Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

ІСАР «Єднання»
Ресурсний центр ГУРТ
ГО Громадянська палата міста Києва
Журнал
Коаліція ГО Покоління демократичних перетворень
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Білоруський телеканал звинуватив посольство Америки у фінансуванні опозиції.

30 травня, 2008 р.

   
    Перший національний канал Білорусі у своєму сюжеті 29 травня звинуватив посольство США у фінансуванні білоруської опозиції, повідомляє Кореспондент.
    
    У сюжеті ідеться про те, що США фінансують білоруську опозицію за програмою малих грантів. Як доказ наводяться кадри оперативної зйомки допитів керівника брестського відділення Білоруського народного фронту Дмитра Шиманського й редактора однієї з опозиційних газет, які підтвердили одержання грошей від посольства США, передає агентство Інтерфакс.
    
    Крім того, в ефірі була показана зйомка прихованою камерою бесіди з керівником відділу малих грантів дотримування Олександром Мельниковим. За словами журналістів, він також підтвердив факт видачі грошей опозиціонерам. Як стверджують автори сюжету, співробітники американського посольства брали з опозиціонерів підписку про нерозголошення, а деяких залякували.
    
    4 травня в ефірі білоруського телебачення начальник центру громадських зв'язків і інформації КДБ Білорусі Валерій Надточаєв повідомив, що члени діючої країни на території країни "шпигунської мережі" під керівництвом Курта Фінлі займалися незаконної фото- і відеозйомкою громадян Білорусі, а також проводили спостереження за співробітниками міліції.
    
    Про існування "шпигунської мережі" американської розвідки в Білорусі, місцеві ЗМІ повідомили у двадцятих числах березня. До неї належали, відповідно до повідомлень тих же ЗМІ, співробітники служби безпеки посольства США, громадяни Білорусі, а курирував її діяльність нібито штатний співробітник ФБР США, американський дипломат у Мінську Курт Фінлі.
    
    Нагадаємо, у березні почався дипломатичний конфлікт між Білоруссю й США через американські економічні санкції у відносно госконцерну Белнефтехим. За ініціативою Мінська сторони обмінялися відкликанням послів для консультацій, а також зробили взаємне скорочення штатів своїх диппредставництв.
    
    В американському посольстві в Білорусі залишилося чотири дипломати. У зв'язку з цим США заявили про неможливість надавати консульські послуги в повному обсязі. Білорусам запропоновано звертатися за американськими візами в посольства Сполучених штатів у сусідніх державах.
    
    Джерело: ІМІ, за інф.Кореспондент
    
    


Чи підтримуєте ви приватизацію сільгоспземель?
Так
Ні
Треба подовжити мораторій