Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Хатія Деканоїдзе розказала якою має бути Нова Поліцейська академія

5 листопада, 2015 р.

    Нова поліцейська академія була головною ланкою реформування міліції в поліцію у Грузії. Про це розказала нова Голова Національної поліції України Хатія Деканоїдзе, що була призначена вчора, 4 листопада, Кабінетом міністрів України.
    "Поліцейська академія в Грузії готувала нових поліцейських. До революції вона давала вищу освіту. Потім ми усунули частина вищої освіти в академії. Ми брали на навчання тільки тих, хто вже мав вищу освіту. Тобто, ми не витрачали чотири роки і не вчили курсантів грузинської мови, математики, історії Грузії тощо. Ми просто вчили предметам, які були обов'язкові для поліцейського. Наприклад, адміністративне право, судовий процес, права людини... У Штатах така ж система. Наприклад, в академії ФБР в Куантіко, штат Вірджинія, вибирають агентів і навчають їх за такими спеціальностями: стрільба, фізична підготовка, тактика тощо.
    Відбір до академії у нас дуже суворий. Всі, хто хотів стати поліцейським, проходили перший етап навчання. Для цього треба було здати набір загальних тестів. Таких, як GRE наприклад. Цей тест давав нам розуміння, як людина мислить: логічно, аналітично чи по-іншому. Після цього, вони (абітурієнти. - Авт.) проходили психологічні тести - MMPI. Це дуже відомий тест із психології, який добре вимірює емоційність людини. Він дуже важливий. Оскільки буває людина дуже розумна, але зброю їй давати категорично не можна.
    І останнім, третім етапом була співбесіда. Сиділо декілька людей у комісії і ставили різні запитання людині, яка хотіла бути поліцейським. Наприклад, таке: «Ви молодий грузин. Стали поліцейським. Патрулюєте вулицю і зупиняєте водія, який порушив правила. Ви робите valuation (оцінку. - Авт.) і бачите, що це ваша теща і вона п'яна. Ви відпустите її чи напишете протокол?..»", - розказала Хатія Деканоїдзе
    За її словами, процес реформування поліції був не простим, але цікавим. Завдяки йому вдалося підняти довіру до поліції з 6 %, що було за часів Шеварднадзе, до 86 %, у часи Саакашвілі. За рівнем довіри поліція була на другому місці до вторгнення РФ в Абхазію і Південну Осетію, а після - на третьому, поступившись другою позицією армії. Перше місце за рівнем довіри завжди займала церква.
    Нагадаємо, Хатія Деканоїдзе потрапила в грузинську політику 2004 року. За десять років їй вдалося пройти шлях від того, хто розробляв концепцію реформування Ради національної безпеки Грузії, до того, хто відповідав за освіту. Перед своїм призначенням у Поліцейську академію вона була керівником адміністрації Міністерства державної безпеки. А перш ніж стати міністром освіти, Деканоїдзе пропрацювала тривалий час директором Національного екзаменаційного центру.
    Про те, чого Україні слід очікувати від реформ у МВС і які для цього потрібні зміни в освіті, виходячи з досвіду Грузії, читайте у інтерв'ю для "Дня" нової голови Національної поліції України Хатії Деканоїдзе: «Нова Поліцейська академія - головна ланка реформи міліції».
    Джерело: День


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю