Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Американське космічне агентство NASA оголосило зразкові умови шести нових відкритих конкурсів на створення космічних технологій.

16 грудня, 2012 р.

    Всім охочим пропонується спробувати сили в створенні космічного паливозаправника, місячного всюдихода, скафандра, потужного акумулятора для місячної станції, маленької капсули і сонячного вітрила.
    
    До оголошенню конкурсу агентство NASA підштовхнув успіх проектів X-Prize Foundation по створенню приватного суборбітального космічного корабля SpaceShipOne, а також гонок автомобілів-роботів, організованих агентством DARPA. Конкурси, запропоновані NASA, безпосередньо пов'язані з потребами нової космічної програми, що включає освоєння Місяця. За рішення шести цілком конкретних технічних завдань пропонуються суми від $ 500 тис. до $ 5 млн. Точні умови конкурсів мають бути оголошені до 27 березня, а поки оприлюднений тільки попередній список завдань.
    
    1. Прототип космічного паливозаправника. $ 5 млн отримає той, хто створить сховище для рідких водню і кисню, здатне перекачувати паливо в інші космічні апарати на низькій навколоземній орбіті.
    
    2. Керований людиною місячний всюдихід. $ 1 млн дістанеться тому, хто створить кращий апарат для пересування людини по місячній поверхні. Основними критеріями оцінки будуть маневреність, зручність, безпека і надійність місячного всюдихода.
    
    3. Дешевий космічний скафандр. $ 500 тис. дістанеться тому, хто створить безпечний, ефективний і придатний для виведення на ринок космічний скафандр для майбутніх комерційних космічних кораблів.
    
    4. Місячний нічний джерело енергії. $ 500 тис. отримає той, хто першим запропонує перезаряджається джерело енергії, здатний забезпечувати електрикою місячну базу протягом місячної ночі (14 земних діб). При цьому необхідно укластися у встановлені габаритні і теплові характеристики.
    
    5. Повертається мікрокапсула. Це, мабуть, самий забавний конкурс: $ 2 млн очікують творця капсули, яка зможе доставити з орбіти в заданий район Землі 12 курячих яєць, розбивши при цьому не більше половини.
    
    Всі перераховані п'ять технологій в тій чи іншій формі вже відпрацьовувалися в пілотованої космонавтики. Тому завданням майбутніх конструкторів стане пошук більш ефективних, надійних і дешевих рішень. А ось останнє завдання, мабуть, розраховане на справжніх космічних першопрохідців. У ньому не тільки пропонується реалізувати технологію, яка ще жодного разу не застосовувалася успішно в космосі, але ще і формулювання завдання звучить так, що тільки дуже ризикований людина наважиться сказати, що вона йому цілком зрозуміла. Як би там не було ...
    
    6. Утримуючий сонячне вітрило. $ 2,5 млн отримає творець космічного вітрила, який зможе приводити в рух космічний корабель за рахунок тиску сонячного випромінювання. Ця сума подвоїться в тому випадку, якщо вітрило зможе протягом 90 днів протриматися в одній і тій же точці простору.
    
    Представник NASA також повідомив, що незабаром до цим конкурсам додасться ще один - зі створення першого приватного космічного апарату для посадки на Місяць. Також розглядається можливість оголошення конкурсу на створення приватного тримісного орбітального корабля вартістю $ 100-150 млн. Однак поки оголошенню такого конкурсу перешкоджають міркування безпеки і фінансові обмеження.
    
    Раніше NASA вже оголосило конкурс на розробку двох технологій для космічного ліфта - надміцного каната і підйомника, що приводиться в рух світлом прожектора. У першому змаганні в жовтні минулого року взяли участь 10 команд, але жодна не змогла виконати умови конкурсу і забрати призові $ 50 тис. У цьому році приз буде збільшено вчетверо.
    
    Також триває оголошений раніше конкурс на створення для астронавтів рукавичок нового покоління. NASA надає великого значення оголошує конкурс і вважає, що вони зможуть сприяти інноваційному мисленню як у промисловості, так і серед приватних осіб, повідомляє журнал New Scientist.


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю