Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Еврокомісія в Україні повідомляє:

19 березня, 2004 р.

    Розпочалася інформаційна кампанія з питань туберкульозу для киян.
    
    У неділю 21 березня 2004 року об 11.30 на Хрещатику розпочнеться акція присвячена Всесвітньому Дню Туберкульозу. Цей захід стане початком інформаційної кампанії про нову стратегію боротьби з туберкульозом, яка незабаром буде впроваджена у місті Києві Так звана ‘DOTS’ стратегія була успішно запроваджена більш ніж у 150 країнах світу. Серед них Німеччина, США, Нідерланди.
    
    З метою надання допомоги у впровадженні цієї стратегії Європейський Союз розпочав проект під назвою „Профілактика та боротьба з туберкульозом у м. Київ, Україна”, який виконується МОЗ України та Головним управлінням охорони здоров’я та медичного забезпечення КМДА за підтримки спеціалістів із Королівства Нідерланди. Вже проведено велику підготовчу роботу. До 1-го липня цього року нову стратегію буде запроваджено в усіх районах міста Києва
    
    Для більшості пацієнтів термін лікування від туберкульозу буде скорочено до 6 – 8 місяців. Лише протягом перших 2-х місяців хворий перебуватиме у лікарні. Після закінчення цього періоду будуть проведені лабораторні дослідження. Зазвичай, ці дослідження будуть показувати, що хворий вже не становить загрози для оточуючих. У такому разі хворого випишуть із лікарні і він продовжить лікування амбулаторно. Такому пацієнту потрібно буде приходити до поліклініки, в ТБ диспансер або до центру Червоного Хреста три рази на тиждень , щоб прийняти ліки. В той же час він може продовжувати вести звичайний спосіб життя, повернутися на роботу, в школу і т.д.
    
    Дуже важливим аспектом нової стратегії є залучення до цього процесу служб загально-медичної мережі, які будуть допомагати не тільки в лікуванні хворих на туберкульоз, а й у їх виявленні. З цією метою лікарі і медсестри усіх поліклінік проходять навчання. Вони знають як розпізнати симптоми туберкульозу і будуть проводити необхідні дослідження..
    
    У новій стратегії громадськість також відіграє важливу роль. Будь-яка людина, що страждає від кашлю більше 2-3 тижнів повинна пройти обстеження у поліклініці. Терапевт огляне її і, в разі необхідності, направить на лікування від туберкульозу. Щоб звернутися до громадськості, потрібна допомога ЗМІ. Ми сподіваємось, що ЗМІ зроблять свій внесок в успішне проведення цієї інформаційної кампанії.


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю