Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Політична криза: позиції громадянського суспільства.

27 липня, 2007 р.

    Під такою назвою 24 липня в Українському Домі відбулася перша Громадянська асамблея України (ГАУ). Цей безпрецедентний форум об’єднав 383 представників громадських організацій зі всієї України для формування суспільного запиту на подолання політичної кризи в державі.
    
    Асамблея підвела підсумки та узагальнила результати 25 окремих регіональних обговорень, присвячених причинам політико-правової кризи, виробленню рекомендацій політикам стосовно способів подолання кризи в інтересах суспільства, а також формуванню вимог громадськості до поведінки політиків під час виборчої кампанії та після дострокових виборів. У резолюції, прийнятій за основу, зазначено, що головна небезпека теперішньої політичної кризи полягає у відсутності правил гри, які поділяються усіма громадянами і яких безумовно дотримуються усі політики. На рівні центральної влади відбулася фактична руйнація правового поля, а відповідно, правового каркасу держави, яким є Конституція, відбулось повне відчуження влади від громадян і перетворення її на товар.
    
    Тому Україна потребує нової Конституції, яка має реалізувати суспільний запит на становлення та розвиток української держави й громадянського суспільства. Саме тому Конституція має бути розроблена не секретаріатом Президента і ухвалена не Верховною Радою чи маніпулятивним референдумом, а виключно установчим органом, який виражатиме волю громадян, а не політичних гравців. У разі ігнорування політиками цього принципу громадяни мають право ініціювати проведення референдуму прямої дії для запровадження інституту Конституційної Асамблеї.
    
    На заключне пленарне засідання були запрошені керівники держави та лідери парламентських політичних сил. Проте оргкомітет ГАУ отримав відповідь про неможливість взяти участь у засіданні лише від Президента України та лідера Комуністичної партії України, решта політиків просто проігнорувала форум громадськості.
    
    Учасники зібрання вимагають від посадових осіб та політиків проведення чесної, прозорої та демократичної виборчої кампанії на основі конкуренції програм, а не спекулятивних чи маніпулятивних технологій, а тим більше таких, що спрямовані на розкол українського суспільства. «Ми проведемо детальний аналіз виборчих програм та результатів додаткового анкетування усіх виборчих штабів щодо розуміння ними конкретних шляхів вирішення найважливіших суспільних проблем. Спроби ігнорувати інтерес громадськості будуть розцінені нами як відсутність позиції або некомпетентність конкретних політичних сил», - повідомили члени оргкомітету ГАУ.
    
    Крім того ГАУ пропонує принципово інший формат передвиборчих дебатів, у якому політики дискутують не між собою про все й ні про що, а з незалежними експертами у конкретних галузях економічного, політичного та суспільного життя. «Якщо ж випадків ігнорування або демагогічних відписок політиків буде більшість, ми залишаємо за собою право агітувати громадян бойкотувати вибори як абсурдні, тобто такі, що не мають раціонального обґрунтування самого вибору», - заявили учасники прес-конференції.
    
    У прес-конференції ГАУ взяли участь члени оргкомітету Ольга Айвазовська (Громадська мережа ОПОРА), Олеся Архипська (секретар Оргкомітету, Міжнародний фонд “Відродження”), Євген Бистрицький (Міжнародний фонд “Відродження”), Ігор Бураковський (Інститут політичних досліджень та економічних консультацій), Володимир Горбач (Інститут євроатлантичного співробітництва), Ігор Когут (Лабораторія законодавчих ініціатив) та Анатолій Пінчук (Український центр розвитку зовнішньоекономічних відносин).
    
    Контактна особа: Олеся Архипська, секретар Оргкомітету, тел. (+380 44) 231-2462
    
    Громадянську Асамблею України проведено за організаційної та фінансової підтримки Міжнародного фонду “Відродження”.
    
    
    Джерело : Оргкомітет


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю