Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи рекомендує парламенту прийняти проект постанови про рекомендації парламентських слухань "18-а річниця Чорнобильської катастрофи. Погляд у майбутнє

17 травня, 2004 р.

    *** Члени Комітету наголосили, що спостерігається стійка тенденція до зменшення обсягів видатків на соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, у відношенні до загальних обсягів видатків Державного бюджету України. Не ліквідовано заборгованість перед постраждалим населенням, не виконана програма переселення людей з забруднених територій.
    
    Необґрунтовано скорочуються програми забезпечення постраждалих ліками, санаторно-курортними путівками та житлом. Незадовільно забезпечується оздоровлення постраждалих, насамперед дітей.
    
    Аналіз ситуації, що склалася на сьогодні, свідчить про необхідність пошуку нових шляхів подолання наслідків Чорнобильської катастрофи і захисту постраждалого населення.
    
    На думку членів Комітету, в основу подальших дій має лягти комплексний підхід, який враховував би потреби та інтереси постраждалих людей, територій та суспільства в цілому. Необхідно підтримувати прагнення людей та регіонів самостійно будувати своє майбутнє, сприяти забезпеченню сталих та довгострокових змін у майбутньому.
    
    Головною умовою переходу до фази відновлення та розвитку є повне погашення заборгованості по пільгах та компенсаціях, виконання зобов’язань держави щодо забезпечення житлом, переселення з радіоактивно забруднених територій, виконання будівельних програм тощо.
    
    Перехід до нової фази має супроводжуватися переглядом статусу територій, які зазнали радіоактивного забруднення після Чорнобильської аварії, відповідно до державної програми реабілітації радіоактивно забруднених територій. При цьому, зміна статусу населених пунктів ні в якому разі не повинна супроводжуватися зміною статусу і рівня соціального захисту постраждалих громадян.
    
    За висновками науковців, виходячи з існуючої та прогнозної ситуацій, пріоритетною метою мінімізації наслідків Чорнобильської катастрофи повинно стати поліпшення здоров’я постраждалих. Для досягнення цієї мети перевагу треба надавати заходам щодо профілактики, соціального та медичного захисту.
    
    Комітет вважає, що в основу подальшої стратегії подолання наслідків Чорнобильської катастрофи треба покласти підтримку і розширення наукових програм національного і міжнародного рівнів, спрямованих у найближчому десятиріччі на вирішення проблем наслідків катастрофи, підвищення ролі комплексних наукових досліджень та їх практичної користі.


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю