Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Комітет громадського контролю: війскова реформа має враховувати соціально-економічні наслідки

23 квітня, 2004 р.

    Аналітичний центр «Академія» спільно з Комітетом громадського контролю, який об’єднав понад 40 громадських організацій підприємців, проводять громадський контроль та відстеження процесу розгляду, удосконалення і прийняття проекту Закону України «Про реформування Збройних Сил України».
    
    Військова реформа однозначно необхідна, але в Комітеті громадського контролю вважають, що процесам реформування військових формувань сьогодні треба надати максимальної прозорості, визначити їх стратегічну доцільність і робити кожен реформаторський крок з урахуванням соціально-економічних наслідків для суспільства.
    
    На сьогодні, на думку представників Комітету, в законопроекті не закладено механізмів розв’язання проблеми соціально-житлового й пенсійного забезпечення військовослужбовців – і тих, які будуть звільнені після набуття чинності Закону України “Про зміну структури і чисельності Збройних Сил України у зв’язку з їх реформуванням та державні гарантії соціального захисту військовослужбовців, які звільняються зі служби, і членів їхніх сімей”, і тих, які були звільнені раніше так само у зв’язку з військовою реформою, оскільки реформа Збройних Сил України триває вже 12 років.
    
    Нерозв'язання цих проблем, вважають в Комітеті, призведе до різко негативних соціальних наслідків у середовищі військовослужбовців. А тому звертають увагу на дві соціальні проблеми, які виникають у зв’язку зі скороченням чисельності війська.
    
    Перша проблема – питання житлового забезпечення та вибірковий підхід до її вирішення лише для тих військовослужбовців, що сьогодні будуть звільнені.
    
    Наприклад, сьогодні в черзні на отриання житла в Збройних силах перебуває 46 тис. війсковослужбовців, а планується звільнити 15 тисяч. Не всі військовослужбовці, які будуть звільнені, займають перші місця в гарнізонних житлових чергах і мають право отримати житло згідно законодавства. Як бути з тими військовослужбовцями, які стоять у житлових чергах перед ними? Чи не призведе впровадження цієї законодавчої норми до порушення вставновленого законом порядку отримання житла? Виникають і інші питання.
    
    Друга проблема – виникнення такої ж соціальної нерівності, але вже у сфері пенсійного забезпечення. Так, у законопроекті передбачається грошова компенсація військовослужбовцям, що будуть звільнені, та підвищений рівень їхнього пенсійного забезпечення. Чим можна виправдати надання їм таких соціальних привілеїв порівняно, наприклад, з тими військовослужбовцями, які звільнилися в 1992 році й пізніше та які, як загальновідомо, мають значно нижчу пенсію?
    
    Для вирішення цієї проблеми Комітет громадського контролю пропонує визначити цим законопроектом, що з 1 січня 2005 року всім військовослужбовцям по відповідній каегроії втановлюється однаковий рівень пенсії незалежно від того, коли вони звільнилися, і передбачити це в законі про бюджет на наступний рік.
    
    Матеріали публічних обговорень на експертний аналіз законопроекту “Про реформування Збройних Сил України” було надіслано керівництву Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України та Міністерства оборони для врахування позиції широкої ділової громадськості.
    
    З огляду на ці проблеми Комітет громадського контролю звертаєтья до Кабінету Міністрів України та Міністерства оборони під час обговорення цього законопроекту в наступному читанні звернути увагу на ці важливі соціальні проблеми та виробити чіткі, справедливі і адекватні методи їх законодавчого врегулювання, які відповідали б принципам правової держави та ст. 3 Конституції України, за якою права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави.
    
    Джерело : Аналітичний центр "Академія"


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю