Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Журнал
Коаліція ГО Покоління демократичних перетворень
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


ЄС допомагає Україні впровадити стратегію «розумної спеціалізації» у сфері інновацій

27 жовтня, 2017 р.

    Спільний дослідницький центр Європейської Комісії (JRC) разом з Національною академією наук України та Міністерством економічного розвитку і торгівлі запроваджують методику «розумної спеціалізації» у сфері досліджень та інновацій. Деталі проекту і його позитивний вплив на економіку країни обговорили на спільній зустрічі 26 жовтня 2017 року у Києві.
    «Платформа «розумної спеціалізації» (S3Platform), якою керує JRC, функціонує з 2012 року як центр впровадження цієї методики на всій території Європейського Союзу. Ми пропонуємо цю перевірену методику компетентним органам України в контексті політики сусідства ЄС, щоб підтримати унікальні конкурентні переваги у країні», – пояснив Мануель Палазуелос (Manuel Palazuelos), лідер проекту з впровадження S3Platform.
    Проект впроваджується в Україні як пілотний в декількох регіонах - Харкові, Одесі та Києві. Досі він охоплював інформаційно-роз'яснювальні заходи, заходи з підготовки та визначення економічного, наукового та інноваційного потенціалу України. На черзі наступний етап: ідентифікація пріоритетних сфер для інвестування та визначення підприємницького потенціалу. На цьому етапі представники різних сфер діяльності (політичної, господарської, академічної тощо) виявлятимуть спільні можливості. Визначення перших стратегій заплановане на кінець 2018 і 2019 рр.
    Концепція «розумної спеціалізації» важлива для покращення регіонального розвитку України, оскільки допомагає визначити унікальні активи та перетворити їх у конкурентні переваги, створити додаткові робочі місця. Такий підхід також сприяє економічним реформам, підвищує ефективність управління та покращує діалог між приватним і державним секторами.
    Співпраця ЄС та України у сфері досліджень та інновацій сприятиме налагодженню міжнародних відносин, а також розширить співпрацю щодо європейських дослідницьких програм, зокрема Horizon 2020.
    Додаткова інформація: «розумна спеціалізація» – це методика, що використовується у понад 180 регіонах Європи. Вона об’єднує промисловий, освітній та інноваційний сектори і допомагає регіонам в ідентифікації та обранні пріоритетних сфер для інвестування у дослідження та розробки, зосереджуючи увагу на їхніх позитивних рисах і конкурентних перевагах. Методика спрямована на підвищення ефективності досліджень, технічний прогрес та інновації у межах політики ЄС щодо регіонального розвитку.
    Методика S3, яка була спочатку задумана експертами у сфері освіти та офіційними представниками Європейської комісії, нині широко використовується міжнародними організаціями, зокрема Світовим банком, ОЕСР та Організацією Об'єднаних Націй.
    За докладною інформацією, будь ласка, звертайтесь до Віргінії Дамбраускайте (Virginija Dambrauskaite), Virginija.DAMBRAUSKAITE@eeas.europa.eu, тел.: +38 096 651 89 35.


Чи проводиться в Україні пенітенціарна реформа?
Так
Лише її імітація