Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


18 квітня 2008 року відбулися урочисті збори працівників кримінально-виконавчої служби держави

24 квітня, 2008 р.

    та святковий концерт з нагоди 10-ї річниці утворення Державного департаменту України з питань виконання покарань.
    
    Державний департамент України з питань виконання покарань було утворено 22.04.1998 Указом Президента України № 344 на базі Головного управління виконання покарань Міністерства внутрішніх справ України.
    
    Рішення про створення Департаменту як центрального органу виконавчої влади зі спеціальним правовим статусом, який буде безпосередньо реалізовувати єдину державну політику у сфері виконання кримінальних покарань, було прийнято на підставі Концепції реформування кримінально-виконавчої системи, затвердженої урядом у 1991 році, та зобов’язань, взятих на себе Україною під час вступу до Ради Європи (9 листопада 1995 року).
    
    Основним аргументом такої реорганізації було прагнення уникнути надмірної воєнізації пенітенціарної системи та її організації в рамках самостійного відомства, яке жодним чином не причетне до арешту та засудження правопорушника. При цьому, базуючись на вимогах міжнародних стандартів, вважається, що в самостійному незалежному відомстві процес виконання покарань у виді позбавлення волі буде організовуватись на більш гуманістичних началах і з меншою кількістю порушень законності, що дасть змогу поступово наблизити права і свободи засуджених до вимог, закріплених у міжнародних стандартах, та практики виконання покарань у провідних країнах світу.
    
    31.07.1998 Указом Президента України № 827 затверджено Положення про Державний департамент України з питань виконання покарань, а 12.03.1999 Указом Президента України № 248 Департамент виведено з підпорядкування МВС.
    
    Затвердження у 1998 році Положення про Департамент, а також прийняття Закону України "Про внесення змін та доповнень до деяких законодавчих актів України у зв'язку з утворенням Державного департаменту України з питань виконання покарань" створило правове поле для самостійного його функціонування, сприяло визначенню статусу органів і установ виконання покарань та надало можливість цілеспрямовано виконувати завдання щодо здійснення єдиної державної політики у сфері виконання кримінальних покарань.
    
    У 2000 році Законом України “Про загальну структуру і чисельність кримінально-виконавчої системи України” було законодавчо визначено структуру системи виконання покарань та чисельність її персоналу.
    
    У 2003 році Верховною Радою України прийнято Кримінально-виконавчий кодекс України, який розроблено з урахуванням міжнародних стандартів поводження з ув'язненими, міжнародних угод про захист прав і свобод людини, практики виконання покарань, результатів наукових досліджень, законодавства і практики інших країн.
    
    23.06.2005 Верховною Радою України прийнято Закон України "Про Державну кримінально-виконавчу службу України", яким визначено правові основи організації та діяльності Державної кримінально-виконавчої служби України, її завдання та повноваження.
    За період існування Департаменту створено правову базу, в основу якої покладено принципи гуманізації відбування покарань, суворого додержання прав і свобод людини і громадянина, запроваджено нові форми і методи роботи із засудженими, значно поліпшено їх матеріально-побутове та медико-санітарне забезпечення, відпрацьовано систему соціального партнерства з громадськими і правозахисними організаціями та міжнародними інституціями.
    
    За результатами візиту в Україну у жовтні 2005 року у своїй доповіді Європейський комітет з питань запобігання катуванням чи нелюдському або такому, що принижує гідність, поводженню чи покаранню (ЄКПТ) відмітив позитивні зміни, що відбулися внаслідок самостійного підходу Департаменту до процесу реформування Державної кримінально-виконавчої служби України, привітав успішні спроби української влади наполегливо досягти поліпшення умов тримання засуджених та гуманізації діяльності цієї служби.
    
    На даний час Державна кримінально-виконавча служба України складається з центрального органу виконавчої влади з питань виконання покарань, 25 територіальних органів управління в Автономній Республіці Крим, областях, місті Києві та Київській області, 183 установ, 703 підрозділів кримінально-виконавчої інспекції, навчальних закладів (два центри первинної підготовки, коледж другого рівня акредитації).
    У святкових заходах брали участь представники Фундації "Чинність закону"
    


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю