Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Гельсінська спілка стурбована дефіцитом захисту інтересів дітей.

2 червня, 2008 р.

   
    Українське відділення Гельсінської спілки з прав людини вказало на серйозні дефіцити стосовно захисту інтересів дітей в Україні. Його голова Євген Захаров в інтерв’ю «Німецькій хвилі» назвав «фарисейством» обіцянки влади належним чином дбати про дітей.
    
    На думку Захарова, права дітей в Україні не захищені належним чином, досі так і не запрацювала ювенальна юстиція, яка б мала стати на захист наймолодших. Першого червня в світі відзначили Міжнародний день захисту дітей.
    
     Держава не забезпечує певною мірою прав дітей з фізичними вадами, дітей, які опинилися без батьківського піклування, сиріт. Щасливе дитинство цих маленьких українців обмежується подарунками спонсорів та промовистими «спічами» високопосадовців про те, скільки коштів виділено на ту чи іншу дитячу програму, каже Євген Захаров. «Відома програма «Діти України», яку прийняли вже доволі давно, так і не реалізована через відсутність фінансування. Не існує дитячого правосуддя, яке було передбачено цією програмою. У цій галузі є ще багато чого робити», - зауважив правозахисник. На думку Захарова, однією з найважливіших проблем є поганий державний контроль за дитячою працею. Як наслідок дітей часто за копійки експлуатують на важких роботах, а захистити їх в Україні нікому. «У нас немає омбудсмена дитячого. У нас цю роль виконують двоє вісімнадцятирічних підлітків. Я вважаю це несерйозним. В інших країнах дитячий омбудсмен – це цілий офіс, людина з апаратом, який відслідковує порушення прав дитини, всі тенденції, моніторить дитячі проблеми, дає рекомендації. У нас цього немає», - констатує голова української Гельсінської спілки з прав людини.
    
    Джерело: ІМІ, за інф. Німецька хвиля
    
    


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю