Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Данська Рада у справах біженців оголошує конкурс з пошуку партнера для реалізації проекту

6 червня, 2016 р.

    Данська Рада у справах біженців / Данська група з розмінування (Україна) оголошує конкурс з пошуку партнера для реалізації спільного проекту «Зміцнення захисного середовища для ВПО та осіб, постраждалих від конфлікту, з особливим акцентом на підтримку вразливих груп дітей і підлітків та розвиток місцевого потенціалу у сфері захисту прав».
    Данська рада у справах біженців (ДРБ) розпочинає пошук партнера серед українських неурядових організацій з метою реалізації програми захисту дітей в рамках нового проекту «Соціально-правовий захист, життєзабезпечення та екстрена підтримка постраждалих від конфлікту груп населення південного сходу України», за фінансової підтримки OFDA (Відділ надання допомоги при надзвичайних ситуаціях), який буде впроваджено у період з 18 липня 2016 року до 31 березня 2017 року у Донецькій області (на контрольованій українським урядом території).
    Програма захисту дітей, яка буде реалізовуватись у кооперації із місцевим партнером, спрямована на усунення ризиків та сприятиме запобіганню впливу негативних наслідків конфлікту на дітей та молодь, зокрема, зосередивши увагу на студентах професійних коледжів, розташованих поблизу лінії зіткнення.
    Проект охопить п’ять професійних коледжів на півночі та півдні Донецької області і забезпечить:
    проведення заходів з метою розвитку життєвих навичок, а також психосоціального і рекреаційного характеру, для найбільш уразливих груп підлітків;
    створення груп підтримки;
    сприяння реалізації молодіжних міні-проектів;
    проведення тренінгів для батьків та вчителів.
    Термін дії контракту: 18 липня 2016 року – 31 березня 2017 року (8,5 місяців), з можливістю подовження дії контракту
    Географія проекту: Північні та південні райони Донецької області (контрольовані урядом території)
    Розмір гранту: Максимальна сума 4,740,000 гривень (приблизний еквівалент 190,000.00 доларів США)
    Цілі проекту:
    300 підлітків, яким буде надана допомога в рамках програм захисту дітей, розвитку життєвих навичок, заходів психосоціальної допомоги та центрів підтримки
    25 батьків / вчителів, які пройдуть навчання із психологічної та соціальної підтримки у роботі із підлітками, що опинилися у групі ризику
    3 громадські об’єднання, які матимуть належну інфраструктуру (молодіжні центри) для проведення рекреаційних заходів для молоді, що опинилась у групі ризику.
    160 підлітків з груп ризику, які матимуть можливість поліпшити умови життя через реалізацію міні-проектів.
    80% підлітків, охоплених проектом ДРБ, візьмуть участь у заходах із підвищення здатності долати проблеми та негаразди.
    Експерт-консультант ДРБ із психосоціальної допомоги адаптує існуючі матеріали для цільової групи підлітків, та у кооперації із імплементуючим партнером (ІП) та командою менеджерів соціально-правового захисту ДРБ розробить набір інструментів для проведення навчальних занять, який буде містити матеріали із психосоціальної допомоги, розвитку життєвих навичок, а також із сприяння створенню та діяльності груп підтримки. Експерт-консультант ДРБ, буде проводити навчання для, найманих ІП, Координаторів по роботі з молоддю, які під керівництвом Керівника групи напряму із захисту дітей від ІП та менеджерів соціально-правового захисту ДРБ, отримають методологічні інструменти із розвитку життєвих навичок, а також із сприяння створенню та діяльності груп підтримки для хлопців та дівчат із 5 обраних технічних коледжів, що розташовані на контрольованій українським урядом території Донецької області. За погодженням із місцевими органами влади, будуть обрані 2 технічні коледжі на півдні Донецької області (Маріупольська команда) та 3 – в північній частині Донецької області (Слов’янська / Краматорська команди).
    Додатково, за підтримкою і наглядом ДРБ, імплементуючий партнер має відкрити та обладнати чотири невеликих молодіжних центри – два на півночі і один на півдні Донецької області (бажано на базі інфраструктури обраних технічних коледжів) – де підлітки, зможуть безкоштовно займатися рекреаційною діяльністю (спорт, танці, музика, художні класи і т.д.). Види рекреаційної діяльності будуть визначатись в ході консультацій із підлітками. Тренери молодіжних центрів, наймані імплементуючим партнером, додатково приймуть участь у, організованому ДРБ, тренінгу з політики щодо дитячою безпеки, Кодексу поведінки і першої психологічної допомоги.
    Також навчальна програма для підлітків буде доповнена тренінгами з психосоціальної допомоги для батьків та вчителів, що працюють в обраних технічних коледжах. До/після навчальні інструменти будуть використовуватися для оцінки ефективності методології щодо підвищення стресостійкості і здатності знаходити оптимальні механізми подолання стресу.
    В рамках роботи групи підтримки, для підлітків, які живуть в гуртожитках при коледжах, і які не мають відповідних базових побутових зручностей, команда ІП напряму із захисту дітей буде підтримувати їх в розробці міні-проектів, спрямованих на поліпшення умов життя для себе та своїх однокурсників. Один чоловічий та один жіночий гуртожиток від кожного з 5 обраних коледжів отримають матеріальні ресурси в еквіваленті близько 2000 доларів США (наприклад, електронагрівачі, кухонний посуд, необхідні меблі, замки, перегородки для ванних кімнат / дверей і т.д.), при цьому учасники групи-підтримки будуть брати безпосередню участь в плануванні і здійсненні цієї діяльності під керівництвом ІП та відповідно до вимог ДРБ. Окрім поліпшення складних умов життя, ця діяльність допоможе підліткам зрозуміти, що вони здатні внести позитивні зміни в своє життя та в життя інших людей.
    Вимоги, що пред’являються до потенційного партнера та менеджера проекту:
    Національна неурядова організація, що офіційно зареєстрована в Україні;
    Дотримання гуманітарних принципів у своїй діяльності;
    Продемонстрований перелік успішно реалізованих проектів, спрямованих на захист, участь та/або розширення прав і можливостей дітей-підлітків/молоді в Україні;
    Продемонстрована історія управління проектами з бюджетом еквівалентним 50 000 доларам США або вище, включаючи діяльність із закупівель матеріальних товарів;
    Персонал вищого рівня управління з досвідом роботи в галузі захисту дітей, дитячої психології чи соціальної роботи, а також організації заходів за участю дітей/ молоді.
    Здійснення операційної діяльності в Донецькій області (на контрольованій українським урядом території) – переважно у Слов’янську, Краматорську та Маріуполі, або принаймні в одній з вказаних локацій, а також наявність потенціалу для реалізації проекту на півночі та півдні Донецької області.
    Порядок прийому заявок на участь
    Якщо Ваша організація зацікавлена у партнерстві з ДРБ та відповідає вимогам, викладеним вище, Ви можете подати заявку у формі, яку Ви можете знайти за посиланням (https://drive.google.com/folderview?id=0B8xA4qErTN8yd1NWMlJJVlg5UkU&usp=sharing) , та відправити її разом з необхідною супутньою документацією (як зазначено у формі заявки) на адресу applications@drc-ukraine.org
    Кінцевий термін подачі заявок – 17 червня 2016 року.
    ДРБ залишає за собою право на розгляд та відбір успішних заявок на поточній основі, до кінцевого терміну.
    Процес відбору:
    Комітет з відбору імплементуючого партнера, що включає представників ДРБ та організації-донора, розгляне всі заявки і зробить перелік найсильніших претендентів на основі бальної системи. Заявники, яких не буде включено до даного переліку, будуть про це повідомлені.
    Заявники-номінанти мають надати рекомендаційні листи від попередніх донорів, а також організувати зустріч із членами Комітету з відбору у головному офісі Заявника, для проведення інтерв’ю із відповідним персоналом.Кандидати повинні будуть продемонструвати фінансові / інші звіти, які доводять, що вони відповідають критеріям партнерства. ДРБ також залишає за собою право на запит додаткової супутньої документації.
    На основі підсумків другого етапу розгляду заявок, Комітетом з відбору буде обрано успішного кандидата, який отримає пропозицію про співпрацю.Інші заявники, що не пройдуть відбір, будуть повідомлені про це відповідним чином.
    З питань, пов’язаних з процесом подання заявок, будь ласка, звертайтесь до Інни Шевчінської за адресою inna.shevchinskaya@drc-ukraine.org
    Про ДРБ
    Данська рада у справах біженців (ДРБ) є найбільшою неурядовою організацією Данії. Заснована в 1956 році, ДРБ сприяла інтеграції біженців з Угорщини в Данії. ДРБ – це організація, що об’єднує 30 НУО-членів, громадянське суспільство, правозахисні та інші групи Данії. У 2007 році ДРБ об’єдналась з Данською групою з розмінування (ДГР) для гуманітарної протимінної діяльності. Разом ДРБ та ДГР впроваджують програми з довгострокових рішень для біженців та ВПО в 36 країнах.
    ДРБ попередньо оперувала в Україні у 1998-2000 та 2007-2013р.р. В 2014 ДРБ/ДГР повернулись в Україну для надання екстреної допомоги.
    Основні цілі ДРБ/ДГР
    Метою ДРБ/ДГР є захист та сприяння впровадження довгострокових рішень для внутрішньо переміщеного та постраждалого від конфлікту населення на основі гуманітарних принципів та прав людини.


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю