Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Європарламент схвалив надання Україні кредиту ЄС у розмірі 1,8 млрд. євро

26 березня, 2015 р.

    Учора депутати Європейського Парламенту схвалили плани ЄС щодо надання Україні кредиту у розмірі 1,8 млрд. євро, аби допомогти Києву скоротити короткостроковий дефіцит платіжного балансу. Євросоюз позичить ці гроші ззовні та надасть їх Україні за тією ж самою відсотковою ставкою. Виділення цих коштів буде пов’язано із зобов’язаннями з боку України проводити структурні реформи задля розв’язання проблем, які спричинили чинну кризу.
    «Результат поточного голосування – це сильний політичний сигнал, – зазначає доповідач, представник Європейської народної партії Ґабріеліус Ландсберґіс. – Він спрямований не лише Україні, щоб показати, що Євросоюз твердо підтримує її; він також має на меті дістатися тих країн, які прагнуть побачити, що ми розрізнені у питанні допомоги Україні».
    У такий спосіб Європейський Парламент схвалив пропозицію Європейської Комісії без змін. Свої голоси «за» віддали 492 депутати, 107 – висловилися проти, 13 – утрималися.
    Проблеми України з обігом готівкових коштів
    Причиною глибокої економічної кризи України є довготривалі структурні проблеми (зокрема, корупція), які були підсилені збройним конфліктом на сході країни. Також серед причин – торговельні обмеження, накладені Росією, і ескалація дискусій з приводу природного газу між Києвом і Москвою. Україна втратила доступ до міжнародних ринків боргових зобов’язань – отже, вона не може власноруч позичати гроші.
    Звідки прийдуть гроші?
    Європейська Комісія залучить кошти на міжнародному ринку облігацій і позичить їх Україні без будь-яких додаткових відсотків – за тією ж відсотковою ставкою, яку ЄС має сплатити своїм міжнародним позичальникам.
    Реформи в обмін на позику
    Кредитні умови мають бути ще погоджені між ЄС і Україною у Меморандумі про розуміння. Документ зобов’язує Україну впроваджувати програму реформ, спрямовану на усунення засадничих слабкостей, що спричинили виникнення чинного дефіциту.
    Проект договору передбачає, зокрема, здійснення реформи управління державними фінансами, проведення антикорупційних заходів та внесення змін в управління податками. Окрім того, в ньому йдеться про реформи в енергетичному та фінансовому секторах, а також про заходи з поліпшення бізнесового середовища.
    Щойно Євросоюз і Україна підпишуть угоду, кошти будуть спрямовані прямо в бюджет країни. Дві третини від погодженої суми мають бути надані до кінця 2015 року; останній транш – у першому кварталі 2016 року.


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю