Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ІНТЕГРО
Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Хто заважає боротьбі з ВІЛ/СНІДом в Україні?... Міліція?!

5 липня, 2007 р.

    Міністр охорони здоров’я України Гайдаєв Ю.О. підписав Наказ Про створення робочої групи з питань розробки Інструкції про порядок поводження з особами, які отримують АРТ, під час їх затримання та арешту (взяття під варту).
    
    На сьогоднішній день ще не існує препаратів, які виліковують від ВІЛ-інфекції, але у 2004 році в Україну надійшли антиретровірусні препарати для лікування дорослих і дітей, які дають можливість прожити довше і більш здорове життя, незважаючи на ВІЛ-інфекцію.
    
    Особливістю антиретровірусної терапії є те, що це лікування призначається пожиттєво, і вимагає строгого дотримання схеми прийому препаратів, призначених лікарем, тобто, формування прихильності або відданості.
    
    Тільки у такому разі можна чекати позитивного ефекту від препаратів. Як зазначає головний лікар Київського міського центру профілактики та боротьби зі СНІДом Юрченко О., лікування пригнічує вірус в організмі, він втрачає здатність розмножуватися далі і концентрація його падає до невизначуваного лабораторними дослідженнями рівня. Особа, що приймає терапію, стає більш безпечною з точки зору інфікування інших людей. Пропуск прийому препаратів більше двох разів спричиняє нечутливість вірусу до дії ліків і заміну схеми прийому, що у свою чергу може призвести до появи різних побічних ефектів з боку ослабленого організму. Зазвичай супровід антиретровірусної терапії забезпечують недержавні організації.
    
    З приходом до України програми лікування ВІЛ-інфекції з допомогою АРТ, крім позитивних результатів, почали виникати негативні наслідки зокрема для людей, що приймають цю терапію. Оскільки більшість людей, що живуть з ВІЛ, є споживачами ін'єкційних наркотиків, вони часто контактують з працівниками міліції внаслідок свого способу життя. Затримуючи ВІЛ-позитивну особу, у якої терапія знаходиться з собою, міліція часто її вилучає за підозрою, що це наркотик. В результаті людина пропускає прийом ліків в призначений час, що украй негативно позначається на її здоров'ї. Перерви у прийомі тривають від кількох годин до декількох днів, залежно від тривалості затримання.
    
    Міжнародний благодійний фонд «Вертикаль» на даний момент здійснює діяльність з розробки Інструкції, що регламентує порядок поведінки працівників міліції з ВІЛ-позитивними людьми, які приймають АРТ. На початку реалізації цього проекту було поставлено за мету об’єднати зусилля таких організацій, як: Український центр профілактики та боротьби зі СНІДом, ВООЗ, ЮНЕЙДС, Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), Всеукраїнської мережі ЛЖВ, Всеукраїнської організації зменшення шкоди, Коаліції ВІЛ-сервісних організацій для звернення до МВС України та МОЗ України щодо вирішення описаної проблеми.
    
    У результаті МОЗ України погодився на створення робочої групи з розробки Інструкції і вже підписав Наказ Про створення робочої групи з питань розробки Інструкції про порядок поводження з особами, які отримують АРТ, під час їх затримання та арешту (взяття під варту) № 169-Адм від 07.06.2007, а МВС України відгукнувся на дану ініціативу і надав експерта для участі у робочій групі з Департаменту по боротьбі з незаконним обігом наркотиків.
    
    Наказ, який затвердить Інструкцію на рівні Міністерств допоможе звести проблему нанівець, оскільки буде обов'язковим до виконання по всій території України. Отже, це стане відчутним кроком до запобігання епідемії ВІЛ/СНІДу в нашій країні, оскільки ВІЛ-позитивний споживач наркотиків, який приймає АРВ-препарати і його лікування є ефективним, стає безпечнішим для суспільства, оскільки вірогідність інфікування від такої людини зводиться до мінімуму.
    
    
    
    Джерело : МБФ «Вертикаль»


Чи вважаєте ви за необхідне реформувати ООН?
Так
Ні
ООН потрібно ліквідувати, а не реформувати