Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Протидія торгівлі людьми та впровадження інноваційних форм просвітницької роботи.

17 квітня, 2008 р.

    17 квітня у смт. Білозерка (Херсонська обл.) відбувся круглий стіл з питань попередження торгівлі людьми та надання допомоги потерпілим за участі фахівців соціальної сфери. Захід пройшов у рамках проекту «Ініціативи чоловіків з протидії торгівлі людьми в Херсонській області», який реалізується за підтримки Міжнародної організації з міграції. Організаторами проведення круглого столу виступили виконавці проекту – члени Херсонського обласного громадського центру «Чоловіки проти насильства» та районний центр соціальних служб для молоді.
    
    Захід пройшов у рамках проекту «Ініціативи чоловіків з протидії торгівлі людьми в Херсонській області», який реалізується за підтримки Міжнародної організації з міграції. Організаторами проведення круглого столу виступили виконавці проекту – члени Херсонського обласного громадського центру «Чоловіки проти насильства» та районний центр соціальних служб для молоді.
    
    Участь у засіданні взяли керівник проекту Дмитро Федорінов, прес – секретар ХОГЦ «Чоловіки проти насильства» Олена Юдіна, асистент з питань протидії торгівлі людьми Тетяна Сахно, координатор консультаційного пункту ХОГЦ "Чоловіки проти насильства" Артем Мартиненко, головні спеціалісти центру соціальних служб для молоді, начальник служби у справах дітей, спеціаліст районного центру зайнятості, представники Білозерського РВ УМВС, представник районного відділу освіти, практичні психологи навчальних закладів району та завідуюча відділом інформації газети «Придніпровська зірка».
    
    Під час круглого столу учасників поінформували про початок проекту «Ініціативи чоловіків з протидії торгівлі людьми в Херсонській області», його мету та завдання і представили ряд запланованих заходів, які будуть виконуватися упродовж дії інформаційної кампанії у Білозерському районі. Серед них проведення навчального семінару – тренінгу для відібраних фахівців - волонтерів з питань проведення інформаційних кампаній та індивідуального консультування і створення форум – театру у Білозерському районі.
    У ході обговорення була визначена роль соціальних працівників у залученні потерпілих до реінтеграційних програм та механізмів виявлення потерпілих від торгівлі людьми в умовах медичних установ, навчальних закладів та соціальних установ. У результаті проведення цих заходів районна державна адміністрація має долучитися до роботи з протидії торгівлі людьми; педпрацівники, лікарі, молодіжні лідери, представники громадських організацій, дільничні інспектори міліції, мають пройти навчання і надавати інформацію особам, які ідентифіковані, як потерпіли від торгівлі людьми про можливість отримати реабілітаційні послуги.
    Учасники круглого столу у ході обговорення прийшли до висновку, що дана проблема є нагальною у Білозерському районі і вирішили активно включитися у роботу та приєднатися до виконання заходів проекту. Зокрема, представники соціальних служб району зобов’язалися надавати інформацію особам, які знаходяться у складних життєвих обставинах та можуть стати потенційними потерпілими від торгівлі людьми.
    
    Як зазначив у ході круглого столу начальник відділу дільничних інспекторів Білозерського районного відділу УМВС Сергій Шевейко, сьогодні у районі приблизно 100 громадян щорічно подають заяви про вчинення домашнього насильства. Це може у подальшому призвести до бажання цих осіб виїхати за кордон з метою поліпшення свого становища.
    
    Представник відділу освіти Вікторія Незбай вказала, що у районні вже створена мережа лідерів учнівського самоврядування, які активно передають знання одноліткам з актуальних молодіжних питань. Їх потенціал може бути спрямований на проведення інформаційних кампаній щодо попередження торгівлі людьми в тих закладах, де вони навчаються.
    
    Практичні психологи району підтримали ідею створення на базі навчальних закладів форум – театру, що в ході круглого столу був визначений новітньою формою залучення учнівської молоді до інформаційно – просвітницької роботи з тематики протидії торгівлі людьми і пообіцяли відібрати учнів для участі у цьому заході.
    
    Дмитро Федорінов, керівник проекту, голова правління ХОГЦ ”Чоловіки проти насильства” у ході проведення круглого столу зазначив що з огляду на те, що трафікери, пристосовуючись до попиту на нелегальному ринку праці, фокусують увагу саме на працездатних молодих чоловіках, необхідно приділяти особливу увагу інформаційним кампаніям серед чоловіків. У м. Херсоні та області налічується понад 40 навчальних закладів, в яких навчаються переважно молоді чоловіки. Проведення інтерактивних лекцій та дискусій серед цієї цільової групи дозволить не відлякувати молодь від подорожі за кордон, а допоможе їм зосередитися на питаннях безпеки та захисних заходах, яких треба вжити перед поїздкою. Підготовка волонтерів, для проведення інформаційної роботи, як складова частина інформаційних кампаній допоможе охопити практично усіх учасників навчально – виховного процесу в навчальних закладах, в яких вони навчаються.
    
    «Разом з інтерактивними лекціями та дискусіями, які дають зворотній зв’язок від аудиторії ми вирішили застосувати ще один метод – роботу форум-театру. Ефективність цієї форми роботи полягає у тому, що глядачі можуть бути одночасно і активними учасниками. Вони не тільки більш глибоко проникатимуть у проблему (через програвання акторами реальної тематичної ситуації), а й зможуть продемонструвати свій варіант розв’язання складної для героя ситуації.» - відмітила, асистент з питань протидії торгівлі людьми, керівник гендерного інтерактивного театру у м. Херсоні Тетяна Сахно.
    
    Джерело : ХОГЦ "Чоловіки проти насильства"
    
    


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю