Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


На сесії ЄВРОНЕСТ відзначили успіхи та загрози

1 листопада, 2017 р.

    31 жовтня, у Києві, депутати Європейського Парламенту та парламентарі з країн Східної Європи погодились, що Східне Партнерство ЄС є історією успіху, однак стикається із новими загрозами, такими як кібератаки чи фейкові новини.
    Під час відкриття Шостої сесії Парламентської асамблеї ЄВРОНЕСТ, у якому брали участь депутати Європейського Парламенту та парламентарі з Вірменії, Азербайджану, Грузії, Молдови та України, Спікер Верховної Ради Андрій Парубій зазначив: «ЄВРОНЕСТ є унікальною платформою співпраці між ЄС та країнами Східного Партнерства». Він також зазначив важливість відносин між Україною та ЄС, які є особливо цінними в контексті російської агресії.
    Даріуш Росаті (Європейська народна партія, Польща), Голова Делегації Європарламенту до Парламентського Комітету Асоціації Україна-ЄС, сказав, що Східне Партнерство є одним із ключових пріоритетів Європарламенту. «Ми усі можемо цілком виправдано пишатись прогресом у наших відносинах з 2011 року», зазначив він. Росаті навів торговельні угоди та безвізові режими з Україною, Молдовою та Грузією як приклади досягнень.
    Віг також повідомив асамблею, що після Саміту Східного Партнерства, що відбудеться в Брюсселі 24 листопада, Європарламент винесе на голосування «довготермінову модель «Східного Партнерства+» для асоційованих країн, що досягли значного прогресу у імплементації угод».
    Ребекка Хармс (Зелені/Європейський Вільний Альянс, Німеччина), Співпрезидент Парламентської асамблеї ЄВРОНЕСТ, підкреслила що Східне Партнерство зустрічає численні виклики на багатьох фронтах: «тероризм, кібератаки, фейкові новини (…), відсутність реального прогресу у затягнутих конфліктах (…), зловживання владою, корупція та організована злочинність (…), безробіття та бідність». Вона закликала використати увесь політичний вплив задля якомога швидшої імплементації Угод про Асоціацію та усіх наступних реформ.
    На додачу до успіхів та загроз, Маріан Лупу, депутат парламенту Молдови та Співпрезидент Парламентської асамблеї ЄВРОНЕСТ, підтримав обмін баченням майбутнього Східного Партнерства. Він пропагував кращу координацію між платформами Східного Партнерства (асамблея, саміт, бізнес, громадянське суспільство) та запропонував партнерство «двох швидкостей», яке виокремить країни, що мають Угоди про Асоціацію з ЄС від тих, що мають інші типи угод, аби пришвидшити їх прогрес на шляху до Європи.
    Повідомлення Бюро ЄВРОНЕСТ для Саміту Східного Партнерства
    Бюро Парламентської асамблеї ЄВРОНЕСТ, що складається із Голів делегацій Європаламенту та країн Східного Партнерства, одноголосно ухвалило повідомлення для Саміту Східного Партнерства перед засіданням асамблеї. Вперше усі Члени погодили амбітний текст стосовно конфлікту в Нагірному Карабасі, що закликає до негайного припинення військових конфліктів та перезапуску конкретних переговорів.
    Що далі?
    До вечора 1 листопада пленарне засідання ЄВРОНЕСТ розгляне приготування до Саміту Східного Партнерства та ухвалить резолюції щодо свободи медіа, безробіття серед молоді, позиції жінок на ринках праці країн Східного Партнерства, а також енергетичну співпрацю задля імплементації Паризької угоди про зміну клімату.
    Асамблея також дебатуватиме про шляхи посилення кібербезпеки в ЄС та країнах Східного Партнерства.
    Пленарне засідання можна переглянути тут.
    Прес-конференція
    У середу, 1 листопада, о 17:15 у конференц-залі Верховної Ради, за участі Співпрезидентів Парламентської асамблеї ЄВРОНЕСТ Ребекки Хармс та Маріана Лупу (онлайн-трансляція).
    Факти
    Парламентська асамблея ЄВРОНЕСТ була заснована 3 травня 2011 року в Брюсселі і слугує парламентською інституцією Східного Партнерства ЄС. Зустрічі асамблеї відбуваються раз на рік. Вона має на меті просувати політичну асоціацію та подальшу економічну інтеграцію між Європейським Союзом та його східними сусідами (Вірменія, Азербайджан, Грузія, Молдова, Україна). Європейський Парламент делегує 60 членів, а країни Східного Партнерства — по 10. Білорусь наразі не бере участь у діяльності асамблеї, однак білоруські парламентарі зможуть долучитись, коли усі політичні вимоги будуть виконані.


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю