Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Україна приєднується до програми Горизонт 2020, щоб працювати спільно з ЄС у науково-дослідній сфері

20 березня, 2015 р.

    ЄС і Україна об'єднують зусилля в галузі науки і досліджень
    Відтепер дослідники, підприємства та новатори з України зможуть повноцінно брати участь у програмі Горизонт 2020, програмі ЄС з досліджень та інноваційпрограма ЄС з досліджень та інновацій, на рівні із громадянами з країн-членів ЄС та країн-кандидатів. Це стало можливим завдяки Угоді про долучення України до програми Горизонт 2020, яку сьогодні у Києві підписали Карлос Моедас, Європейський комісар з дослідження, науки та інновацій, та Сергій Квіт, Міністр освіти і науки України.
    Комісар Моедас заявив: “Я дуже радий вітати Україну в нашій програмі ЄС із фінансування наукових досліджень Горизонт 2020. Україна обрала для себе інвестиції в знання та в своїх людей. Вона обрала для себе інвестиції у спільні цілі науково-технологічного співтовариства. Великий науково-дослідний та інноваційний потенціал України пропонує багатообіцяючі партнерства для Європи. Тепер Україна матиме доступ до повного спектру заходів, що фінансуються в рамках програми Горизонт 2020, допомагаючи тим самим розвивати свою економіку. Я сподіваюся, що Україна скористається цими можливостями».
    Програма Горизонт 2020 є першою програмою ЄС, до якої долучилася Україна в рамках тимчасового застосування Угоди про асоціацію. Участь у програмі Горизонт 2020 засвідчує, що ЄС і Україна вважають наукові дослідження та інновації вирішальними для економічного зростання та створення робочих місць.
    Угода відкриває широкий спектр нових можливостей для українських науково-дослідних інститутів, університетів та бізнесу, від фундаментальних досліджень до діяльності, яка є суміжною з ринковою. Наприклад, Україна тепер зможе отримувати гранти від Європейської дослідницької ради, звертатися за фінансовою підтримкою для інноваційних малих та середніх підприємств (МСП), отримувати підтримку наукових досягнень та науково-дослідних проектів, а також брати участі в управлінських структурах програми.
    Контекст:
    З бюджетом майже 80 млрд євро, розрахованим на період 2014-2020 рр, програма Горизонт 2020 є найбільшою багатонаціональною програмою наукових досліджень та інновацій. У рамках програми-попередниці FP7 Україна була однією з десяти найбільш продуктивних третіх країн. Україна 274 рази успішно брала участь у 207 підтриманих пропозиціях. Серед п’ятірки пріоритетних сфер участі України в програмі виділяються сфери навколишнього середовища (зокрема, проблема зміни клімату); транспорту (зокрема, аеронавтика); нанонауки, нанотехнології, матеріали та нові виробничі технології; продовольство, сільське господарство і рибальство, біотехнології; і космос.
    Для набуття чинності підписана сьогодні угода має бути ратифікована українським парламентом. Проте українські зацікавлені сторони вже можуть брати участь у всіх проектах програми Горизонт 2020, що фінансуються в рамках бюджету за 2015 рік, оскільки асоційоване членство передбачає участь у програмі на період з 2015-2020 рр. Україна також висловила зацікавленість у асоціаційованому членстві в програмі наукових досліджень та навчання Євроатом. Проте із цього приводу ведуться окремі переговорів.
    Для загальних довідок:
    Europe Direct за телефоном 00 800 67 89 10 11 або через email


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю