Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ІНТЕГРО
Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Волинянам показали, як Тібет здобував незалежність

25 листопада, 2015 р.

    У багатьох українців досі низька правова культура, втім, процес виховання відбувається й сприяє цьому документальне кіно. У нас його показують безплатно, а європейський глядач за це вже платить, адже є попит.
    По це розповіла координатор ХІІ Мандрівного Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини «Docudays UA» Богдана Стельмах вчора, 23-ого листопада, в Палаці культури міста Луцька.
    З її слів, документальний фільм має велику силу впливу на свідомість глядачів і може впливати на їхній світогляд, адже люди бачать без зайвих фарб те, що відбувається навколо нас.
    «Документалістика сильно відрізняється від інших жанрів, зокрема художнього, бо це не постановка, а те, що є насправді. Відповідно, коли глядач дивиться такий фільм, то він аплікує побачені події на свій життєвий досвід. Власне, в одному з фільмів, який ми представимо - «Жертвопринесення», розповідають про те, як Тібет здобував свою незалежність. Там дуже багато людей самоспалилися живцем, аби показати, що не згодні з діючою владою та готові жертвувати власним життям за свободу. Тому, в контексті подій в Україні, це важливе питання, яке повинен поставити собі кожен з нас: наскільки ми готові жертвувати далі задля того, аби вибороти свою незалежність?!
    Тематика таких фільмів, які презентують глядачам, - права людини, боротьба за свободу, самопожертва. За кордоном глядач уже платить за перегляд таких фільмів. На жаль, ми до цього ще не доросли, адже у нас правова культура низька. Втім, є можливість безплатного кіноперегляду під час Міжнародного фестивалю «Docudays UA» в Луцьку та Ковелі», - розповідає Богдана Стельмах.
    Зауважимо, що під час відкриття фестивалю відвідувачам презентували два фільми - «Медик іде останньою» та «Скрізь Майдан». У першому показано волонтерку-медика Тетяну, яка, не шкодуючи власного здоров’я та сил, допомагала людям на Майдані, а коли в країні настав час війни – вона пішла на фронт. Коли друзі запитали у неї наскільки часу Тетяна вирішила податися в зону АТО, жінка відповіла – «До кінця!».
    Другий фільм розкриває глядачам Майдан як глобальне явище, яке змінила країну та багатьох людей. Стрічка «Скрізь Майдан» показує, що Майдан не був лише територією, а став явищем, яке пробудило українців та показало, як ми можемо дбати один про одного, жертвувати собою заради інших та свободи, як любов до Батьківщини об’єднала мільйони різних людей.


Чи вважаєте ви за необхідне реформувати ООН?
Так
Ні
ООН потрібно ліквідувати, а не реформувати