які заслуговують допоміжного або тимчасового захисту в Україні". Розробка законопроектів здійснюється Мін’юстом як центральним органом виконавчої влади, що відповідає за формування і реалізацію державної правової політики, у взаємодії з центральними органами виконавчої влади, що працюють у даній сфері, а також з Управлінням Верховного Комісара ООН у справах біженців, міжнародними та громадськими організаціями.
    
    За словами Валерії Лутковської, розробка проекту Закону України "Про біженців та осіб, які заслуговують допоміжного та тимчасового захисту в Україні" обумовлена необхідністю законодавчого удосконалення питань, пов’язаних із біженцями, запровадження – у світлі вимог Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод – інститутів допоміжного та тимчасового захисту. Законопроектом пропонується визначити порядок надання, втрати та позбавлення статусу біженця та допоміжного і тимчасового захисту, встановити державні гарантії захисту прав біженців та осіб, які заслуговують допоміжного та тимчасового захисту в Україні.
    
    При розробці проекту враховані, зокрема, норми директив Ради Європейського Союзу від 20 липня 2001 року "Про мінімальні стандарти для надання тимчасового захисту у випадках масового прибуття переміщених осіб та про заходи, що забезпечують баланс зусиль Держав-членів при прийнятті таких осіб і виконання наслідків їх прийняття" та "Про мінімальні стандарти процедур надання і позбавлення статусу біженця в Державах-членах", а також рекомендації Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців, рішення Європейського Суду з прав людини.
    
    Крім того, Міністерство юстиції здійснює розробку проекту Закону України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства" (нова редакція), яка обумовлена необхідністю удосконалення законодавства України про правовий статус іноземців та осіб без громадянства відповідно до вимог Конституції України, універсальних та європейських норм у сфері прав людини. Законопроектом пропонується закріпити основи правового статусу іноземців та осіб без громадянства в Україні, удосконалити порядок та умови їх в’їзду в Україну, пересування та перебування в Україні, виїзду з України та транзитного проїзду через її територію, визначити відповідальність іноземців та осіб без громадянства, а також посадових і службових осіб за порушення законодавства про правовий статус іноземців та осіб без громадянства. Передбачається, що законопроект міститиме необхідні застереження щодо біженців та осіб, які заслуговують допоміжного та тимчасового захисту.
    Джерело:УГСПЛ.


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю