Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


громадські організації оприлюднили доповідь - Сирітство в Україні

1 червня, 2013 р.

    Дитинство є беззаперечно найкращою порою життя в кожної людини. Це час коли кожен з нас отримав найбільше життєвих радостей та піклування з боку батьків. В більшості дітей є сім'ї, та є значна частина дітей які не мають батьків – це діти сироти. В суспільстві частка дітей, що виховуються без батьківського піклування є певним індикатором розвитку спільноти, культурного рівня та соціальної державної політики. Чисельність сиріт в Україні до 2008 р. щороку зростала, та починаючи з 2009 року в Україні кількість дітей-сиріт має тенденцію зменшення. Проте, на жаль, зменшується також і кількість усиновлених дітей. З даного дослідженнями ми розпочинаємо серію публікацій присвячених "Міжнародному дню захисту дітей".
    
    Демографи формулюють таке явище, як соціальне сирітство. Причиною соціального сиріцтва є ухилення або відстороненням батьків від виконання батьківських обов'язків по відношенню до неповнолітньої дитини. Є кілька причин появи дітей-сиріт, найпоширеніша з яких – злочинна діяльність батьків, залучення дітей до кримінальних та протиправних дій. Також поширеними причинами позбавлення дитини піклування батьків є агресивна поведінка батьків, брутальне та жорстоке поводження з дітьми, що становить загрозу життю і здоров'ю дитини, психічні захворювання.
    
    Виходячи з того, що будь-яка дитина без піклування батьків є соціально-вразливою, виникнення соціального сиріцтва можна згрупувати в дві основні групи чинників: внутрішньосімейні та загальнодержавні. До внутрішньосімейних можна віднести: безвідповідальне ставлення батьків до виконання своїх обов'язків, вживання батьками алкоголю, наркотичних засобів, злочинна діяльність та агресивна поведінка батьків. До причин, що мають загальнодержавний характер, відносяться: бідність сімей, які виховують неповнолітніх дітей, відсутність дієвих соціальних програм підтримки сімей з дітьми, зниження морального рівня населення країни, підвищення рівня смертності та психічної захворюваності населення.
    
    Зважаючи на присутність такої важливої соціальної проблеми в нашому житті, ми вирішили на масиві тематичних карт, що розташовані нижче, зобразити поширення соціального сиріцтва в Україні. За критерії оцінки поширення сиріцтва ми використали абсолютні та відносні показники, серед яких: кількість дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування; кількість дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування по відношенню до дитячого населення; особи з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які у 2012 році досягли повноліття. Найбільш дана соціальна проблема стосується Кіровоградської та Миколаївської областей, а найменше м.Київ. Також варто зазначити, що показники соціального сиріцтва рухаючись з заходу на південь серед областей нашої держави різняться в кілька разів за усіма показниками розглянутих критеріїв.
    
    Вирішення проблематики соціального сиріцтва є спільним завданням, як сімей так і органів державної влади, адже в міцній сім'ї безумовно виросте здоровий вихований та освічений громадянин.
    Повідомляє сайт: http://infolight.org.ua/maps/sirictvo-v-ukrayini


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю