Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ІНТЕГРО
Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Консультативна рада EUBAM оцінила прогрес в питаннях митниці, управління кордонами та торгівлі. Визначені напрямки розвитку.

30 квітня, 2015 р.

    Одеса, 30 квітня 2015 р. – Консультативна рада EUBAM на сьогоднішній зустрічі обговорила стратегію на майбутнє. На зустрічі були присутні представники міністерств закордонних справ, відомств, що працюють на кордоні, правоохоронних органів Молдови та України, Представництв ЄС в Молдові та Україні, а також МОМ, ОБСЄ та ПРООН.
    Протягом останнього року Місія зосередила свої зусилля на ключових сферах співробітництва з Молдовою та Україною: гармонізації законодавства та практик згідно зі стандартами ЄС; безпеці кордону та мірах з укріплення довіри; налагодженні професійних зв’язків, покращенні систем та інфраструктури своїх партнерів – прикордонних та митних відомств Молдови та України. Обговорювались питання безпеки, демаркації спільного кордону та продовження реформ в прикордонних та митних органах.
    Голова Представництва Європейського Союзу в Україні, посол Ян Томбінський, який головував на зустрічі, сказав: «ЕС проводить ряд заходів, для того щоб допомогти Україні та Молдові виконати вимоги Угод про асоціацію та тих, які відносяться до Угод про глибоку та всебічна зону вільної торгівлі. Ми здійснюємо це шляхом надання прямої допомоги та через наші програми. EUBAM є частиною цих зусиль та використовує свій досвід, зв’язки та безпосередню присутність на кордоні, щоб доповнити роботу інших агенцій ЄС та донорських організацій».
    З грудня Місія ЄС збільшила свою присутність на придністровському сегменті кордону, що дозволило їй здійснювати більш ретельний моніторинг руху товарів і людей. Водночас, Місія використовувала свої технічні знання, щоб зміцнити довіру серед ключових партнерів, що представляють органи влади, бізнес і соціальну сферу, та висунути пропозиції щодо спрощення вільного переміщення людей і товарів у даному регіоні.
    У цьому відношенні Посол ЄС в Молдові, Піркка Тапіола зазначив: "Це особливо важливо у зв'язку з заходами щодо зміцнення довіри, які здійснюються на обох берегах Дністра, тим самим забезпечуючи підтримку процесу придністровського врегулювання".
    "В існуючій складній економічній обстановці та напруженій ситуації з безпекою більш ніж коли-небудь важливо не лише зберегти, але й стимулювати вільний потік торгівлі в регіоні", заявив Франческо Бастальї, Голова Місії ЄС. "Це вимагає взаємної довіри та готовності бути гнучкими".
    Даніела Кужбе, Заступник Міністра закордонних справ та європейської інтеграції Республіки Молдова, сказала: «Особливо слід відзначити підтримку EUBAM молдавської влади у контексті Глибокої та всебічної зони вільної торгівлі як частини Угоди про асоціацію між Молдовою та ЄС. Ми розраховуємо, що досвід та компетенція Місії дозволять нам досягти конкретних результатів та рухатися далі в напрямку європейської інтеграції. Місія є одним з найбільш успішних проектів Європейського Союзу і ми висловлюємо повну підтримку продовженню її мандата ще на два роки».
    Всеволод Ченцов, Керівник Департаменту Європейського Союзу Міністерства закордонних справ України відмітив: «Україна вітає активну залученість Місії в рамках стратегічного курсу України та Молдови на євроінтеграцію, яка спрямована на реформування прикордонних та митних відомств, трансформацію правоохоронних відомств та вдосконалення роботи контролюючих органів».
    Рада відзначила підтримку партнерських служб Місією в сфері прикордонного контролю, лібералізації візового режиму та заходів зі зміцнення довіри. І Молдова, і Україна висловили підтримку продовженню мандата Місії й після листопаду 2015.
    Контакти
    Відділ звітності та зв’язків з громадськістю
    +380 482 36 52 74
    press@eubam.org


Чи вважаєте ви за необхідне реформувати ООН?
Так
Ні
ООН потрібно ліквідувати, а не реформувати