Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Бердж: вільна торгівля з ЄС змінить українську економіку

6 грудня, 2013 р.

    Ніколас Бердж, керівник торгово-економічного відділу Представництва ЄС в Україні, вважає, що виконання Угоди про асоціацію, зокрема її положень про глибоку та всеосяжну зону вільної торгівлі, змінить українську економіку.
    Такою була головна думка, яку Бердж озвучив під час своєї лекції на EU Study Days, – освітньому проекті Представництва ЄС. Ви можете подивитися відео лекції або ознайомитися з її головними думками нижче.
    Підписання Угоди – це тільки початок. Підписання Угоди про асоціацію є лише початком тривалого процесу її реалізації. Підписуючи Угоду, ЄС та Україна заявляють про свою рішучу налаштованість її виконувати. Це може цілковито змінити весь ландшафт української економіки та матиме значний вплив на щоденне життя кожного громадянина України.
    Усування бар’єрів у торгівлі між ЄС та Україною. Як і будь-яка традиційна зона вільної торгівлі, глибока та всеосяжна зона вільної торгівлі між ЄС та Україною вестиме до усунення тарифів. А тому Угода відкриє український та європейський ринок один одному. Повне виконання положень про глибоку та всеосяжну зону вільної торгівлі вестиме до обнуління 98% нинішніх митних тарифів; решта 2% будуть значно зменшені. Враховуючи роль ЄС в зовнішній торгівлі України, а також частку України в торгівлі ЄС, угода є значно важливішою для Києва. Крім того, Угода про асоціацію між ЄС та Україною є асиметричною, адже Україна лише поступово зменшуватиме свої митні тарифи, тимчасом як ЄС відкриє свої ринки одразу після того, як документ набуде чинності.
    Чому ЗВТ є глибокою та всеосяжною? Угода про асоціацію пропонує Україні не класичну зону вільної торгівлі, а глибоку та всеосяжну зону вільної торгівлі. Вона передбачає усунення бар’єрів, що перебувають по той бік кордонів, тобто розбіжності у стандартах, нормах і правилах. Підписавши Угоду про асоціацію, Україна наближатиме свої правила до норм права ЄС. Це не лише надасть українським виробникам необмежений доступ до європейських ринків, але й відкриє світові ринки, що також користуються європейськими стандартами. Окрім цього, наближення до європейських технічних регламентів допоможе українським виробникам заощадити до 15% коштів, що зараз витрачаються на адаптацію для виходу на європейський ринок. Крім того, Угода про асоціацію не містить жодних положень, що перешкоджають Україні торгувати з Росією чи будь-якою іншою країною СНД. Митний союз зараз сам поступово наближає свої стандарти до європейських.
    Витрати на зближення. Уряд України стверджує, що побудова зони вільної торгівлі з ЄС коштуватиме Україні чималих грошей – називається навіть сума в 500 мільярдів євро. Утім, жодні дослідження не підтверджують цих підрахунків. Окрім цього, витрати на модернізацію слід розглядати не просто як витрати, а як інвестиції. Якщо Україна не реформує свою економіку та не зможе підвищити конкурентоздатність своїх виробників, до яких втрат призведе ця стагнація?


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю